Бюджетні слухання

ПРОТОКОЛ

бюджетних слухань з обговорення питань

проекту обласного бюджету на 2019 рік

 

м.Луцьк

 

 

13 грудня 2018 року                                                    прес-центр обласної ради                                                                                  (згідно графіку бюджетних

                                                                                     слухань)

 

 

 

Головуюча – Вахович Ірина Михайлівна, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики.

 

Присутні: заступники голови обласної ради, заступники голови обласної державної адміністрації, депутати обласної ради, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації – головні розпорядники бюджетних коштів, керівники установ та організацій, фінансування яких здійснюється з обласного бюджету.

 

         З вступним словом виступила Вахович І.М. і повідомила, що відповідно до графіку проведення бюджетних слухань, що додається, розпочинається обговорення показників, які враховані у проекті обласного бюджету на 2019 рік.

 

ХІД РОБОТИ

 

І. ВИСТУПИЛИ: Плахотна Л.В. - начальник управління освіти, науки і молоді облдержадміністрації, яка повідомила про джерела фінансування, підходи до формування основних витрат бюджету на наступний рік.

 

СЛУХАЛИ: керівників освітніх закладів про напрями діяльності, контингент учнів та освоєння коштів, виділених у поточному році, перспективи та проблемні питання у наступному році.

 

ВИРІШИЛИ:

         Рекомендувати  управлінню освіти, науки і молоді облдержадміністрації (Л.Плахотна) спільно з постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму:

1)    вирішити питання набору дітей у перші класи та звільнення від харчування дітей спортивного відділення, визначити спеціалізацію  Володимир-Волинської спеціалізованої загальноосвітньої  школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки»;

2)    у першому півріччі 2019 року завершити реорганізацію Іваничівської спеціальної загальноосвітньої школи–інтернату шляхом приєднання її до Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи–інтернату та вирішити питання переведення дітей до інших закладів;

3)    порушити питання про передачу Рожищенського навчально-реабілітаційного центру для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Волинської обласної ради на місцевий бюджет;

4)    продовжити роботу, спрямовану на ефективне використання бюджетних коштів, та надати пропозиції щодо оптимізації мережі закладів професійно-технічної освіти;

5)    визначити пріоритетні напрями спрямування додаткових коштів для здійснення капітальних видатків закладами освіти на 2019 рік, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету (ДФРР, субвенції);

6)    проаналізувати стан пожежної безпеки у навчальних корпусах та гуртожитках закладів освіти області і підготувати пропозиції щодо обсягів  необхідного фінансування таких заходів;

7)    підготувати проект звернення Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення диференціації в оплаті праці педагогів і обслуговуючого персоналу, враховуючи розмір мінімальної заробітної плати, та внести проект рішення на розгляд обласної ради.

 

ІІ. ВИСТУПИЛИ: Дмитришин І.Я. – начальник відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації про кількість установ та організацій, яким у наступному році передбачається фінансування.   

 

СЛУХАЛИ: керівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл та інших спортивних закладів про напрями діяльності, контингент учнів та освоєння коштів, виділених у поточному році, перспективи та проблемні питання у наступному році.

 

ВИРІШИЛИ:

         Рекомендувати відділу з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації (І,Дмитришин) спільно з постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму:

1)    вивчити питання створення на базі обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Згорани» спортивного табору для відпочинку і підготовки спортсменів до змагань;

2)    визначити перелік  клубів і федерацій для спрямування додаткових коштів з обласного бюджету;

3)    розглянути і надати пропозиції щодо першочергових обсягів капітальних видатків у закладах фізичної культури і спорту на 2019 рік.

 

ІІІ. ВИСТУПИЛИ: Онищук А.М. – начальник служби у справах дітей облдержадміністрації про прогнозні показники обласного бюджету на 2019 рік закладів, підпорядкованих головному розпоряднику коштів.

 

СЛУХАЛИ: керівників закладів з інформацією про контингент та терміни перебування дітей, норми харчування.

 

ВИРІШИЛИ:

         Рекомендувати службі у справах дітей облдержадміністрації (А.Онищук) при розподілі коштів з обласного бюджету місцевим бюджетам на виконання Обласної цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2021 роки враховувати потребу в житлі для дітей, позбавлених батьківського піклування, та  на тих територіях, де не можуть забезпечити співфінансування.

 

IV. 1.СЛУХАЛИ: Баранчука І.В. - керівника комунальної установи  «Управління будинком Волинської обласної ради» про використання коштів у поточному році та проблемні питання, пов’язані з розрахунками орендарів та надавачами послуг у наступному році. Курилюка О.І. - керівника комунального підприємства «Інформаційно-аналітичний центр «Волиньенергософт» про діяльність закладу та перспективи у 2019 році.

 

ВИРІШИЛИ:

         Рекомендувати комунальному підприємству «Інформаційно-аналітичний центр «Волиньенергософт» (О.Курилюк) провести енергоаудит у медичних закладах.

 

V.   1.СЛУХАЛИ:  Горбенка Ю.М. - директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації про фінансовий ресурс, який буде спрямовано на реалізацію програм в галузі сільського господарства області в сумі 2,1 млн грн., в тому числі 1,4 млн грн. на дотації власникам ОСГ, які утримують три і більше корів. Зазначені кошти планується використати у вигляді субвенції місцевим бюджетам, після затвердження відповідних обсягів співфінансування у місцевих бюджетах. Смолярчука В.М. про передбачені кошти у сумі 7150 тис. грн. для кредитування сільських забудовників на умовах співфінансування з місцевих бюджетів на виконання заходів Регіональної комплексної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» у Волинській області на 2018-2020 роки. 

 

         2. СЛУХАЛИ: Сливку В.П.-  в.о.начальника відділу з питань внутрішньої політики облдержадміністрації про видатки, передбачені у проекті обласного бюджету на 2019 рік на реалізацію Регіональної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2019 роки у сумі 200,0 тис. грн. та Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Волинській області на 2016-2020 роки – 60,0 тис гривень.

 

         3.СЛУХАЛИ: головного бухгалтера управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації про видатки на реалізацію Комплексної регіональної програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у Волинській області на 2016-2020 роки у сумі 70,0 тис. гривень.

 

         4.СЛУХАЛИ: Ткачука А.В - в.о.директора департаменту економіки та європейської інтеграції облдержадміністрації про видатки, які передбачені у проекті обласного бюджету, на реалізацію Програми розвитку туризму та рекреації у Волинській області на 2016-2020 роки – 50,0 тис. грн., Регіональної програми розвитку міжнародного і транскордонного співробітництва на 2018-2020 роки - 120,0 тис. грн., Регіональної програми підтримки малого та середнього підприємництва у Волинській області на 2018-2020 роки – 400,0 тис. гривень.

 

         5. СЛУХАЛИ: Новохатського Д.В. - начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації про врахування у проекті обласного бюджету на 2019 рік по спеціальному фонду 3,5 млн грн. на виконання природоохоронних заходів Регіональної екологічної програми «Екологія 2016-2020».

 

         6. СЛУХАЛИ: Пирога А.С. - директора департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації про врахування по спеціальному фонду обласного бюджету обсягу видатків в обсязі 398,0 млн грн. на будівництво і ремонт доріг, 65,1 млн грн. на проведення реконструкції та капітального ремонту закладів охорони здоров’я, 38,1 млн грн. на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету.  

 

ВИРІШИЛИ:

1)    Рекомендувати департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації (Ю.Горбенко) при визначенні дотацій власникам корів враховувати кількість корів від трьох до двадцяти.

2)    Врахувати в обласному бюджеті на наступний рік кошти для підтримки підприємців у сфері сільського господарства через впровадження інвестиційних проектів місцевих ініціатив.

3)    Рекомендувати управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації (Д. Новохатський) опрацювати питання першочергових заходів при розподілі субвенції з обласного бюджету.

4)    Рекомендувати департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації (А.Пиріг) при формуванні переліку доріг, будівництво або ремонт яких здійснюватиметься за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету, враховувати пропозиції органів місцевого самоврядування. 

 

VI. ВИСТУПИЛИ: Ващенюк І.С. начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації про планові обсяги видатків по головному розпоряднику коштів на 2019 рік за джерелами фінансування, про цільові видатки на цукровий діабет (23,0 млн грн.), на гемодіаліз (33,7 млн грн.), на придбання лікарських засобів для закладів охорони здоров’я (3,2 млн грн), на виплату допомоги ВІЛ-інфікованим дітям (185,6 тис. грн.), для обслуговування внутрішньо переміщених осіб (846,3 тис. грн.), про кошти на реалізацію Регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард» на 2018-2020 роки, про субвенції з обласного бюджету та розподіл окремих субвенцій з державного бюджету.

     

СЛУХАЛИ: керівників закладів охорони здоров’я про діяльність та проблемні питання та шляхи їх вирішення.

 

ВИРІШИЛИ:

         Рекомендувати управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації (І.Ващенюк):

1)    визначити першочергові потреби у здійсненні капітальних ремонтів у розрізі установ, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету (ДФРР та субвенції);

2)    рідготувати інформацію щодо потреби у придбанні автотранспорту та іншого обладнання для закладів охорони здоров’я;

3)    спільно  з  відділом з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради опрацювати питання щодо можливості залишення орендної плати в обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні;

4)    завершити у першому півріччі 2019 року підготовку до відкриття КЗ «Волинський обласний перинатальний центр» Волинської обласної ради;

5)    спільно з департаментом фінансів облдержадміністрації (І.Никитюк) врахувати при розподілі вільного залишку коштів обласного бюджету  видатки на реконструкцію даху корпусу №4 Обласної психіатричної лікарні №1 м.Луцька, які не використані у поточному році.

 

VII. ВИСТУПИЛИ: Чубара О.С. начальник управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації про планові показники на 2019 рік на утримання бюджетних установ, на підтримку дотаційних закладів, на виконання обласних, регіональних програм.

 

СЛУХАЛИ: керівників установ та закладів культури і мистецтва про їх діяльність та проблемні питання.

 

ВИРІШИЛИ:

         Рекомендувати управлінню культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації (О. Чубара):

1)    спільно з відділом з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради у першому півріччі 2019 року вирішити питання передачі музею історії сільського господарства Волині-скансену у власність ОТГ с.Княгининок;

2)     спільно з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації (І.Ващенюк) завершити реорганізацію Волинської обласної наукової медичної бібліотеки шляхом приєднання її до Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки та передати залишок бюджетних призначень від одного головного розпорядника іншому;

3)    забезпечити оновлення бібліотечних фондів та передплати періодичних видань обласними бібліотеками;

4)    сформувати перелік першочергових видатків капітального характеру;

5)    завершити роботу редакційно-видавничими групами «Науковий центр історичних студій Волині» і «Зводу пам’яток історії і культури. Волинська область» по підготовці і виданню книг. Передбачити кошти на розрахунки з штатними працівниками і видання книг.

 

VIII. ВИСТУПИЛИ: Гобод О.М. директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації про врахування у проекті обласного бюджету на 2019 рік видатків на утримання установ, які надають соціальні послуги, та надання одноразової натуральної допомоги при народженні дитини «пакунок малюка» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету. Про підходи у формуванні показників за захищеними статтями витрат бюджету з урахуванням власних надходжень установ. Про відсутність капітальних видатків протягом останніх 8 років. Про планові обсяги видатків на реалізацію двох регіональних програм.

 

СЛУХАЛИ: керівників психоневрологічних будинків-інтернатів,геріатричного пансіонату та інших установ, підпорядкованих головному розпоряднику, про завантаженість закладів, кількість штатних посад, про залучення власних надходжень, про проблемні питання та шляхи їх вирішення.

 

 ВИРІШИЛИ:

Рекомендувати департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (О. Гобод) спільно з постійною комісією обласної ради з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства:

1)       визначити першочерговість здійснення капітальних видатків у закладах соціального захисту населення;

2)       передбачити збільшення видатків на надання одноразової грошової допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, за зверненнями до депутатів обласної ради.

 

За підсумками проведення бюджетних слухань, на підставі поданих Довідок про діяльність установ і закладів у 2016-2018 роках та пріоритетних напрямів їх розвитку на 2019 рік, сформовано додаткову потребу в коштах у цілому та за головними розпорядниками коштів обласного бюджету. Інформація додається.

 

Додаток

 

Головуюча                                                                                    І.М. Вахович