ЗАПРОШУЄМО НА ТОРЧИНСЬКИЙ ЯРМАРОКДосі небачене театралізоване дійство у середньовічному стилі з 12.00 години 31 липня триватиме на Центральній площі селища Торчин.

Театралізований фестиваль «Торчинський ярмарок» приурочили  набуттю у 16 столітті Торчином магдебурзького права, а з ним і привілею проводити ярмарки. На них з’їжджалися купці й мандрівні актори з усіх усюд, і цю давню традицію сучасне селище прагне відродити.  

Голова обласної ради Григорій Недопад на ярмаркування до Торчина запрошує і волинян, і очільників громад.

«Важливо, що через сучасні проєкти ми маємо можливість відроджувати традиції ярмаркування, торгівлі та давніх ремесел. Маємо надію, що на заході будуть присутні не лише місцеві мешканці, а й представники із сусідніх громад, які переймуть досвід і теж будуть проводити подібні заходи з популяризації історії та традицій своїх населених пунктів. Волинська обласна рада усіляко підтримує такі ініціативи, вони можуть стати традиційними і в майбутньому мати навіть міжнародний характер. Бо ж з історії відомо, що на Волині перетиналися міжнародні торгові шляхи, що з’єднували Схід і Захід. Запрошуємо волинян долучитись до свята в Торчинській громаді та дізнатись більше про її історію, ремесла та кулінарні традиції», - закликав Григорій Недопад.

Фольклор, лицедійство, ремісництво, частування, майстерки, середньовічні танці, різноманітні забавлянки, сучасні українські гурти з Рівного, Львова, Ужгорода, Києва – це лише малий перелік того, чим інтригують організатори фестивалю.

«Торчинський ярмарок – це, з одного боку, мистецьке театрально-буфонадне дійство, мета якого - розважити. З іншого боку, це ярмарок, де Торчинська громада може показати себе, своїх виробників, свої цікаві місцини, пам’ятки культури, свою історію і потенціал. Потенціал туристичний та економічний. Ми плануємо через театралізовано-ярмаркове дійство надати громаді унікальне обличчя. Плануємо щороку подібне дійство проводити, аби «головний ярмарок Волині» асоціювався із Торчином і Торчинською громадою», - розповіла Елла Яцута, ідейниця фестивалю «Торчинський ярмарок».

Детально ознайомитися з програмою та дивовижами дійства можна на сторінці фестивалю за посиланням: https://www.facebook.com/torchynfair. Організатори сповіщають, що після 22.00 курсуватимуть додаткові автобусні рейси сполученням  Торчин-Луцьк.

Організовують фестиваль ГО «Мистецьке об'єднання «Стендаль» та Торчинська селищна рада у рамках партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму і за підтримки бізнесу - компанії Nestlé та ініціативної групи виробників «Багатий Бодня».