ЯК ВИРІШИТИ ЖИТЛОВІ ПИТАННЯ СУЧАСНИХ ГЕРОЇВ УКРАЇНИ?Над цим питанням міркували члени Консультативної ради у справах ветеранів АТО/ООС, сімей загиблих (померлих) захисників України. Участь у засіданні взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, а також керівники структурних підрозділів ОДА.
Цей консультативно-дорадчий орган створений з метою захисту прав та інтересів ветеранів війни-волинян, їх підтримки, реабілітації та надання необхідної допомоги. До складу Консультативної ради входять представники обласних, районних та міських громадських об’єднань учасників АТО/ООС та члени їхніх родин.
На нинішньому засіданні розглядалося одне з найпроблемніших питань - забезпечення житлом учасників АТО/ООС. Голова Консультативної ради, очільник Громадського формування «БУГ» Олександр Калюжний на прикладі міста Ковеля озвучив найбільш дієвий, на його думку, механізм забезпечення ветеранів АТО/ООС, житлом. Зокрема, депутати міста залізничників своїм рішенням виділили земельні ділянки під будівництво багатоквартирних житлових будинків для учасників АТО.   
«На базі місцевих громадських організацій учасників АТО були створені житлово-будівельні кооперативи. Ми відшукали приватних інвесторів, які звели багатоповерхівки. Державні програми не працюють, а таким чином, виділивши 5-6 га землі, ми зможемо закрити житлове питання для усіх учасників АТО/ООС загалом по області. Тож питання лише у виділенні земельних ділянок інвесторам під забудову. Для цього потрібна політична воля і підтримка депутатського корпусу місцевих рад. У Ковелі це працює, за два роки 100 наших побратимів отримали житло. Такий механізм варто запровадити і в інших населених пунктах», - зауважив він.
Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, з минулого досвіду роботи на посаді очільника Луцької міської ради, пояснив, що досі відповідний механізм не можливо було застосувати в обласному центрі через відсутність вільних земельних ділянок. «Тепер же Луцька міська територіальна громада розширила свої межі, а тому варто шукати вільні земельні ділянки в усіх навколишніх населених пунктах, які доєднались до обласного центру. Я переконаний, що обранці Луцької громади підтримають таку ініціативу», - сказав він.  
Також у результаті обговорення секретар Консультативної ради, голова Луцької міської організації «Спілка воїнів АТО Волині» Олег Кобилинський запропонував надіслати звернення до Консультативної ради з питань забезпечення гарантій прав і основоположних свобод осіб, які брали участь у захисті України, що діє при Офісі Президента, з проханням, аби держава виступила гарантом щодо видачі банками кредитів для ветеранів та військовослужбовців АТО/ООС, а також страхувальником погашення відсотків, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту учасникам АТО/ООС на придбання житла.
Більшістю голосів члени Консультативної ради також підтримали клопотання перед обласною радою та ОДА щодо надання (посмертно) звання Почесного громадянина Волині Андрію Омельчуку («Сотнику»).