"Волиньприродресурс" отримав перемогу в боротьбі з ОДА за землі під видобування торфу Волинський окружний адміністративний суд визнав протиправним   рішення   голови Волинської обласної державної адміністрації Володимира Гунчика , яким відмовлено  у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в  постійне  користування для видобутку торфу.
Йдеться про ділянки "Велике Багно" та  "Коза-Березина", на які  КП "Волиньприродресурс" отримало від Державної служби геології та надр України спеціальні дозволи на користування надрами на родовища торфу. 
Суд зобов’язав  Волинську обласну державну адміністрацію, в особі голови  ОДА надати дозвіл КП «Волиньприродресурс» на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування для видобутку торфу відповідно до клопотань  комунального підприємства.


Нагадаємо, проблеми з виділенням землі під видобування торфу на Волині існують більш як три роки. Питання не вирішується й для ДП "Волиньторф". Керівництво державного підприємства  відверто звинувачує в цьому Волинську ОДА та її очільника персонально.
Риторика Володимира Гунчика зводиться до посилання на статтю 150 Земельного кодексу України,  оскільки  частина земельного фонду  має  статус особливо цінних земель  і користування ними  здійснюється за погодженням з Верховною Радою України. В той же час, ОДА ігнорує   Кодекс  України "Про надра,   яким  передбачено, що  "Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів.
Зі слів директора ДП "Волиньторф",  депутата облради Івана Киричика, дискусії та переписка ДП "Волиньторф" з ОДА є безуспішними. Голова  ОДА блокує виділення землі під видобування торфу державному підприємству і цим може спровокувати ситуацію, коли підприємство не матиме на чому працювати. Сотні людей ризикують залишитися без роботи. Іван Киричик наголошує, що в законодавстві нема заборони  експлуатації особливо цінних земель,  тому  в інших областях України на них спокійно видобувають торф.


 В день  15 сесії обласної ради   представники ДП "Волиньторф"  провели акцію протесту біля головної адмінбудівлі області. В ній взяли участь 300 працівників. Вони нагадали, що підприємство -- платник податків до  бюджеів всіх рівнів. Пізніше в офіційному прес-релізі ОДА, опублікованому в газеті "Волинь-нова",  цих людей назвуть "натовпом".

 

Між тим, у сесійній залі директор підприємства, депутат облради Іван Киричик, цитуючи офіційну переписку з ОДА,   заявив, що голова ОДА не погоджувався підписувати земельні документи для "Волиньторфу", бо пріорітети в області на видобування корисних копалин -- для КП "Волиньприродресурс"!  Але  робота  й цього підприємства блокується. Пан Киричик нагадав, що обидва підприємства уклали договір про надання послуг. Йдеться про виконання з допомогою технічних засобів ДП "Волиньторф" болотно-підготовчих робіт та видобування торфу на родовищах, на користування  якими "Волиньприродресурс" отримав спецдозволи.
Тому, нинішнє рішення суду стосовно торфяників в користь "Волиньприродресурсу", дає перспективи й на покращання ситуації й  для ДП "Волиньтоф".
Нагадаємо, що керівництво обласної ради та КП "Волиньприродресурс" неодноразово заявляли про відсутність співпраці з виконавчою гілкою влади не тільки у питаннях виділення землі. Влітку цього року підприємство намагалося зареєструвати договір про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора, але отримало відмову управління розвитку, інвестицій, європейської інтеграції Волинської обласної державної адміністрації у здійснені державної реєстрації договору.  Цю відмову також вдалося оскаржити у Волинському    окружному адміністративному  суді.
 Суд визнав відмову управління ОДА протиправною і зобов’язав   здійснити державну реєстрацію договору на здійснення інвестиційної діяльності.
Радник  голови обласної ради Веніамін Туз вважає, що рішення суду є підтвердженням того, що і обласна рада, і КП "Волиньприродресурс" рухаються в правильному напрямку   у використання надр. Він вважає, що виконавча влада області повинна  якщо й не сприяти в розвитку "Волиньприродресурсу", то принаймні не заважати його діяльності: "На жаль,  на рівні виконавчої гілки влади не виробилася політика  користування покладами торфу, міді, бурштину, як такого ресурсу, що  має працювати на покращання життя всіх волинян. Обласна рада та ОДА повинні спільно працювати в цьому напрямку. Не просто збирати наради по понеділках у голови   ОДА. Ми повинні рухатися вперед і бути господарями  на своїй землі", - підкреслив радник голови обласної ради.