Ветеринарам рекомендовано виділити 5 млн грн до кінця цього року



Сьогодні засідала постійна комісія обласнрої ради з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин. Депутати заслухали  звіт Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області щодо роботи ветеринарної  медицини області за 11 місяців 2017 року. його озвучив очільник служби на Волині Богдан Лозинський.

 Він  повідомив, що   на початку 2015 року  у службі, відповідно до штатного розпису,  працювало 632 людини. Після того, коли державний  бюджет перестав фінансувати ветеринарів і довелося шукати ресурс в обласному бюджеті, відбулася оптимізація. На сьогодні в галузі -- 480 штатних одиниць.
"Це - єдина служба в області, яку   оптимізували на 25% за короткий термін, -- продовжує Богдан Лозинський, - але колектив виконує покладені на нього завдання, в області у повному обсязі виконуються протиепізоотичні заходи,  поширення інфекційних захворювань у тваринництві немає". В області працювали 27 установ – 21 лікарня та шість лабораторій, тепер скоротили Ковельську, Володимир-Волинську та обласну лікарні, створили Ковельську та Володимир-Волинську міськрайонні лікарні. Таким чином нині лишилося 24 установи.
Пан Лозинський зауважив, що в 2014 році фінансування галузі становило 19,5  млн грн, у 2017 претендують на   24  млн грн і просять в рамках цієї суми на виплату заробітної плати спеціалістам  5,8 млн грн.  У 2018 рік  ветеринарна медицина знову фінансуватиметься   з держбюджету. З Волині уже подали бюджетний запит  – у розмірі 37 мільйонів. 

Профільна комісія рекомендувала підтримати ветеринарів до кінця нинішнього року.

Між тим, радник голови обласної ради  Вячеслав Рубльов має питання до пана Лозинського. Він нагадав, що на заробітну плату щомісяця витрачають 2,2  млн грн  зі сплатою податків. Потрібно виплатити зарплату за два місцяці, а це 4,4 млн грн. "Ви просите 5,8 млн грн. На що збираєтеся потратити решту?", - запитав пан Рубльов. 

Богдан Лозинський пояснив, що йдеться також про нарахування надбавок за минулі місяці.
Ще іншу цифру ветеринарних потреб називає заступник директора департаменту фінансів ОДА Володимир Селедець   – 5,024 мільйона гривень.

Вячеслав Рубльов наголосив, що потрібна чітка інформація щодо видатків на ветмедицину.

Між тим, члени профільної комісії Віталій Заремба та Валентин Чернецький називають ветеринарів заручниками ситуації. "Не ми створили проблему з державним фінансуванням. Але сьогодні в галузі звільняються люди і більше в село на роботу вони не повернуться. Це - погана тенденція. яку ми мусимо зупинити", - зауважив Валентин Чернецький.  Вячеслав Рубльов також вважає, що   ветеринарну медицину не можна лишати напризволяще, але  фінансувати у значних обсягах з обласного бюджету, забираючи кошти з інших потреб, не правильно. 
Заступник голови облради Роман Карпюк зазначив, що після того, як держава перекинула ветеринарну медицину на обласний бюджет, доводиться «ділити те, що не можна поділити», а депутати виходять з того, що службу потрібно врятувати для Волині, адже вона, можливо, навіть більш потрібна, ніж поліція та СБУ.

Директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко   зауважив, що держава визнала не розумним  рішення про переведення ветеринарної медицини на обласний бюджет  і просить депутатів профінансувати галузь в цьому році.

У підсумку, члени комісії рекомендували  виділити зі стабілізаційної дотації з державного бюджету 5  млн грн на фінансування ветеринарної медицини області.