РІК УПА НА ВОЛИНІ: ВІДБУЛОСЯ УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ ОРГКОМІТЕТУ 

Організаційний комітет з підготовки та відзначення в області 80-ої річниці заснування Української повстанської армії очолив перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. До складу також увійшли депутати Волиньради, голови окремих територіальних громад, керівники освітніх, культурних, музейних закладів, а також структурних підрозділів ОДА.

Відкриваючи перше засідання оргкомітету Юрій Поліщук зазначив, що відповідно до рішення обласної ради, 2022-й на Волині оголошено роком УПА. «На моє переконання масштабне відзначення ювілейної дати слугуватиме не лише добрим підґрунтям для національно-патріотичного виховання молоді, а й у цей не простий для країни час стане стимулом для піднесення патріотичного духу в суспільстві», - зазначив він.  

Голова оргкомітету зауважив, що в області існують давні традиції проведення різноманітних – від вишколів до тематичних фестивалів – заходів в місцях, пов’язаних з історією УПА, зокрема, у Новому Загорові, Колках та урочищі Вовчак. Ці терени стали, навіть, окремими туристичними маршрутами. Цьогоріч Юрій Поліщук пропонує, спільно з громадами, масштабувати та урізноманітнити ці дійства. До прикладу,  реконструювати бій під Загорівським монастирем, де 1943 -го менш як півсотні бійців УПА тримали оборону проти півторатисячного німецького війська.

Директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко повідомила, що музейники уже запланували презентацію кількох нових експозицій: виставку нагород УПА, колекції листівок Ніла Хасевича, а також документів національно-визвольного руху 40-50 років. Окрім того, вона пропонує видати пам’ятний альбом на основі фото та матеріалів з архівів КДБ, переданих у музейні фонди. Методисти галузі культури також підготували до друку збірник з майже сотнею волинських повстанських пісень. Члени оргкомітету погодили, що друк тематичних видань здійснюватиметься за рахунок коштів обласної програми книговидавництва. Ректор ВНУ Анатолій Цьось зазначив, що університет уже провадить перемовини з істориками щодо проведення науково-практичної конференції, приуроченій історії повстанського руху.

Фінальним підсумком відзначення Року УПА на Волині Юрій Поліщук запропонував організацію на свято Покрови національно-патріотичного дійства на найбільшій сцені області – в облмуздрамтеатрі. 

Наступне засідання оргкомітету розглядатиме уже конкретний перелік заходів, які до того часу повинні сформувати представники галузей, установ, громадських організацій та територіальних громад.