Працівники ДП "Волиньторф" звертаються до облради про підтримкуНа сесії обласної ради присутні представники ДП "Волиньторф", які сьогодні проводять акцію протесту біля головної адмінбудівлі області. В ній взяли участь 300 працівників.

 

Заяву від працівників зачитала голова профспілки підприємства Аліна Базарнова. Йшлося про перешкоджання роботі підприємства з боку голови ОДА Володимира Гунчика та про ризики припинення роботи заводів. Люди просять, щоб рада звернулася до центральної влади України про вирішення проблем "Волиньторфу".

Нагадаємо, дискусії голови ОДА та підприємства тривають три роки через проблеми з виділенням землі під видобування торфу.

Голова ОДА Володимир Гунчик вкотре говорив про те, що землі, на які претендує ДП "Волиньторф" є особливо цінними. Згідно з ст. 150 Земельного кодексу України, торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушені незалежно від глибини належать до особливо цінних земель.

Він зачитував низку документів. Голова ОДА також заявив, що звернувся до юристів Верховної Ради України за роз'ясненнями, чи має він право погоджувати виділення земель, які є особливо ціними. Люди назвали його інформацію маніпулятивною і скандували "Ганьба!" в ході його виступу.

Директор підприємства, депутат облради Іван Киричик повідомив, що голова ОДА не погоджувався підписувати земельні документи для "Волиньторфу", бо пріорітети в області на видобування корисних копалин -- для  КП "Волиньприродресурс". Але й робота цього підприємства блокується. Пан Киричик нагадав, що обидва підприємства уклали договір про надання послуг. Йдеться про виконання з допомогою технічних засобів ДП "Волиньторф" болотно-підготовчих робіт та видобування торфу на родовищах, на користування  якими "Волиньприродресурс" отримав спецдозволи ще в лютому цього року.

Він також говорив про те, що в законодавстві нема чітко виписаної процедури експлуатації особливо цінних земель, в той же час в інших областях України на них спокійно видобувають торф. Депутат закликав колег підтримати звернення колективу.

Він також звертав увагу державних чиновників та присутніх на ст. 23 Кодексу України "Про надра". В якій йдеться, що "Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів, а також підземні води (крім мінеральних) для всіх потреб, крім виробництва фасованої питної води, за умови, що обсяг видобування підземних вод із кожного з водозаборів не перевищує 300 кубічних метрів на добу...Видобування корисних копалин місцевого значення і торфу з застосуванням спеціальних технічних засобів, які можуть призвести до небажаних змін навколишнього природного середовища, погоджується з місцевими радами, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями".
Голова ОДА говорив про потребу в додаткових юридичних консультаціях щодо  колізій, пов'язаних з неузгодженнями в Земельному Кодексі та Кодексі про надра.

Анатолій Вітів заявив, що вся причина в тому, що ДП "Волиньторф" готують до приватизації.

Директор КП "Волиньприродресурс", депутат облради Василь Столяр нагадав, що на засіданні комісії назвав голову ОДА демагогом, бо він озвучив інформацію про те, що державне підприємство передало всі свої активи "Волиньприродресурсу". "Саме тому я попросив розмістити   договір про надання послуг, укладений між двома підприємствами на сайті облради", -- зауважив Столяр.

Вячеслав Рубльов закликав правоохоронців надати оцінку  ситуації щодо виділення землі на Волині під видобування корисних копалин.

Голова обласної ради Ігор Палиця також долучився до обговорення: "В лютому 2014 року  "сатрап", "барига" , олігарх утік і ми всі чекали, що заживемо по-новому. В цивілізованих країнах люди не цікавляться, які партії приходять до влади, бо держава дбає про те, щоб люди жили в достатку. Більше того, ми живемо в умовах війни. Сьогоддні Президент України заявив, що Росія готується до повномасштабної війни. В цих умовах потрібно наповнювати бюджети. Ми повинні мати за що оборонятися. Як назвати дії прокурора чи чиновника, який блокує роботу підприємств? Сепаратист?", -- дивується голова облради. Він закликав Володимира Гунчика та його команду до державницької позиції та відстоюванні інтересів громади. "Волиньприродресурс" готовий працювати і заробляти кошти в бюджет. Голови РДА заважають. Це відбувається так, бо керує представник УКРОПу, а не "Солідарності". Якщо так, то я готовий поступитися посадою представнику пропрезидентської партії. Якщо проблема тільки в цьому", -- заявив голова облради.

Обласна рада підтримала звернення трудового колективу ДП  "Волиньторф". Проголосували "ЗА" 57 депутатів. Аліна Базарнова подякувала депутатам.

Підтримано також проект  Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та обласних рад щодо забезпечення законодавчих умов для розробки торфовищ.

Керівники області пішли до учасників акції протесту.

 Людям повідомили, що упродовж трьох днів юристи облради, ОДА та ДП "Волиньторф"  вивчать ситуацію щодо повноважень голови ОДА при вирішення питань виділення землі під видобування торфу.  Голова обласної ради Ігор Палиця повідомив, що у випадку, якщо в пана Гунчика таких повноважень немає, то керівники області вирушать до столиці України на зустріч з Прем'єр-міністром і вирішення проблем ДП "Волиньторф". "У четвер ми готові знову зустрітися з колективом", -- заявиви голова облради. Між тим, люди апелювали до очільника виконавчої влади області Володимира Гунчика.  Вони запевняли, що за три роки в ОДА було достатньо часу, аби розібратися і відстояти позиції волинських торфовиків.