ОЖИВИТИ ОЛИЦЬКИЙ ЗАМОК: ФЕСТИВАЛЬ, НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ, ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯГолова обласної ради Григорій Недопад провів нараду з підготовки Міжнародної наукової конференції «Олика в європейській історії: відтворення історико-архітектурної спадщини».

В обговоренні плану дій щодо промоції Олицького палацового комплексу як однієї з туристичних перлин Волині взяли участь народна депутатка України Ірина Констанкевич, керівниця обласного краєзнавчого музею Оксана Важатко, історикиня Тетяна Яцечко-Блаженко, ректори ЛНТУ і ВНУ Ірина Вахович та Анатолій Цьось.
Як зауважив Григорій Недопад, обласна рада продовжує системну роботу з відновлення національної архітектурної пам’ятки замку Радзивілів. «Уже відбувся мистецько-культурний фестиваль, депутатський корпус також виділив 100 тисяч гривень на проведення міжнародної наукової конференції, третину необхідної суми, а це 350 тис. грн, - на виготовлення проєктно-кошторисної документації для відновлення цієї пам’ятки». Він також подякував народній депутатці Ірині Констанкевич за активне відстоювання питання реставрації архітектурної пам'ятки в органах центральної влади.
Ірина Констанкевич зазначила, що Олицький замок має хороші шанси наступного року отримати державне фінансування за програмою «Велика реставрація». Однак ще цьогоріч область повинна провести значну підготовчу роботу. Одним з таких етапів є організація науково-практичної конференції.
«Я готова виступити комунікатором та залучити до проведення цього наукового форуму не лише волинських нардепів, але й депутатську групу «Велика Волинь», громадську формацію «Волинське братство», а також профільні міністерства – культури та освіти і науки», - висловила ініціативу Ірина Констанкевич.
Також зазначалося, що до партнерства в організації історичного форуму будуть запрошені Консульство Республіки Польща та Почесне Литовське Консульство у Луцьку. Оксана Важатко повідомила, що попередню згоду на участь дав один з нащадків славетного роду Мацей Радзивіл. А Тетяна Яцечко-Блаженко ініціює залучення до заходу також і власників приватних колекцій раритетів Олицького замку з можливістю експонувати їх у Луцьку.
Григорій Недопад також попросив про активну підтримку Луцький технічний та Волинський національний університети в частині створення тематичних інсталяцій, реконструкцій, 3D-візуалізації майбутнього облаштування як самого палацу, так і території навколо нього.
Ухвалено, що Міжнародна наукова конференція «Олика в європейській історії» відбудеться 29-30 жовтня.