Облрада проти призначення Юрія Погуляйка головою ОДАОбласна рада розглянула проєкт рішення ро Звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України Володимира Зеленського щодо незгоди з кадровим рішенням Кабінету Міністрів України про погодження призначення головою Волинської обласної державної адміністрації Погуляйка Юрія Михайловича.

Текст зачитала голова обласної ради Ірина Вахович.

"Ми, депутати Волинської обласної ради, звертаємось до Вас із приводу рішення Уряду про погодження на призначення головою Волинської обласної державної адміністрації Юрія Михайловича Погуляйка.
Після президентських та парламентських виборів мешканці Волині сподівались і сподіваються на реальні зміни в країні, перспективи розвитку, конструктивний діалог усіх рівнів влади для вирішення низки нагальних і стратегічних питань.
Однак повідомлення 28 жовтня 2019 року щодо погодження Кабінетом Міністрів України жителя Луганщини Погуляйка Юрія Михайловича головою Волинської ОДА сколихнуло всю громадськість нашого краю.
Цим зверненням висловлюємо свою незгоду з таким кадровим рішенням Уряду. Маємо достатньо підстав для застережень щодо призначення на посаду керівника виконавчої влади чиновника, який не є вихідцем з нашого краю і, відповідно, не може знати специфіки місцевої проблематики і якому важко буде знайти спільну мову з господарським та політичним активом, культурними, релігійними та громадськими організаціями.
    Призначення на посаду голови ОДА чужої для Волині людини – стратегічна помилка Уряду. Ми маємо гіркий досвід протистоянь виконавчої та представницької гілок влади через те, що немісцеві голови ОДА не знаходили компромісу з волинянами. 
    За сьогоднішніх непростих умов, представником Президента на Волині має бути людина, котра є патріотом краю, обізнана з реальними її проблемами та має бачення щодо конкретних шляхів їх вирішення. Це те, чого сьогодні гостро потребує Волинська громада.
Сьогодні відбуваються процеси адміністративної реформи, Волинь має низку соціальних, екологічних, економічних проблем. Область потребує виваженої стратегії розвитку. Щоб вирішити всі ці питання, потрібна конструктивна співпраця виконавчої влади, обласної ради, депутатів Верховної Ради України та громадськості. Ні в нас, ні в держави в цілому сьогодні немає часу на вивчення проблем. Їх потрібно фахово вирішувати.
Між тим, волинський досвід показує, що немісцеві голови ОДА перші пів року тільки вникають в ситуацію, знайомляться з людьми, відвідують підприємства, перезавантажують чиновницькі апарати, зрештою, вирішують власні інтереси у цікавій для себе прикордонній області з багатим природним потенціалом, але не працюють на область та її громаду.
    У нашій області є чимало порядних людей, які мають достатньо досвіду представляти ваші інтереси на Волині та з першого ж дня ефективно та конструктивно працювати спільно з органами місцевого самоврядування. Закликаємо Вас виправити цю помилку і призначити на Волинь місцевого представника з якостями ефективного менеджера, здатного генерувати прогресивні ідеї та забезпечувати комфортні, затишні та безпечні умови проживання у нашому краї.
Ще раз закликаємо дослухатися до позиції волинської громади, інтереси якої ми усі представляємо, та не призначати головою Волинської обласної державної адміністрації Погуляйка Юрія Михайловича," -
йдеться в тексті.

 

Ірина Вахович нагадала депутатам про період протистоянь виконавчої та представницької влади області. Вона сказала, що в зверненні є всі застереження щодо призначення на посаду голови ОДА немісцевого політика. Голова облради наголосила, що підтримувала та підтримує Президента України Володимира Зеленського та заакликала колег проголосувати за звернення.

Депутат від "Свободи" Олександр Пирожик у своєму виступі сказав, що таке кадрове рішення не сприятиме інтересам громади. "Позачергові сесії нам потрібні. Ми вміємо їх скликати у короткий термін. Ми маємо диктувати свою волю Києву заради інтересів Волині. Ми проти такої внутрішньої капітуляції. Ми в цій каденції неодноразово доводили, що ми за інтереси волинян і далі будемо це робити", - наголосив Олександр Пирожик.

Голова фракції "Самопоміч" Костянтин Зінкевич також виходив до трибуни. "Коли ми бачимо, що призначають абсолютно чужу  і далеку від Волині людину, то розуміємо, що це для закручування гайок. Офіс Президента плутає поняття "бізнес-менеджмент" та "публічний менеджмент". Наша фракція буде підтримувати це звернення", - основні тези його звернення до колег. Він також закликав голову обради запросити Президента України на Волинь.

За основу та в цілому за проєкт рішення про Звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України Володимира Зеленського щодо незгоди з кадровим рішенням Кабінету Міністрів України про погодження призначення головою Волинської обласної державної адміністрації Погуляйка Юрія Михайловича проголосували 45 депутатів.