НА КИСНЕВІ СТАНЦІЇ ТА ЕНЕРГОНОСІЇ: БЮДЖЕТНА КОМІСІЯ РОЗПОДІЛИЛА ДОДАТКОВІ СУБВЕНЦІЇПід час засідання комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики депутати розподілили дрдатковікошти на закупівлю обладнання та встановлення кисневих станцій  для медичних закладів, оплату комунальних послуг та внесли зміни в кошторис 2021 року.

Так, за кошти державного бюджету для 9 медичних закладів області, які є опорними в боротьбі з COVID-19, спроектують та встановлять кисневі станції. На це передбачено понад 6 млн. грн. Асигнування надійдуть в ті лікарні, де найбільша кількість ліжкомісцьне забезпечені стаціонарною подачею кисню. Начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух зазначив, що загалом в області визначено 19 закладів, які можуть надавати допомогу тим пацієнтам зковідом: «Була проаналізована забезпеченість киснем в кожному медичному закладі області. Так, в 9 закладах вона недостатня. До прикладу, в Любешівській районній лікарні розгорнуто 69 ліжкок, а централізованим киснем забезпеченолише 2 ліжка».

Він наголосив, що кошти, які щойно надійшли з держбюджету можна використовувати і в наступному році. Також надійшло 2 млн. грн із фонду соціально-економічного розвиткуспряймують на придбання медобладнання для Волинської обласної клінічної лікарні.

Крім того, з державного бюджету місцеві бюджети отримають понад 24 млн. грн. на проведення розрахунків закомунальні послуги. Найперше закриють заборгованість по енергоносіях в 2021 році обласним комунальним закладам та передбачать кошти для тих громад, перевиконання бюджету в яких становить менше 5% і які є дотаційними.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський зазначив, що в бюджеті на 2022 рік передбачена така ж дотація, яка дозволить оплатити енергоносії в опалювальному сезоні наступного року. «За рахунок цієї додаткової дотації повністю закриваються усі потреби комунальних закладів, організацій та підприємств обласної ради. Це не лише освіта і охорона здоров’я, але й решта закладів інших галузей. Важливо, що ми завершимо бюджетний рік без боргів за комунальні послуги», - наголосив Орест Маховський. 

Крім того, для Ківерцівської територіальної громади закуплять ноутбуки. За словами керівниці управління освіти ОДА Людмили Плахотної, це остання громада, якій цього року придбають комп’ютерну техніку. «Ми закупили 2045 ноутбуків для шкіл та зуміли зекономити 4 млн. грн. За ці кошти плануємо придбати ще 224 ноутбуки, які додатково отримають громади, що не змогли виділити кошти на співфінансування цього проєкту», - зазначила головна освітянка області.