Модернізація опалення, ліквідація сміттєзвалища, меліорація.Комісія з питань екології, раціонального використання природних ресурсів підтримала клопотання громад про виділення коштів на природоохоронні заходи.
 

Як зазначив голова екологічної комісії Юрій Ройко, громади, які претендують на фінансування з обласного природоохоронного фонду, обгрунтували свої потреби, виготовили проєктно-кошторисну документацію та експертні висновки, а також мають сесійні рішення про співфінансування.
Зокрема, Шацька селищна звернулася з проханням відкоригувати затверджений перелік природоохоронних заходів, оскільки виникла нагальна потреба заміни паливного котла у дитсадку №1 "Росинка". Шацький селищний голова Сергій Карпук повідомив, що система опалення понад 30 років не оновлювалася, а заклад відвідує дві сотні дітей.  Тому виділені раніше 400 тис грн. доцільно спрямувати саме на ці потреби. (Про звернення Шацької селищної ради щодо сприяння у реалізації природоохоронного заходу)
Любешівська селищна рада має намір ліквідувати стихійне сміттєзвалище поблизу полігону твердих побутових відходів. Відтак, надіслала клопотання про виділення 105 тис. грн з обласного природоохоронного фонду. Співфінансування місцевого бюджету - 45 тис. грн. У результаті від побутового сміття буде очищено 1,5 га площі. (Про звернення Любешівської селищної ради щодо сприяння у реалізації природоохоронного заходу)
Про фінансування ремонту трьох меліоративних каналів клопочеться
Камінь-Каширська міська рада. Кошторис робіт - майже 280 тисяч гривень. Міською радою виготовлений робочий проект і гарантовано 84 тис. грн спвфінансування. (Про звернення Камінь-Каширської міської ради щодо сприяння у реалізації природоохоронного заходу)
Члени Комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів підтримали клопотання громад. Управлінню екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації рекомендовано внести зміни до Регіональної програми «Екологія 2016-2022» та виділити кошти з обласного природоохоронного фонду на фінансування вказаних проєктів.