"Ми на боці УТМР, але вони повинні дотримуватися законних процедур на рівні з усіма", -- екологічна комісіяНа засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів виносилося  ряд "мисливських" питань. Зокрема, депутати розглянули звернення ТОВ «Вікінг». В свій час, це підприємство отримало в користування мисливські угіддя площею понад 15 тис. га терміном на 25 років. На ці площі були зібрані всі необхідні документи.

Разом з тим, 22 липня 2014 року обласна рада прийняла рішення, яким районним організаціям УТМР без попередніх погоджень із землекористувачами надали в користування мисливські угіддя терміном на 25 років. Пізніше з'ясувалося, що частина площ уже перебуває в користуванні інших структур, які, на відміну від УТМР,  дотрималися повної процедури. Обласна рада була змушена приймати рішення про вилучення цих площ в інших користувачів в користь УТМР. Скажімо, у ТОВ "Вікінг" поменшало площ на 2 тис. га. Товаристово просить обласну раду врегулювати це питання.

Варто зауважити, що така колізія виникає не вперше. Члени екологічної комісії нинішньої каденції вже заявляли свою позицію з цього приводу: рішення в користь УТМР  було прийняте під політичним тиском, оскільки УТМР привели до стін обласної ради десятки своїх людей. В той же час, інші суб'єкти господарювання пройшли всю процедуру і мали відповідний пакет документів, претендуючи на ті ж площі мисливських угідь, що й УТМР.

Між тим, в УТМР впевнені в своїй правоті і дотримуються й надалі попередньо напрацьованої тактики тиску. На засідання постійної комісії з питань екології приїхала ціла делегація керівної ланки УТМР області на чолі з головою Волинської обласної організації УТМР Андрієм Дмитруком.

Мисливці відмовляються визнавати, що  в   влітку 2014 року пролонгацію на користування мисливськими угіддями вони отримали з порушенням процедури, не маючи жодних погоджень із землекористувачами.

"Сьогодні ви знову намагаєтеся маніпулювати людьми, вводячи їх в оману, -- звертається до керівництва УТМР в області заступник голови комісії Ігор Лех. -- Ми всі на боці УТМР, але й цій громадській організації потрібно дотримуватися всіх норм законодавства на рівні з державними та комерційними структурами".

На засіданні комісії прозвучала інформація, що наразі всі юридичні особи, причетні до УТМР претендують на користування 800 тис. га мисливських угідь в області, а той же час половина цих площ має інших користувачів, яким надавалися угіддя попередніми рішеннями сесій і які на момент прийняття цих рішень мали повний пакет документів.

  На прохання голови комісії Василя Столяра, завідувач сектору мисливського господарства обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Люшук вкотре озвучив мисливцям алгоритм, за яким повинно прийматися рішення ради про надання угідь в користування.

Отже, претендент на користування мисливськими угіддями повинен подбати про погодження з власником чи користувачем земельної ділянки. Потому  документи погоджуються в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, Державному агенстві лісових ресурсів України та в ОДА. Тільки після того, вноситься проект рішення обласної ради. "В 2014 році УТМР нічого цього не зробили", -- наполягає голова постійної комісії Василь Столяр. Дотримуватися законнної процедури представників УТМР закликав і депутат Юрій Ройко.

Між тим, Сергій Духницький пристав на позицію УТМР.

Після обміну думками депутати вирішили зпрямувати звернення ТОВ "Вінкінг" на розгляд постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією. На цю ж комісію спрямовано і проект рішення обласної ради «Про скасування рішення обласної ради від 22.07.2014 № 27/42», яким УТМР пролонговано користування мисливськими угіддями без дотримання попередніх процедур.