Керівник комунального підприємства не повідомив облраду про потенційний конфлікт інтересівВ обласну раду надійшов лист від  Департаменту з питань дотримання законодавства про конфлікт інтересів та інших обмежень щодо запобігання корупції Національного агентства з питань запобігання корупції  щодо можливого порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» у діяльності директора-художнього керівника Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка Анатолія Гливи.

Обласна рада створила комісію для перевірки фактів, викладених у цьому листі. Інформацію про результати перевірки заслухала сьогодні постійна комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

Консультант з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради Ірина Прус повідомила, що в ході перевірки встановлено, що у штаті драмтеатру працює троє осіб, близьких до директора. Сам Анатолій Глива пояснив, що ці люди були прийняті на роботу до театру ще до того, коли він став  керівником.

Втім, згідно із антикорупційним законодавством, ця обставина є потенційним конфліктом інтересів, про що керівник мав би попередити обласну раду, або у НАЗК. Директор театру каже, що не знав про такі законодавчі норми, але надалі у своїй діяльності консультуватиметься з юристами, аби не допускати подібних порушень.

Постійна комісія  з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією рекомендувала голові обласної ради притягнути директора театру до дисциплінарної відповідальності.