Ірина Вахович привітала педагогів Любешівського технічного фахового коледжу ЛНТУ з прийдешнім професійним святомВ області триває серія вітань з нагоди професійного свята освітян, яке в Україні традиційно відзначається у першу неділю жовтня. Цими днями на Волинь святкує  80-ту річницю заснування системи професійно-технічної освіти.
Привітати педагогів Відокремленого структурного підрозділу "Любешівський технічний фаховий коледж Луцького НТУ" з прийдешнім святом прибули голова обласної ради Ірина Вахович, начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна, голови Любешівської райдержадміністрації Юлія Подерня-Масюк та районної ради Петро Нагорний, очільник Любешівської селищної ради Олег Кух, ректор Луцького національного технічного університету, депутат облради Петро Савчук та депутат облради Микола Бущук, директор коледжу Анатолій Хомич, ветерани навчального закладу, а також вихованці коледжу.  
Ірина Вахович привітала педагогічний склад начального закладу із професійним святом від себе особисто та від усіх обранців волинської громади. "Головне у цій професії те, щоб в аудиторії було бажання вчитись, щоб ви бачили вогник жаги до здобуття нових знань в очах своїх вихованців. Це основний мотив, який спонукає вас застосовувати нові методики та підходи до навчання. Щиро вітаю вас і з 80-ю річницею системи профтехосвіти області, адже у вашому начальному закладі діти здобувають й робітничі професії. Ось уже протягом п'яти років профтехосвіта фінансується з обласного бюджету. Повірте, що це немала сума, а саме більше 300-сот млн гривень на рік. Для вашого навчального закладу - це близько 13 млн, в залежності від регіонального замовлення. Я бажаю вашому навчальному закладу, щоб на усі спеціальності та професії, яких ви навчаєте, завжди був попит у вашому регіоні. Щоб ви відчували захищеність, щоб ви відчували стабільність, щоб ви відчували свою потрібність. Бажаю вам натхнення, здоров'я, світлого майбутнього, мудрості  та гарних перспектив", - резюмувала вона.
Начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна зауважила, що вже давно не відвідувала цього навчального закладу, але дуже хотіла приїхати сюди саме з нагоди 80-річчя заснування системи профтехосвіти області.
"Мені дуже приємно, що вирозумієте, свою головну місію, яка полягає у тому, щоб підготувати професійного робітника. Хочу відмітити, що ви успішно виконуєте регіональне замовлення на 100 і більше відсотків. Наразі у вас навчається 330 учнів та 257 студентів, і це дуже хороший показник. Нажаль сьогодні ваш заклад немає можливості отримати державне замовлення на підготовку робітничих кадрів, адже ви не є закладом системи профтехосвіти, а лише виконуєте таку місію. Однак, я дуже сподіваюсь, що ваші вміння і фаховість будуть оцінені і в наступні роки ви таки матимете держзамовлення на підготовку робітничих професій. Це дуже важливо, адже тоді буде можливість виділення коштів на облаштування у вашому коледжі сучасних навчально - практичних центрів. Загалом по області станом на сьогодні у нас уже є 11 потужних НПЦ, які вартують мільйони і дають змогу дітям, які здобувають робітничі спеціальності отримати грунтовні практичні навики", - наголосила вона.
Окрім слів вітань гості виконали й приємну місію вручення відзнак педагогічному колективу коледжу. Спільно із помічником-консультантом  народного депутата України Ірини Констанкевич Сергієм Неймарком, голова облради Ірина Вахович вручила іменну Подяку народного депутата заступниці директора з  навчальної роботи коледжу Тетяні Герасимик-Черновій. Кім того, педагоги та майстри коледжу отримали ряд найвищих відзнак головного представницького органу краю, почесні грамоти та подяки голови облдержадміністрації та профільного управління виконавчої влади.
"Кожна нагорода облдержадміністрації, обласної ради та управління освіти і науки ОДА передбачає також премію до свята - у розмірі посадового окладу. У зв'язку із карантинними обмеженнями та дистанційним навчанням, у вас на кінець року є значна економія по коштах" -  наголосила Людмила Плахотна.
Начальниця профільного управління також запевнила, що рекомендуватиме керівникам дати премії усім педагогічним працівникам освітніх закладів, які фінансуються з обласного бюджету, адже така можливість наразі є.  
Урочисте дійство супроводжувалось святковим концертом за участі вихованців та працівників закладу. Усі охочі також мали нагоду оглянути виставку робіт вихованців, а також дидактичних матеріалів педагогів коледжу, які було розміщено у фойє закладу.