ЙОГО ПАМ’ЯТАТИМУТЬ ПОКОЛІННЯ - У ЛУЦЬКУ ВШАНУВАЛИ ГЕНЕРАЛА АЛМАЗОВАВ день народження видатного українського військового і громадського діяча, генерала-хорунжого Армії УНР Олексія Алмазова біля його могили відбулася панахида.

Участь у вшануванні взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук. «Цей рік Волиньрада проголосила роком УПА, - зазначив він. – Роль вояків УПА в розбудові української державності надзвичайно вагома, адже вони не тільки боролися за незалежність України, але й продовжували зберігати традиції, вірність народу та державі у мирний час. На Волині проживало багато побратимів Олекси Алмазова, які створили структуру організації українських націоналістів. І сьогодні ми віддаємо шану не тільки Олексі Алмазову, а в його обличчі всім учасникам Української повстанської армії. Переконаний, що ця традиція передаватиметься з покоління в покоління, і про нього та його видатну діяльність пам’ятатимуть наші нащадки».

Олексій Алмазов народився 6 січня 1886 року в Херсоні у родині чиновника. Під час Першої світової війни був полковником російської армії, командиром 1-го кінно-гірського дивізіону. У 1917 році Олекса Алмазов долучається до українського визвольного руху. В результаті успішних військових операційу 1921 року був підвищений до звання генерала-хорунжого Армії УНР. Згодом, коли українське військо мусило відступати за Збруч, Алмазов разом зі своїми вояками був інтернований та переміщений колишніми союзниками-поляками до табору у Владовицях (Польща).

Після табору разом з дружиною Олексій Алмазов переселився до Луцька та брав активну участь у громадському житті Волинського краю. Очолював філію Українського Центрального Комітету, був одним із провідних діячів Волинського громадського комітету допомоги голодуючим в Україні. Подружжя Алмазових протягом багатьох років опікувалось Українською гімназією в Луцьку. За постійні щедрі пожертви на ремонт будинку гімназії та на підтримку незаможних учнів Олекса і Тереза Алмазови були удостоєнні звання почесних членів Товариства ім. Лесі Українки, що від 1929 року утримувало навчальний заклад.

Помер Алмазов 3 грудня 1936 року, похований у Луцьку.