"Готуємося до найгіршого сценарію розвитку подій", - Ігор Палиця про загрозу коронавірусу (відео)Станом на сьогодні в нашій області НЕ ЗАФІКСОВАНО ЖОДНОГО ВИПАДКУ інфікування коронавірусом COVID-19. ВІДЕО.

В той же час, в області готуються до найпесимістичнішого розвитку подій, оскільки очікується повернення багатьох наших земляків із-за кордону. Про це йшлося на сьогоднішній масштабній нараді, в якій взяли участь народні депутати України - Ігор Палиця, Ірина Констанкевич та Вячеслав Рубльов; керівництво області - голова облради Ірина Вахович та голова ОДА Юрій Погуляйко; керівники та лікарі обласних медичних підприємств; представники силових структур, прикордонної служби та МНС.

Модератор заходу - Ігор Палиця . Він відразу надав серйозного тону цій непростій розмові.

Під час наради вирішено перевести Волинську обласну клінічну лікарню обласної ради   на  режим    карантину. Тут лікуватимуть хворих на коронавірус середньої та важкої форми.
В. о. директора Волинської обласної клінічної лікарні Олександр Дудар розповів, що в медзакладі можна підготувати  максимум 600 ліжок для пацієнтів з коронавірусом та відповідно переформатувати заклад. "Ми не знаємо, з чим маємо справу, адже вірус - новий. У кожній державі свої протоколи лікування", –  зауважив Олександр Дудар.  Лікар пояснює, що сьогодні одна з найголовніших проблем, яку потрібно вирішувати вже - забезпечення адекватними засобами захисту медпрацівників. 
 На нараді дані доручення   начальнику   управління охорони здоров’я ОДА Ігорю Ващенюку  та в. о. директора обласної клінічної лікарні Олександру Дударю підготувати інформацію про місячну максимальну потребу  усіх необхідних медикаментів, обладнання, засобів захисту для медиків та пропозиції логістичних рішень.
Зі слів Олександра Дударя, бажано визначитися з тим, де відпочиватимуть медпрацівники, які відпрацюють зміну. Лікар припускає, що для цих людей потрібно визначити спеціальний заклад. В той же час, Ігор Ващенюк запевняє, що при дотриманні всіх правил дезинфекції, лікарі та інші медичні працівники, відпрацювавши зміну, можуть йти до своїх домівок.
З попередніми підрахунками,  при найгіршому сценарії, за одну добу обласна лікарня потребуватиме     до 270 тис. грн, а то й більше. Тому було прийнято рішення на нараді зібрати позачергову сесію обласної ради, щоб внести зміни до обласного бюджету, спрямувавши максимальний ресурс на боротьбу з коронавірусом. Народний депутат України Ігор Палиця заявив, що його благодійний фонд виділить для області 20 млн грн. Він закликає обласну раду віднайти в бюджеті до 60 млн грн, відмовшись від фінансування багатьох запланованих проєктів, в тому числі й від капітального ремонту обласної дитячої лікарні. "60 мільйонів в обласному бюджеті можна знайти і 30-40 в луцькому міському. Всі ремонти зупиняємо, ніякого ремонту проспекту Волі цього року, – наголосив Ігор Палиця. –  Максимально, не для піару, зверніться до всіх великих бізнес-структур, аграріїв, підприємців, якимось чином до контрабандистів, поліції, прокуратури – хай всі долучаться, хто  має гроші.   Сьогодні час всім  разом рятувати область".

До слова, у випадку інфікування дітей коронавірусом, їх також відправлятимуть до обласної клінічної лікарні.

Головна лікарня області буде мати посилену охорону.

На переконання Ігоря Палиці усі бригади екстреної медичної допомоги мають бути готовими до перевезення людей, інфікованих коронавірусом. Нагадуємо, наразі в області всіма засобами захисту забезпечені лише дві карети швидкої допомоги та всі бригади, які працюють на цих машинах.

Директор обласного Центру екстреної медицини та медицини катастроф Володимир Шмаль говорив про те, що працівникам швидкої буде проблемно добиратися на роботу. Це питання обіцяють вирішити за допомогою волинських перевізників, з якими будуть укладені відповідні договори та затверджені спеціальні маршрути.

Під час наради  особливу увагу приділили питанню профілактичних заходів.  На  переконання  Ігоря Палиці людей потрібно по максиму переконати у серйозності проблеми, аби вони дотримувалися правил гігієни та дисципліни в умовах карантину.  

Загалом стоїть завдання по максиму обмежити можливості міграції людей з одного населеного пункту в інший, хоча  в нас не оголошено надзвичайного стану.

Обговорювалася пропозиція  створення блок-постів поліції на в'їздах та виїздах до нашої області, а також   максимально припинити переміщення людей в межах  Волині. Між тим, відповідними засобами захисту потрібно забезпечити й правоохоронців, які забезпечуватимуть роботу цих блок-постів.
Ігор Палиця рекомендує обладнати блок-пости відеоспостереженням,  щоби уникнути зловживань правоохоронців.

Більш детально  про механізми втілення пропозицій, які прозвучали на сьогоднішній нараді, буде проговорено на наступному зібранні, що заплановане на понеділок 23 березня. До цього часу всі служби мають бути готові з розрахунками та переліком потреб, на які потрібне фінансування.

Голова обласної ради Ірина Вахович закликає волинян не піддаватися панічним настроям, але, водночас, ретельно подбати про власну безпеку. "Залишайтеся вдома, не виходьте без потреби. Область буде готова до можливих викликів і ми зробимо все, щоб уникнути найгіршого сценарію. Але сьогодні багато залежить і від вас, від вашої відповідальності та свідомості", - зауважила Ірина Вахович.