Досягнення волинських спортсменів, розбудова інфраструктури, спорт для осіб з інвалідністю: як розвивається спортивна галузь ВолиніРезультати роботи у сфері фізичної культури та спорту,  а також плани на майбутнє обговорили під час засідання колегії управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації, яке відбулося 25 лютого 2021 року за участю заступника голови облдержадміністрації Олександра Троханенка та заступника голови обласної ради Григорія Пустовіта.

Начальник управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Ігор Дмитришин окреслив результати роботи та завдання на майбутнє по основних напрямках роботи галузі, а також акцентував увагу присутніх на основних проблемних питаннях.

Як зазначив Ігор Дмитришин, волинські спортсмени показують високі досягнення не тільки у всеукраїнських, а й у міжнародних змаганнях. Відтак, взяти участь в Олімпійських іграх в Токіо претендують 16 волинян. Учасникам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, видатним, молодим та перспективним спортсменам і їх тренерам регіону надано стипендії та винагороди за їхню діяльність. В 2020 році придбано житло для 4 спортсменів за кошти обласного та Луцького міського бюджетів.

Має Волинь хороші досягнення і в напрямку розвитку фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю. Наразі в області розвивається 23 види спорту серед осіб з порушеннями зору, слуху, розумового і фізичного розвитку, ураженнями опорно-рухового апарату, в тому числі 10 у Волинській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі для осіб з інвалідністю. Загалом у секціях з видів спорту осіб з інвалідністю займається 232 особи, які беруть активну участь у чемпіонатах  і Кубках України з видів спорту осіб з інвалідністю, у відповідальних міжнародних змаганнях (етапи Кубків світу, чемпіонат Європи, Кубок світу), входять до складу національних збірних команд України та виборюють призові місця.

За високі спортивні досягнення стипендії Президента України одержують 2 спортсмени, 7 дітей з інвалідністю та 3 тренери-викладачі. З метою організації перевезення осіб з інвалідністю Обласною дитячо-юнацькою спортивною школою інвалідів за кошти обласного бюджету (600 тис. гривень)  придбано мікроавтобус «ПЕЖО-БОКСЕР».

Масштабна робота, за словами Ігоря Дмитришина, проводиться щодо розбудови спортивної інфраструктури Волині. Зокрема, за кошти державного фонду регіонального розвитку здійснено реконструкцію Гірківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з добудовою спортивного залу в с. Гірки Любешівського району та навчально-виховного комплексу «ЗОШ І-ІІІ ст. - дошкільного навчального закладу с. Вербка Дубівської сільської ради» з добудовою спортивного залу, їдальні та новим будівництвом котельні. В м. Нововолинськ в рамках програми «Україна-Чемпіон» реконструйовано стадіон спортивно-оздоровчого комплексу «Шахтар». Окрім того, на базі Луцького національного технічного університету збудовано Центр легкоатлетичних метань. До слова, ця спортивна споруда є першим сертифікованим центром з легкоатлетичних метань в Україні.

Також у 2020 році за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в області реалізовувалися такі проєкти: нове будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям на території Рожищенської районної дитячо-юнацької спортивної школи та адмінбудівлі стадіону і трибун в смт Люблинець Ковельського району.

У планах на поточний рік – нове будівництво мультифункціонального спортивного комплексу на базі практики спортивно-оздоровчого табору «Гарт» на оз. Світязь Шацького району, спортивного комплексу в смт Торчин Луцького району. Також планується розробка та подання проекту «Будівництво центру олімпійської та паралімпійської підготовки з фізичною реабілітацією учасників АТО/ООС в с. Пульмо Ковельського району (озеро Пулемецьке)» до Уповноваженого Президента України з питань осіб з інвалідністю та проекту «Добудова спортивного залу до обласної дитячо-юнацької спортивної школи».

Окрім того, передбачається здійснити капітальний ремонт спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву «Олімп», будівництво спортивних майданчиків для воркауту, що будуть включені до програми «Здорова країна» на 2021 рік, та провести ремонт в КЗ «ДЮСШ «Колос».  

За словами керівника спортивної галузі Волині, процеси децентралізації поставили ряд нових завдань, зокрема, щодо необхідності залучення новостворених ТГ до активної роботи у сфері фізкультури та спороту. На даний час в області вже створені 16 центрів, з них 1 обласний, 11 центрів у міських та 4 центри в сільських ТГ.

Важливим напрямком роботи в умовах сьогодення є молодіжна політика та національно-патріотичне виховання. Слід зазначити, що в області минулого року були затверджені обласні цільові програми, в рамках яких реалізовувалися тематичні заходи, зокрема, Обласна цільова соціальна програма «Молодь Волині» на 2021-2025 роки та Обласна цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки, в рамках яких заплановано ряд заходів і на 2021 рік. Окрім цього, створено обласну комунальну установу «Волинський обласний молодіжний центр».

«Дякую усім за участь у засіданні та за вашу працю, яку ми можемо оцінити, спостерігаючи за високими досягненнями волинян у спорті, – звернувся до присутніх Олександр Троханенко. – Від імені голови облдержадміністрації хочу побажати вам нових перемог та нових олімпійських медалей. Впевнений, що спільним зусиллями ми досягнемо нових спортивних вершин. Від себе скажу, що зроблю все можливе, аби покращити фінансування спорту Волині».

Заступник очільника облдержадміністрації вручив Почесні грамоти голови Волинської ОДА Василю Литнянчину, заступнику начальника відділу фізичної культури, спорту та молоді управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації, та Ярославу Мицюку, керівнику Волинського обласного осередку федерації тхеквондо (ВТФ) України. Грамоту управління у справах молоді та спорту ОДА отримав Руслан Гіль – завідувач сектору культури, молоді та спорту Любомльської РДА.

Слід зазначити, що Волинська область нагороджена дипломом Міністерства молоді та спорту України за зайняте перше місце в рейтингу літніх олімпійських видів спорту 2019 року серед регіонів третьої групи.

За інформацією управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації.