Чи з'явиться на Волині програма історичних досліджень?Відповідну ініціативу подає декан історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Шваб. Свою ідею він сьогодні відстоював на засіданні постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму. Основний аргумент -- Волинь  з часів 1988 року  не має жодного комплексного наукового видання зі своєї історії. "Не може бути якісного туристичного продукту без історичних косліджень", -- переконує Анатолій Шваб та запевняє, що на базі університету є група фахівців, які упродовж 5 років можуть провести потрібні дослідження та викласти їх в якісному енциклопедичному виданні. До роботи можна залучити й фахівців з профільних управлінь ОДА. Підтримати ідею депутатів просив директор обласного краєзнавчого музею Анатолій Силюк. Він зазначив, що таку роботу вже зробили на Львівщині та Тернопільщині. Досить грунтовну енциклопедію в 5 томах готуються видавати в Полтавській області.  Депутати Ірина Констанкевич, Галина Йовик, Валерій Дунайчук та Михайло Скопюк схвально відгукнулися на пропозицію. Анатолію Швабу запропонували чіткіше відпрацювати концепцію проекту програми з управлінням культури ОДА.

Комісія також підтримала клопотання обласного осередку Національної спілки композиторів про сприяння у проведенні міжнародного конкурсу баяністів на Волині. Захід відбудеться на базі Інституту мистецтв СНУ ім. Лесі Українки. Очікується приїзд 250 учасників, серед яких 4 оркестри. Комісія рекомендувала виділити з обласного бюджету 6 тис. грн для вирішення організаційних питань проведення конкурсу.

Підтримано також клопотання  про фінансування ремонтних робіт в музеї етнографії, що на базі обласного кроаєзнавчого музею. Всього потрібно 7 млн грн. Їх шукатимуть за умов перевиконання обласного бюджету за підсумками першої половини року.

З сесійних проектів коміся рекомендувала до розгляду питання:

 

-- Про проект змін до програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини;

 

--Про проект Плану заходів на 2015–17 роки з реалізації Стратегії розвитку Волинської області ;

 

--Про проект регіональної програми увічнення пам’яті .