Чи варто повернути м. Володимиру-Волинському його історичну назву, вирішувати місцевій громаді Український інститут національної пам’яті  розглянув рішення Волинської обласної ради від 30.09.2015 року №36/110 «Про підтримку резолюції міжнародної науково-практичної конференції «Християнська традиція Київської Русі».
"Український інститут національної пам’яті поділяє стурбованість громадськості щодо необхідності відновлення історичної спадщини, подолання наслідків імперського минулого та історичних міфів, відновлення єдності української церкви та створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, --
йдеться у відповіді для Волиньради. -- Надзвичайно важливим є зараз також повернення до питомо українських назв населених пунктів та інших топонімів, зокрема в контексті «законів про декомунізацію».
З історичної точки зору місто Володимир отримало приставку «Волинський» у 1795 році, як привязку до певної географічної місцевості, після того як територія тодішньої Волині увійшла до складу Російської імперії, і Володимир став повітовим центром Волинської губернії.
Разом з тим, відповідно до чинного законодавства, питання перейменування належить до компетенції місцевих органів влади. Тому пропонуємо Володимир-Волинській міській та районній радам як репрезентантам місцевої громади провести обговорення та встановити позицію громади з цього питання".