БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: СЛУЖБА ЗАХИСТУ ДІТЕЙНагадуємо, в обласній раді тривають бюджетні слухання, в ході яких депутати та керівники підрозділів ОДА-розпорядників коштів аналізують проєкт обласного бюджету на 2021 рік.

Сьогодні, депутати обговорили тему фінансування закладів, що входять до сфери компетенції  служби у справах дітей облдержадміністрації.

Бюджет галузі відстоювала начальник Служби у справах дітей Волинської  ОДА Алла Онищук.

Згідно із пояснювальною запискою до проєкту обласного бюджету Службі  у  справах дітей  облдержадміністрації на  утримання  закладів,  що надають  соціальні   послуги   дітям,   які   опинилися в   складних   життєвих обставинах, з  обласного  бюджету  спрямовується 12 млн 343,3тис.  грн. Йдеться про 2 заклади.
Зокрема, на  утримання  обласного  притулку  для  дітей в Рожищі  передбачено

5 млн 982,7 тис.грн, а  обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей в Ковелі – 6 млн 360,6тис. грн. Враховуючи очікуваний контингент дітей у 2021році (у притулку – 30  чол,  центрі – 40  чол.),  середньомісячні витрати  на  одну  дитину становитимуть 16,6 тис. грн та 13,3 тис. грн відповідно.

Алла Онищук пояснила, що діти перебувають в закладах тимчасово: у Рожищенському притулку - до 90 днів, а в Ковельському центрі - до 9 місяців.  Діти - з різних куточків Волині.

Серед найбільш нагальних потреб у капітальних видатках - кошти на ремонт актового залу в Рожищенському притулку. Зі слів Алли Онищук обидва заклади знаходяться в адаптованих приміщеннях і уже тривалий час не виділялося фінансування на ремонтні роботи в них.

Голова обласної ради Григорій Недопад в ході бюджетних слухань наголошував на тому, що потрібно залучати територіальні громади до співфінансування дитячих закладів такого типу, попередньо проаналізувавши, з яких територій потрапляють діти.

Голова постійної комісії з питань   соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Ірина Горавська підняла ще одну важливу тему, а саме про нове для України явище - патронатні сім'ї. "У 2021 році ми повинні визначитися з механізмом створення та фінансування таких сімей", - зауважила Ірина Горавська. Вона вважає, що запровадження на Волині інституту партонатних родин зможе суттєво зменшити навантаження для обласного бюджету.

 

 Додатково:

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ