БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: ОСВІТАФОТО

Сьогодні в облраді продовжилася серія першого етапу бюджетних слухань, в ході яких депутати та керівники підрозділів ОДА-розпорядників коштів спільно аналізують проєкт обласного бюджету на 2021 рік.

Починався сьогоднішній "бюджетний" день з галузі освіти. Захищати кошторис галузі прийшла начальник управління освіти та науки ОДА Людмила Плахотна.

Згідно із пояснювальною запискою до проєкту бюджету,   на 2021 рік головному розпоряднику коштів–управлінню  освіти  і  науки  облдержадміністрації передбачені  видатки  в  загальному  обсязі  967 млн 594,6тис.грн. Це на 52 млн грн більше від показників нинішнього року.    

Джерела  фінансування - різні.  Зокрема,   313 млн 939,7тис.грн – освітньої    субвенції    з    державного   бюджету    місцевим    бюджетам, 16 млн 224,4 тис. грн  – субвенції  з державного  бюджету  місцевим  бюджетам  на надання  державної  підтримки  особам  з  особливими  освітніми  потребами,  65 млн 855,73 тис.грн – додаткової  дотації  з  державного  бюджету  обласному бюджету   на   фінансування   переданих   з  державного   бюджету   видатків  з утримання  закладів  освіти та  охорони  здоров’я,  516 млн 954,27 тис. грн – кошти  обласного   бюджету,   54 млн 620,5 тис. грн  – власні   надходження   бюджетних установ.

Людмила Плахотна зауважила, що в проєкті бюджету враховані видатки на захищені статті, в тому числі й підвищення заробітної плати в галузі на 19% та виплата матеріальних допомог на оздоровлення. Разом з тим, додаткової дотації на утримання освітніх закладів вистачить лише на половину року. На цей же період обласні освітні заклади  мають фінансування на   медикаменти  та перев'язувальні матеріали, а також харчування. "Будемо сподіватися, що держава передбачить додаткову дотацію і на потребу другого півріччя", - зауважила Людмила Плахотна.    

На реалізацію заходів головної освітянської регіональної програми передбачено 1 млн 792 тис. грн.

Голова обласної ради Григорій Недопад наголосив, що бюджет наступного року буде дуже складним, тому на другому етапі слухань ретельно аналізуватиметься ситуація по кожному окремому закладу.

Людмила Плахотна повідомила депутатам, що є 49 обласних освітянських закладів. Серед них спеціальні школи, наукові ліцеї, профільні ліцеї, коледжі та заклади профтехосвіти.

У планах профільного управління - оптимізація бюджетних видатків і пропозиції щодо цього прозвучали й на сьогоднішніх слуханнях.

Зокрема, йдеться про окремі спеціальні школи. За інформацією Людмили Плахотної у 8 обласних закладах такого типу навчається 877 дітей з особливими потребами. "Сьогодні послуги інклюзивної освіти можна отримати й у звичайній загальноосвітній школі, але не в кожній. В ідеалі органи місцевого самоврядування повинні або забезпечити умови для інклюзивної освіти, або ж звернутися про потребу  у влаштуванні дитини в обласний спеціальний заклад. Зауважу, що в таких установах діти перебувають на повному державному пансіоні. Але є непоодинокі випадки, коли батьки, віддавши дитину до спеціальної школи, отримують від держави ще й соціальну допомогу на цю ж дитину", - пояснює Людмила Плахотна. Вона каже, що в середньому на річне   утримання однієї дитини у спеціальному освітньому закладі потрібно виділити із бюджету до 180 тис. грн в рік. 

Управління пропонує депутатам визначитися із долею трьох закладів: Рожищенського навчально-реабілітаційного центру для дітей з порушенням опорно-рухового апарату Волинської обласної ради, Липлянською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом та Нововолинською спеціальною загальноосвітньою школою №. В цих закладах переважно навчаються діти з місцевих територіальних громад, тому, як варіант, їх можна було би передати на місцеві баланси. Окрема пропозиція щодо Липлянської школи.  Управління розглядає можливості переведення дітей, які в ній навчаються, до інших обласних закладів такого ж типу, а саме приміщення школи пропонується передати Волинському науковому ліцею, який потребує розширення.

Депутат Володимир Бондар погоджується, що рішення по всіх трьох школах обласній раді  доведеться приймати.  Така ж позиція і у   Юрія Ройка, але він пропонує попередньо зробити День депутата в цих закладах.

 Додатково:

 

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

 

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: СЛУЖБА ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

 

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я

 

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: КУЛЬТУРА

 

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: СПОРТ І МОЛОДІЖНА ПОЛІТИКА

 

БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ: ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ