Бюджетні слухання: кошти, які зекономлять за теплу зиму, рекомендовано спрямувати на протипожежні заходиФОТО

Сьогодні в обласній раді стартував другий етап бюджетних слухань. Нагадаємо, обласна рада досі не прийняла рішення про обласний бюджет 2020 року, оскільки на 27 сесії відправила проєкт головного кошторису області, внесений ОДА, на доопрацювання. Депутати вирішили більш детально проаналізувати видатки обласного бюджету, який за більшістю прогнозів очікується як дуже складний.

На першому етапі бюджетних слухань в кінці минулого року обранці громади спілкувалися з головними розпорядниками коштів. Наразі ж відбувається діалог з керівниками підприємств, установ та організацій обласної комунальної власності. Сьогодні  тривало спілкування з менеджментом закладів соціальної сфери. До розмови запросили керівників Луцького геріатричного пансіонату, Руденського психоневрологічного інтернату, Горохівського психоневрологічного інтернату,  Олицького психоневрологічного інтернату, Берестечківського психоневрологічного інтернату, Голобського психоневрологічного інтернату,  Волинського обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (м.Володимир-Волинський), Волинського обласного  центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, КУ "Центр по здійсненню соціальних виплат" та Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги.

Директор департаменту соціального захисту ОДА Оксана Гобод відразу озвучила найнагальнішу проблему обласних інтернатних закладів. Йдеться про протипожежну безпеку. На здійснення всіх протипожежних заходів потрібно понад 2 млн грн. Найбільшої суми потребує Луцький геріатричний пансіонат - 1 млн 230 тис. грн. Керівник закладу Алла Гнатюк пояснила, що, згідно з номативними документами та приписами ДСНС України, в пансіонаті має бути забезпечено пожежну безпеку 3 типу. Це означає, що в приміщенні має   бути звукова сигналізація та встановлений насос підвищеного тиску, до якого у випадку надзвичайної ситуації, зможуть під'єднатися рятувальники.

Крім цього, як в геріатричному пансіонаті, так і в окремих інших закладах, при виконанні ремонтних робіт десять років тому для оздоблення приміщень використовували вагонку. Цей матеріал співробітники ДСНС категорично забороняють застосовувати в наш час, тому вагонку довелося демонтувати.

Депутати обіцяють по максимуму врахувати першочергові видатки на протипожежні заходи в закладах при формуванні обласного бюджету. Разом з тим, рекомендовано на ці потреби використати кошти, зекономлені за нинішню теплу зиму. Попередньо очікується економія в сумі 600 тис. грн.

Крім протипожежних заходів, залишаються актуальними видатки на інші потреби обласних закладів соціальної сфери. Зокрема, на ремонт стіни Горохівського психоневрологічного інтернату потрібно понад 3,4 млн грн.

4,5 млн грн за кошторисною документацією дворічної давності, треба на будівництво нового банно-прального корпусу для психоневрологічного інтернату в Олиці. В Голобському психоневрологічному інтернаті  одна з найбільших проблем - аварійна водонапірна вежа, на ремонт якої треба 1,7 млн грн.

Крім цього, всі керівники закладів ведуть мову про забезпечення автомобілями для транспортування хворих, а також  необхідність введення в штат посади юриста, який  гарантуватиме   виконання законодавчих норм, пов'язаних з проведеннями закупівель.

В ході слухань також говорили про потребу в приміщенні для Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги. Цей заклад діє відповідно до Обласної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року.  При Центрі функціонує притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства, або насильства за ознакою статі. Сьогодні Центр орендує приміщення в одному з гуртожитків Луцька.

Додаткових коштів потребує і група швидкого реагування, яка діє при Центрі соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді. Ця група надає психологічну допомогу атовцям і започаткувала унікальну для України програму "рівний-рівному". Представник групи, психолог Олена Звєрєва переконує, що завдяки їхній діяльності, на Волині вдається зберегти життя атовцям, які мають проблеми психологічного характеру. Група просить додатково 400 тис. грн з обласного бюджету. Депутати обіцяють  врахувати цю позицію, а також паралельно вивчатиметься питання   про можливе об'єднання групи швидкого реагування та мобільної групи "ПОЛІНА", що діє в поліції для запобігання домашньому насильству.