БЮДЖЕТ-2022: ГОСТРОДЕФІЦИТНИЙ, АЛЕ І З КОШТАМИ НА РОЗВИТОККомісія з питань бюджету, фінансів та цінової політики відкоригувала цьогорічний обласний кошторис та запропонувала зміни до проєкту обласного бюджету на 2022 рік.  Аби завершити фінансовий рік без боргів та здійснити невідкладні проплати для підготовки майбутніх інвестиційних проєктів, члени бюджетної комісії погодили зміни до обласного бюджету 2021. Зокрема, зекономлені під час капітального ремонту Литовезької амбулаторії 30 тисяч гривень рівними частинами розподілили на проведення тендерних процедур для здійснення реконструкції спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву плавання та ДЮСШ No3, що у Луцьку, а також  ковельської ДЮСШ імені Євгена Кондратовича.

    Окрім того, члени комісії ухвалили спрямування 10 млн доданої субвенції на централізовану закупівлю рентгенологічного обладнання для лікарень, які лікують ковідних пацієнтів і мають найбільшу потребу в оновленні обладнання, це – Володимир-Волинська, Луцька центральні районні лікарні, Нововолинська міська та Любомльське МТМО.  Попри те, що депутати уже спрямували 11 мільйонів гривень на погашення заборгованості із зарплатні та комунальних платежів, окремим медичним закладам знадобилися додаткові асигнування на ці статті видатків. Відтак, члени комісії проголосували за спрямування 1,6 млн грн на зазначені потреби.   Що ж стосується проєкту головного фінансового документу на наступний рік, то члени бюджетної комісії внесли зміни у запропонований ОДА обласний кошторис і рекомендуватимуть сесії їх підтримати.   Аргументуючи зменшення асигнувань окремим комунальним установам на користь збільшення видатків іншим закладам, голова бюджетної комісії Орест Маховський наголосив, що у  ході бюджетних слухань було проаналізовано фінансово-господарську діяльність кожного комунального закладу та надано рекомендації щодо приведення видатків у відповідність із бюджетними призначеннями. Проте, не усі розпорядники коштів прислухались до них. Відтак, їхні видатки і переглянули. Зокрема, асигнування на утримання зменшили обласному центру медичної статистики, облмуздрамтеатру, філармонії, науково-методичному центру культури та обласній дитячій бібліотеці, також наступного року розглядатимуть фінансування розвитку транскордонного співробітництва, оскільки відповідна п’ятирічна Регіональна програма не затверджена.  

Натомість за рахунок цих коштів пропонується профінансувати капітальний ремонт покрівлі Берестечківського психоневрологічного інтернату та системи вентиляції в Луцькому геріатричному будинку, виконані роботи з оновлення неонатального центру, а також виготовити проєктно-кошторисну документацію для залучення значних державних капітальних вкладень.  Йдеться, зокрема, про масштабну реконструкцію обласних клінічної та дитячої лікарень, а також садиби-музею Липинського у Затурцях. Також пропонується спрямувати додаткові асигнування окремим громадам на облаштування об’єктів соціально-культурної сфери.