Більше 10 громад внесли свою частку на придбання шкільних автобусів та ноутбуківМісцеві бюджети спрямували в обласну казну 4,3 млн. грн для співфінансування закупівлі шкільних автобусів та ноутбуків. Відповідний проєкт розпорядження голови ОДА погодили члени бюджетної комісії обласної ради на своєму нинішньому засіданні.
На умовах співфінансування рівними частинами кошти на централізоване придбання шкільних автобусів надійшли із бюджетів Сереховичівської, Камінь-Каширської, Ратнівської та Нововолинської територіальних громад. Ще 10 громад виділили співфінансування у сумі понад 1 млн грн на закупівлю ноутбуків.
Очільниця управління освіти і науки ОДА Людмила Плахотна зауважила, що і досі незатребуваними залишаються 5 шкільних автобусів - 3 звичайних та 2 спеціально обладнаних для дітей з особливими потребами. Громади, які заявляли про намір їх придбати на умовах співфінансування 50 на 50, вочевидь не знайшли на це коштів. «Додатково ніхто не зголосився, тому пропоную ці автобуси закупити коштом обласного бюджету для освітніх закладів обласної комунальної власності. У бюджетному запиті на 2022 рік ми маємо прохання про придбання автобуса для Володимир-Волинського ліцею, який буде реформовано у спортивну школу-інтернат, а також для Нововолинського наукового ліцею», - зауважила Людмила Плахотна.
Голова бюджетної комісії Орест Маховський додав, що на адресу обласної ради також надійшло клопотання від Затурцівської спеціальної школи про придбання автобуса для дітей з особливими освітніми потребами. Тому усі пропозиції взяли до розгляду.