Веб-конференція з Петром Олешком

Початок чату: 
04.10.2013 - 10:00
Закінчення чату: 
04.10.2013 - 13:00

 Дякую всім за увагу та участь в цій веб-конференції. Користуючись нагодою, напередні професійного свята працівників освіти, хочу висловити велику вдячність і шану своїм колегам-освітянам за самовіддану подвижнецьку працю, майстерність, за талант і віру в кожну дитину. Від щирого серця бажаю доброго здоров'я, творчого натхнення, мудрості, терпіння  та впевненості в завтрашньому дні. Щастя, добра і благополуччя Вам і Вашим родинам!

Опозиціонер: <p>Скажіть відверто, чим ви заслужили таку прихильність Клімчука, який сьогодні знову подав вашу кандидатуту на посаду ректора ППОВ - навіть після того, як саме через фальсифікацію з голосуванням за ваше призначення у сесійній раді була заблокована робота сесії? Напевне, у вас немає впевненості, що більшість депутатів підтримують вашу кандидатуру? Невже так чинять справжні козаки, генерали? Де ж честь козацька, генеральська?</p>

Підтримку в сесійній залі я вже мав на другому пленарному засіданні, коли за мене проголосувало 45 депутатів. Стосунку до будь-яких фальсифікацій  я не мав і не маю.

Інститут чекає на керівника, який робитиме конкретні справи.

Люди, які залишають після себе конкретні справи набагато корисніші для суспільства, ніж ті, що придумують гасла, ідеї та скандали, на фоні яких, вони аж дуже видні.

Цікавий: <p>Ви завжди говорити (щиро чи не зовсім) про свій патріотизм. Тим часом у сесійній залі ваше призначення на посаду ректора ППОВ назвали появою волинського Табачника. Скажіть, як узгоджуватиме позицію козацького генерала і мовний закон Колєсніченка-Ківалова, перекроєну українську історію, звідки Табачник витягнув сторінки про національно-визвольні змагання, помаранчеву революцію тощо?</p>

По-перше, навішувати ярлики людям некоректно. Я проти мовного закону , запропонованого Колисниченком-Ківаловим. Я постійно підтримував всі проекти рішень облради, які стосувалися цього закону. 

 

Юлія Шрамко: <p>Доброго дня, Петре Степановичу. Під час останнього пленарного засідання сесії Волинської облради озвучили заяву про те, що голова Волинської ОДА відкликав своє клопотання про призначення Вас ректором ВІППО. Яка Ваша позиція щодо цього?</p>

Я вже відповідав на подібне питання

Богдан: <p>Чому опозиційні депутати проти вашого призначення? Які мотиви?</p>

Якщо керуватися аргументами, то за проект рішення проголосували і представники опозиційних сил в обласній  раді. Які мотиви?  Політичне переслідування та партійна помста пана Грицюка. І залякування членів фракції звільненням з партії.

Небайдужий: <p>Політичними чи господарськими питаннями повинна займатись облрада?</p>

У переважній більшості вона повинна вирішувати питання місцевих громад.

Сашко: <p>Якщо Вам прийдеться працювати керівником ІППО які Ваші плани та шляхи вирішення проблем інституту і чи плануєте кадрову чистку?</p>

Про плани я вже неодноразово говорив через ЗМІ, а також на сесії та на засіданні постійної комісії. Якби мені довелося працювати керівником авторитетного закладу, то я б намагався працювати з тим складом, який є сьогодні над вирішенням питань щодо реформ освіти, рекомендацій, нормативних актів. Міносвіти, підвищуючи при цьому професійний рівень педагогічних працівників, викладацького колективу інституту та за рахунок поповнення молодих кваліфікованих кадрів. Взяв би за взірець кращий досвід інших ІППО. Перешкодою розробці та використанні нововедень є недосттатня матеріально-технічна база та запровадження нововведень. Рівень інституту повинен відповідати вимогам часу. Міцна матеріально-технічна база допоможе виконувати головне завдання інституту, спрямовувати процес підвищення та кваліфікації педагогів, вивчення новітніх технологій в організації педагогічної діяльності. Збираюся розповсюджувати передовий педагогічний досвід та запропонувати соціальний пакет слухачам курсів та працівникам інституту.

Viktor: <p>Депутат Грицюк у своєму критичному виступі сказав, що Ви граєтесь у якихось Садівських козаків, на Вашу думку козацтво може відігравати важливу роль у патріотичному вихованні молоді, і як сприймають козацький рух на Волині ?</p>

Пан Грицюк неодноразовао нагороджував за моїм поданням відомих козацьких авторитетних подвижників. В тому числі і ставив за приклад Садівську козацьку республіку. Мені не дивно, що цей пан різко міняє свою позицію, як йому вигідно ситуативно.

На моє глибоке переконання, козацтво уже відіграє роль у вихованні молоді і стає системним в освітянський галузі. З ентузіазмом і безкорисливо проведено велику копітку роботу по створенню козацьких осердків, де гартується майбутня еліта нашої нації на прикладах національних героїв. Патріарх волинського козацтва Григорій Гуртовий, який, на жаль, відійшов у вічність, не тільки для жителів Волині, а й для усієї України відкрив, що Волинь - край козацький.  

max: <p>Що Ви корисного зробили для громади виборчого округу будучи депутатом обл. ради?</p>

Як депутат оголосив десятки запитів, які були підтримані на сесії облради. Вони стосувалися допомоги погорільцям,  матеріальної допомоги по здоров'ю, поліпшення якості доріг, облаштування зупинок, вбиралень, освітлення вулиць. Лобіював будівництво двох дитсадочків в Ківерцях, храмів у Вишневі, Діброві, Прилуцьку. Клопотався про ремонт дитсадочків в Борохові, Вишневі. Десятки дитячих майданчиків було подаровано мною в дитсадки Ківерцівщини. Ремонт за власний кошт палати для ветеранів Ківерцівської райлікарні. Патронат над дитячим будинком "Сонечко". Опікуюся дітьми-сиротами. Допомагаю ветеранам та інвалідам.

Стас: <p><span style="font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, 'Lucida Sans'; font-size: 11px; line-height: 16px; background-color: rgb(255, 255, 255);">Як Ви прокоментуєте виступи</span><span style="font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, 'Lucida Sans'; font-size: 11px; line-height: 16px; background-color: rgb(255, 255, 255);">:</span><span style="font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, 'Lucida Sans'; font-size: 11px; line-height: 16px; background-color: rgb(255, 255, 255);">&nbsp;свободівців Пирожика, бютівця Гузя про те, що Ви не голосували&nbsp;</span><span style="font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, 'Lucida Sans'; font-size: 11px; line-height: 16px; background-color: rgb(255, 255, 255);">за</span><span style="font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, 'Lucida Sans'; font-size: 11px; line-height: 16px; background-color: rgb(255, 255, 255);">&nbsp;їхн</span><span style="font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, 'Lucida Sans'; font-size: 11px; line-height: 16px; background-color: rgb(255, 255, 255);">і</span><span style="font-family: tahoma, arial, verdana, sans-serif, 'Lucida Sans'; font-size: 11px; line-height: 16px; background-color: rgb(255, 255, 255);">&nbsp;звернення та проекти рішень, проти української мови та перейшли в іншу політичну силу і продались за посаду.</span>&nbsp;</p>

Не хочу ображати колегу депутата Гузя, який до його честі займається патріотичним вихованням молоді та вшануванням національних героїв, але прикро чути від депутата, який за останні декілька років змінив понад 5 партійних структур з різним ідеологічним забарвленням. Називаючи лідера партії агентом кремля, -- він сьогодні в цій політичній структурі. Я людина фактів, аргументів та кокретики. Я -- позапартійний та позафракційний. Мої партійні прапори -- це виборчий округ, де громада чекає від мене конкретних справ. Це будівницво храмів, дитячих садків, партіотичне виховання молоді, допомога сиротам, інвалідам, ветеранам. Я козак, українець, сповідую національні українські традиції, звичаї та українську мову. Я -- за євроінтеграційні процеси. І прошу не спекулювати на цьому.

Про виступ Пирожика. В оці сусіда бачить смітинку, а колоду в своєму забуває вийняти, прогнозуючи великі катаклізми з моїм приходом у ВІППО. Чому в сесійній залі не дана оцінака своєму однопрартійцю, колишньому депутату, колишньому керівнику комунальної установи, який займався поборами, спекулюючи на горі людей? Я ще нічого не встиг зробити на цій посаді, щоб заслужити на нищівну критику. Критикують яєшню, на яку ще курка не знесла яйце.

Олег: <p>Що Ви скажете стосовно критичного виступу депутата Грицюка де він зауважив, що Ви сумнівний кандидат педагогічних наук, ніколи в житті не працювали у навчальних закладах, лекції не читали, перед студентами не виступали, непрофесіонал, малограмотний і без освіти, та ще, що освітяни Ківерцівського району уповноважили виступити на сесії обл.. ради зібрали підписи, щоб не підтримувати &laquo;ганебної&raquo; кандидатури Олешка на посаду ректора.</p>

Я -- кандидат історичних наук, а не педагогічних. 5 останніх років, я працював на посаді доцента кафедри гуманітарних наук в інституті "Україна", а з листопада минулого року до сьогодні працюю на посаді доцента в МАУП. Про мою професійність можна запитати в ректорів цих вишів. Маю кілька вищих освіт. Захистив кандидатську дисертацію в 2001 році.

Стосовно звернення ківерцівських освітян. Маю офіційну відповідь райвідділу освіти про те, що пана Грицюка ніхто не уповноважував висловлювати їхню позицію на сесії облради. Я маю десятки грамот та нагрод за підписом пана Грицюка щодо моєї високої професійності, вагомих здобутків в розбудові держави. Аналогічна ситуація була і з депутаом Байцимом Василем Федоровичем, який мав свою позицію. Це -- подвійні стандарти, маніпуляція думкою людей, в народі про це кажуть: "Брехун". Як могла така людина керувати територіальними громадами?

Олег: <p>&nbsp;<!--[endif]-->Петре Степановичу як Ви прокоментуєте, що 30 вересня на сесії облради першим питанням стояло переголосування проекту рішення, щодо Вашого призначення на посаду ректора ВІППО і Б. П. Клімчук відізвав прямо в залі своє подання.<o:p></o:p></p>

Ця довготривала та багатостраждальна сесія давно мала завершитися. В порядку денному було ще до 40 питань. Тому, щоб знову не блокувалася трибуна, я попросив зняти даний проект рішення з розгляду.

Але було засідання профільної комісії, було її позитивне рішення, було 45 голосів "За", даний проект рішення на другому пленарному засіданні... Щоб переголосовувати в угоду комусь до безкінечності, для мене є не прийнятним.

Олег Гундер: <p>Комунальне майно -- радянський пережииток минулого. чому його досі не ивстачили на чесну приватизацію? Можна лишити тільки лікарні, театри та інші соціальні закладаи</p>

Комунальне майно -- це і робочі місця, і доходи до бюджетів всіх рівнів, і, зрештою, збереження майна та ефективне його використання.

дід Панас: <p>Як ви оцінюєте політику міністра Табачника?</p>

Що вимаєте на увазі? Його політичні погляди, чи діяльність в освітянській галузі?

Олена: <p>Я мама шестирічноі донечки, яка пышла цього року до першого класу.&nbsp; Малій цыкаво покищо, але нас лякають, що буде важко, бо програми складны&nbsp;і не ігрові. Як ви ставитеся до навчання шестирічок? Чула, що ви хочете керувати педагогами</p>

Сьогодні діти набагато швидшне опановують комп'ютерну техніку та розвиваються. Час змінюється, тому я підтримую ідею навчання з такого віку.

заслужений вчитель: <p>Якби вам запропонували керувати зоопарком, то ви також би погодилися? коли ви працювали в школі?</p>

Я не маю зоотехнічної освіти, то не погодився б працювати директором зоопарку. А так , як я займаюся патріотичним вихованням молоді, зустрічаючись з колективами навчальних закладів області упродовж 10 років, знаю проблематику навчальних закладів, то, відповідно, і маю досвід роботи.