Михайло Імберовський про пенсійну реформу

Пенсійна реформа від уряду – це мило, яке нам ллють лестячи вуха, пудра, якою пудрять мізки, або локшина, яку нам вішають наші можновладці, називати можна як завгодно, але це аж ніяк не є комплексним системним підходом до вирішення проблеми!...

Питання осучаснення пенсій, справедливого підходу під час її нарахування, вважаю, вже є давно перезрілим! Поряд із численними дискусіями я теж вирішив розібратися, наскільки ефективними є ті механізми, які пропонує партія влади і її команда.

Теза перша.

За 8 місяців поточного року власні надходження Пенсійного фонду склали трошки менше 100 млрд. грн., а понад 70 млрд. грн. було виплачено із державного бюджету.

 

Теза друга.

Реформу дуууже потрібно робити, але не шляхом заяв про підвищення пенсій на 500 грн., яке по факту відбудеться через підвищення страхового стажу та віку виходу на пенсію…Уряд пропонує реформу, але  при цьому замовчує, те про що волають експерти, що в період з 2019 по 2023 роки на пенсію вийде 1 705 570 чоловіків і 1 660 290 жінок, разом - 3 365 860 чоловік, а працювати в реальний сектор економіки прийде лише - 1 932 000 працездатних осіб, різниця в мінус 1 433 680 громадян!!! Тому мені і тим, кому сьогодні 40-52 роки, отримати пенсію при таких змінах в законі буде складно… Але навіть не в цьому є складність ситуації, а в тому, що співвідношення осіб пенсійного віку та громадян працездатного віку буде значно погіршуватися. Так, згідно зі статистикою, у 1960 році воно складало 22,7%, 2000 року – 31,1%, 2010 року – 41,0%, 2016 року – 45,3%, 2025 року – 50%, а до 2050-го прогнозується на рівні 76%!!! Ці статистичні дані на Волині підтвердив і сам губернатор, коли на нараді по аналізу соціально-економічного розвитку за перше півріччя 2017 року сказав, що на Волині уже один працюючий волинянин утримує трьох непрацюючих, хоча тут він мав на увазі усіх і пенсіонерів, і незайнятих працездатних осіб.  Я думаю, що молоде покоління 20-25 річних українців точно не розуміє для кого готується така «Пенсійна реформа».

Теза третя, висновок.

При співвідношенні 1:1 (один пенсіонер : один працездатний громадянин, що сплачує соціальний внесок) відповідь очевидна: лише створення 3 мільйонів нових робочих місць дасть українцям реальну реформу і зможе покрити дефіцит пенсійного фонду!

Проте, це лише у процвітаючій Німеччині, де ця проблема так гостро давно не стоїть, новообрана Меркель продовжує ставити в приорітет своєї роботи - нові робочі місця і посилення конкуренції, а в Україні досі відсутня державна політика як на створення нових робочих місць, так і політика стосовно своїх трудових мігрантів,  українці їхали і їдуть на заробітки не з власної волі, а під тиском обставин, проте нам наші «керманичі» продовжують лити мило, пудрити мізки, вішати локшину…

 

 

 

Додати новий коментар

Діяльність ради