Про проект рішення «Про обласний бюджет на 2018 рік»

Волинська обласна рада
Постійна комісія з питань бюджету, фінансів та цінової політики
Висновки та рекомендації
від 15.12.2017 37/6
м. Луцьк
Про проект рішення «Про обласний бюджет на 2018 рік»
15.12.2017

Відповідно до статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», розглянувши проект рішення, внесений обласною державною адміністрацією (вих. № 7758/50/2-17 від 12.12.2017), заслухавши та обговоривши інформацію Никитюка Ігоря Миколайовича – директора департаменту фінансів ОДА, постійна комісія

Рекомендує:

1. Інформацію Никитюка І.М. взяти до відома.

2. Рекомендувати позачерговій сесії обласної ради прийняти рішення «Про обласний бюджет на 2018 рік» з урахуванням таких доповнень:

 - абзац 2 пункту 8 рішення пропонується викласти в новій редакції: «Установити, що у 2018 році використання бюджетних коштів на реалізацію регіональних програм здійснюється за порядками, що затверджуються обласною радою, або обласною державною адміністрацією за погодженням з профільними комісіями обласної ради після внесення змін до регіональних цільових програм щодо  конкретних напрямів та заходів, які планується здійснити протягом певного періоду і які повинні забезпечити досягнення цілей програми та визначення результативних показників програм,  на підставі яких здійснюється оцінка ефективності використання коштів обласного бюджету, аналіз досягнутих результатів та витрат, в розрізі за роками»;

- абзац 1 пункту 13 рішення пропонується викласти в новій редакції: «Відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України надати право обласній державній адміністрації за погодженням з постійною комісією з питань бюджету, фінансів та цінової політики обласної ради:» та абзац 6 пункту 13 рішення пропонується викласти в новій редакції:
«
-проводити розподіл та перерозподіл додаткових дотацій і субвенцій з державного бюджету та за обґрунтованим зверненням головних розпорядників коштів обласного бюджету перерозподіл видатків за бюджетними призначеннями у розрізі функціональної і економічної класифікації видатків загального та спеціального фонду, програм, що фінансуються з обласного бюджету, і об’єктів, видатки на які проводяться за рахунок коштів бюджету розвитку, без зміни загального обсягу бюджетних призначень головного розпорядника коштів обласного бюджету.»

 

До затвердження порядку використання коштів бюджетні асигнування субвенції  з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в обсязі 393 913,5 тис. грн. в додатку 3 до рішення встановити не департаменту інфраструктури і туризму, а департаменту фінансів за кодом програмної класифікації видатків 8500 Нерозподілені трансферти з державного бюджету.

По витратах обласного бюджету в розрізі головних розпорядників коштів в рішенні облради пропонується:

ОБЛАСНА РАДА:

 - на депутатський фонд по 50 тис.грн. на депутата – 3 200 тис.грн. (пропозиція додатково виділити 3 200 тис.грн.);

- на реалізацію програми енергоефективності – 250 тис.грн. (пропозиція не виділяти 250 тис.грн.);

- виділити на реалізацію пункту 14 Програми розвитку медіа-простору Волині та реалізації державної інформаційної політики на 2016-2020 року – 550 тис.грн.

на реалізацію Програми розвитку місцевого самоврядування у Волинській області на 2016 - 2018 роки для «Співфінансування впровадження проектів-переможців обласного конкурсу проектів місцевих ініціатив за рахунок коштів обласного бюджету (грантів) та інших джерел, не заборонених бюджетним законодавством» - 2 000 тис. грн.

 

 

·УПРАВЛІННЯ З ПИТАНЬ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ:

- на виконання Регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Волинській області на 2016-2020 роки для реалізації соціальних програм і проектів, спрямованих на вирішення завдань регіональної політики та розвиток громадянського суспільства - 60 тис.грн. (пропозиція не виділяти 60 тис.грн. до прийняття нового порядку освоєння коштів облрадою);

- на проведення заходів Регіональної програми соціально-культурного розвитку національних меншин на 2018-2022 роки (проект) – 30 тис. грн. (пропозиція не виділяти 30 тис. грн. до прийняття програми облрадою).

 

· УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, НАУКИ ТА МОЛОДІ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

На реалізацію заходів програм на 2018 рік:

– на фінансування Регіональної комплексної програми розвитку освіти Волинської області на 2018-2022 роки (проект) - 1 500 тис. грн. (пропозиція не виділяти 1 500 тис. грн. до прийняття програми облрадою);

 

– обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки - 456 тис. грн. (пропозиція не виділяти 356 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку заходів, які будуть фінансуватися у 2018 році; залишити 100 тис. грн. фінансової допомоги КЗ «ІКК «Вовчак. Волинська Січ»);

 

– обласної цільової соціальної програми „Молодь Волині” на 2016-2020 роки - 280 тис.грн. (пропозиція не виділяти 280 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку заходів, які будуть фінансуватися у 2018 році).

 

Пропонується виділити кошти в сумі 911,174 тис. грн. на Поточний ремонт коридорів та сходових кліток 1-3 поверхів в приміщенні гуртожитку Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» в с. Затурці Локачинського району Волинської області.

 

 

·  ВІДДІЛ З ПИТАНЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

На проведення спортивної роботи в регіоні - 2 695,4 тис. грн. Ці видатки будуть використані на проведення навчально-тренувальних зборів і змагань з олімпійських та неолімпійських видів спорту відповідно до календарного плану заходів на 2018 рік (пропозиція не виділяти 2 695,4 тис.грн. до погодження облрадою нового переліку заходів, які будуть фінансуватися у 2018 році).

На підтримку фізкультурно-спортивного руху - 1 961,5 тис. грн., у тому числі:

- на фінансову підтримку регіональних всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості для проведення навчально-тренувальної та спортивної роботи – 1 000 тис. грн. (пропозиція не виділяти 1 000 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку організацій, які будуть фінансуватися у 2018 році);

- на фінансову підтримку регіональних осередків всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості у здійсненні фізкультурно-масових заходів серед населення регіону – 40 тис. грн. (пропозиція не виділяти 40 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку осередків, які будуть фінансуватися у 2018 році);

 

- на фінансову підтримку на утримання місцевих осередків (рад) всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості – 921,5 тис. грн. (пропозиція не виділяти 921,5 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку організацій, які будуть фінансуватися у 2018 році).

На інші заходи з розвитку фізичної культури та спорту, у тому числі на підтримку спорту вищих досягнень та організацій, які здійснюють фізкультурно-спортивну діяльність в регіоні – 4 290 тис. грн. (пропозиція не виділяти 4 290 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку заходів та організацій, які будуть фінансуватися у 2018 році).

 

 

·УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

Зняти кошти на функціонування медичної бібліотеки у 2018 році - 1 357,6 тис. грн. (пропозиція ліквідувати дану установу та передати її функції та майно в  Волинську державну обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олени Пчілки).

Врахувати на Регіональну програму запобігання та лікування серцево-судинних захворювань у Волинській області «Волинькард» на 2018 – 2020 роки (проект) -2 000 тис. грн.

 

 

· ДЕПАРТАМЕНТ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

У складі видатків центру на реалізацію заходів Обласної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року (проект) - 20 тис. грн. (пропозиція не виділяти 20 тис. грн. до прийняття програми облрадою).

 

На виконання заходів Обласної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року (проект) - 125 тис. грн. (пропозиція не виділяти 125 тис. грн. до прийняття програми облрадою).

 

На реалізацію заходів Регіональної цільової програми соціального захисту населення на 2015-2018 роки - 3 442 тис. грн., з них 300 тис. грн. – на надання фінансової підтримки громадським організаціям інвалідів і ветеранів, діяльність яких має соціальну спрямованість, 3 142 тис. грн. – на надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах (пропозиція не виділяти 3 442 тис. грн. до прийняття нового переліку об’єктів та порядку освоєння коштів облрадою).

На реалізацію Регіональної програми підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2019 роки (проект) - 700 тис. грн. (пропозиція не виділяти 70 тис. грн., залишити 630 тис. грн.).

 

·  СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

На виконання проекту Обласної комплексної програми з питань підтримки сім’ї, протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на період до 2021 року (проект) - 25 тис. грн. (пропозиція не виділяти 25 тис. грн. до прийняття програми облрадою).

 

 

 

· УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Зняти кошти в сумі 4 539,8 тис.грн. на реалізацію Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016 – 2020 роки. В тому числі:

 

- на проведення основних культурно-просвітницьких, літературно-мистецьких та інших заходів - 2 779,8 тис. грн., з них на організацію трьох фестивалів („Берегиня”, „Стравінський та Україна”, „Оберіг”) – 1 400 тис. грн., на заходи з охорони культурної та археологічної спадщини – 460 тис. грн., на підтримку книговидання – 250 тис. грн. (пропозиція не виділяти кошти до проведення детального аналізу облрадою запланованих витрат);

- для надання фінансової підтримки окремих установ - 1 300 тис. грн., а саме: Заслуженому народному ансамблю пісні і танцю України „Колос” (1 200 тис. грн), редакційно-видавничій групі „Звід пам’яток історії та культури України” (100 тис. грн.) (пропозиція не виділяти кошти до проведення детального аналізу облрадою запланованих витрат).

 

 

·ДЕПАРТАМЕНТ АГРОПРОМИСЛОВОГО РОЗВИТКУ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Згідно Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу у Волинській області на 2016-2020 роки фінансовий ресурс заплановано спрямувати:

-  на реалізацію програм в галузі сільського господарства області -           1 500 тис. грн. (пропозиція не виділяти кошти до проведення детального аналізу облрадою запланованих витрат);

- субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на фінансову підтримку заходів з корінного поліпшення сінокосів та пасовищ,  після затвердження відповідних видатків місцевих бюджетів - 400 тис. грн. (пропозиція не виділяти кошти до проведення детального аналізу облрадою запланованих витрат).

 

·УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

На виконання природоохоронних заходів Регіональної екологічної програми "Екологія  2016 - 2020" – 3 256 тис. грн. З них:

-                     на заходи із забезпечення охорони тваринного світу і боротьби з браконьєрством, комплексний моніторинг стану природного середовища на території Волинської області, забезпечення інформування населення про стан навколишнього природного середовища, тощо - 1 136 тис. грн. (пропозиція не виділяти 1 136 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку заходів, які будуть фінансуватися у 2018 році);

-                     на виконання природоохоронних заходів на умовах співфінансування з місцевих бюджетів – 2 120 тис. грн. (пропозиція не виділяти 2 120 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку заходів, які будуть фінансуватися у 2018 році).

·ДЕПАРТАМЕНТ ІНФРАСТРУКТУРИ ТА ТУРИЗМУ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ (1 234 163,5 тис. грн.).

На виконання заходів „Програми розвитку туризму та рекреації у Волинській області на 2016 – 2020 роки” - 250 тис. грн. (пропозиція не виділяти 250 тис. грн. до погодження облрадою нового переліку заходів, які будуть фінансуватися у 2018 році).

 

·                   5000 тис. грн – передати субвенцію з обласного бюджету Заборольській ОТГ на реконструкцію ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Забороль.

  

·                   Нерозподілені фінансові ресурси спрямувати головному розпоряднику – управлінню охорони здоров’я на фінансування Волинського обласного перинатального центру на пр. Відродження, 30 у м. Луцьку.

 

Голова комісії
А. А. Турак
Дата оприлюднення:
15.12.2017