Про хід виконання обласної цільової Програми поліпшення репродуктивного здоров’я населення на період до 2015 року, затвердженої рішенням обласної ради від 18.12.2007 № 16/12

Волинська обласна рада
П'ЯТЕ СКЛИКАННЯ
Рішення
від 15.10.2008 №23/25
м. Луцьк
Про хід виконання обласної цільової Програми поліпшення репродуктивного здоров’я населення на період до 2015 року, затвердженої рішенням обласної ради від 18.12.2007 № 16/12
<p>На виконання рішенням обласної ради від 18.12.2007 № 16/12, яким затверджена обласна цільова Програма поліпшення репродуктивного здоров’я населення на період до 2015 року, в області проводиться певна робота по реалізації державної політики щодо забезпечення прав дітей і матерів на життя і здоров’я шляхом забезпечення їм якісної і доступної медичної допомоги. У лікувальних закладах районів та міст області створюються умови для безпечного материнства, народження здорових дітей, збереження та зміцнення їхнього здоров’я, профілактики інвалідності.</p> <p>Відповідно до рішення обласної ради в районах та містах області, крім Рожищенського, затверджені регіональні програми по покращенню репродуктивного здоров'я населення області. </p> <p>У рамках державної, обласної та регіональних програм для покращення репродуктивного здоров'я населення області за 9 місяців поточного року використано 6 778 571 грн., в тому числі:</p> <ul><li>з державного бюджету - 2 375 020 грн.,</li> <li>з обласного бюджету - 1 208 754 грн., </li> <li>з місцевих бюджетів - 2 578 926 грн.,</li> <li>з позабюджетних надходжень - 629 394 грн.</li></ul> <p>Це дало можливість у більшості лікувальних закладів районів та міст області забезпечити родопомічні та дитячі заклади необхідним лікувально-діагностичним, слідкуючим і лабораторним обладнанням, розпочати упровадження системи регіоналізації перинатальної допомоги у відповідності до її обсягу, рівня і складності. </p> <p>За цей період часу в області зростає народжуваність. За 6 місяців цей показник є найвищим в Україні і становить 13,5 на 1000 населення (Україна – 10,1). Утримується на найнижчому рівні в Україні показник малюкової смертності, який за 8 місяців 2008 року по області становить 7,34 на 1000 народжених живими (по Україна 10,3). Значно нижчими, ніж у 2007 році є показники мертвонароджуваності: 5,34‰ (2007 рік -7,7‰), показники перинатальної смертності: 8,58‰ ( 2007 рік-11,12‰).</p> <p>У три рази зменшився показник материнської смертності: з 32,1 на 100 000 народжених живими у 2007 році до 10,1 у 2008 році (Україна 16,1). </p> <p>Хоч народжуваність по області зростає, але залишаються ще ряд районів, в яких значно зменшується кількість пологів: так, у Шацькій центральній районній лікарні, за 8 місяців відбулось лише 70 пологів, у Турійській центральній районній лікарні -130, у Локачинській центральній районній лікарні - 148 пологів.</p> <p>Відповідно до рекомендацій ВООЗ відділення, у яких проходить до 300 пологів за рік, не дають гарантії безпечності при наданні медичної допомоги та не забезпечує постійну підтримку високогокваліфікаційного рівня лікарів, що може негативно вплинути на рівень материнської та перинатальної смертності у регіоні, тому в області розпочато упровадження системи регіоналізації перинатальної допомоги у відповідності до її обсягу, рівня і складності.</p> <p>Враховуючи вищезазначене, обласна рада </p>
Вирішила:
 1. Інформацію начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Ващенюка І.С., голови постійної комісії обласної ради з питань здоров'я людини, охорони материнства і дитинства «Про хід виконання обласної цільової Програми поліпшення репродуктивного здоров’я населення на період до 2015року» взяти до відома.
 2. Рекомендувати:
  1. Органам місцевого самоврядування та органам виконавчої влади на місцях:
   1. Сприяти подальшому створенню умов для безпечного материнства, народження здорових дітей, збереження та зміцнення їхнього здоров’я, забезпеченню родопомічних та дитячих закладів необхідним лікувально-діагностичним, слідкуючим і лабораторним обладнанням.
   2. Для забезпечення своєчасного і кваліфікованого транспортування вагітних жінок та новонароджених дітей та третій рівень надання медичної допомоги закупити спеціалізований реанімобіль з необхідним оснащенням.
   3. Вирішити питання ремонту та реконструкції дитячих відділень та неонатального центру обласної дитячої клінічної лікарні відповідно до вимог діючих нормативних актів.
  2. Районним та міським (міст обласного значення) радам, районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам міських (міст обласного значення) рад:
   1. Продовжити проведення реконструкцій акушерських та дитячих відділень для впровадження сучасних перинатальних технологій (індивідуальні /сімейні пологові зали, палати для спільного перебування матері та дитини).
   2. Сприяти забезпеченню акушерських, дитячих стаціонарів та відділень інтенсивної терапії необхідним обладнанням з метою упровадження клінічних протоколів із сучасних перинатальних технологій відповідно до рекомендацій ВООЗ .
   3. Передбачити при уточненні місцевих бюджетів на 2008 рік фінансування центральних районних лікарень на закупівлю комп’ютерної техніки для жіночих та дитячих консультацій з метою створення реєстру жінок і дітей високої групи ризику.
   4. Вирішити питання регіоналізації стаціонарної акушерської допомоги вагітним та породіллям у Шацькому і Турійському районах.
Дата оприлюднення:
22.09.2010