Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні

Волинська обласна рада
Сьоме СКЛИКАННЯ
Рішення
від 20.12.2018 №22/57
м. Луцьк
Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні
Відповідно до статті 143 Конституції України, статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою вшанування і гарантування соціального та правового захисту бійців добровольчих батальйонів, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, враховуючи рішення постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією від 17.12.2018 № 29/2, обласна рада
Вирішила:

1. Визнати осіб, мешканців Волинської області, які перебували або перебувають у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, але в подальшому такі особи не були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, і виконували завдання антитерористичної операції у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, бійцями-добровольцями, які брали участь у захисті територіальної цілісності й державного суверенітету в російсько-українській війні (далі – бійці-добровольці АТО).

2. Утворити при Волинській обласній раді комісію з визнання бійців-добровольців АТО/ООС (далі – Комісія).

3. Затвердити Положення про комісію з визнання бійців-добровольців АТО/ООС (далі – Положення) та Порядок визнання бійців-добровольців АТО/ООС (далі – Порядок), що додаються.

4. Обласній державній адміністрації внести на розгляд обласної ради проекти рішень про внесення змін до регіональних програм в частині поширення заходів соціального захисту учасників бойових дій на бійців добровольців.

5. Прийняти звернення до депутатів міських (міст обласного значення), районних рад та рад ОТГ щодо прийняття рішення «Про визнання статусу бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету в російсько-українській війні» (додається).

6. Голові обласної ради Палиці І. П. направити Звернення міським головам (міст обласного значення), головам районних рад та головам ОТГ.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією Волинської обласної ради.

Перший заступник голови О.В. Пирожик
Дата оприлюднення:
22.12.2018