Про підтримку Резолюції «круглого столу» «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі»

Волинська обласна рада
Сьоме СКЛИКАННЯ
Рішення
від 26.09.2018 №21/40
м. Луцьк
Про підтримку Резолюції «круглого столу» «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі»
Відповідно до ст. 43, 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту обласної ради VII скликання, враховуючи рішення постійних комісій обласної ради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій від 06.09.2018 № 17/3 та з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією від 13.09.2018 № 27/7, обласна рада
Вирішила:

 1. Підтримати Резолюцію «круглого столу» «Волинь-43» – складова антиукраїнської пропаганди Польщі» від 11 липня 2018 року (додається).

2. Звернутися до Міністерства закордонних справ України з проханням:

1) ініціювати звернення до органів державної влади України та Республіки Польща щодо припинення взаємного звинувачення сторін в геноциді, утисках національних прав, етнічних чистках і територіальних претензіях, приймаючи до уваги те, що сторони взаємно попросили вибачення з приводу заподіяних злодіянь у роки Другої світової війни;

2) ініціювати створення двосторонньої рівноправної комісії із залученням науковців-істориків з обох сторін, яка б звернулася до США та країн Європейського Союзу з проханням надати наявні в них матеріали та опрацювала архівні документи тих часів, шукаючи історичну правду та істину, не політизуючи складні сторінки Польщі та України того суперечливого періоду.

3. Надіслати це рішення і текст Резолюції Президентові України Петру Порошенку, Прем᾽єр-міністрові України Володимиру Гройсману, Голові Верховної Ради України Андрієві Парубію, Міністрові закордонних справ України Павлу Клімкіну, народним депутатам України, обраним від Волинської області.

4. Звернутися до голів обласних рад України з проханням розглянути питання щодо підтримки цієї Резолюції на сесіях відповідних рад.

5. Опублікувати текст Резолюції та результати голосування на офіційному сайті обласної ради.

6. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради Пирожика О.В.

Голова ради
І.П. Палиця
Дата оприлюднення:
03.10.2018