Про підтримку звернення Київської міської ради до Президента України щодо оголошення 2018 року "Роком утвердження державної мови"

Волинська обласна рада
Сьоме СКЛИКАННЯ
Рішення
від 04.04.2018 №19/42
м. Луцьк
Про підтримку звернення Київської міської ради до Президента України щодо оголошення 2018 року "Роком утвердження державної мови"
Відповідно до ст. 43, ст. 46, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 19, ст. 20 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", висловлючи і захищаючи інтереси відповідної територіальної громади та її частини – виборців Волинської області, обласна рада
Вирішила:

 1. Підтримати звернення Київської міської ради до Президента України щодо оголошення 2018 року "Роком утвердження державної мови" (звернення міської ради, прийняте 22.03.2018 року та пояснювальна записка  – додається).

2. Приєднатися до підтримки ініціативи групи видатних діячів науки і культури України, Меджлісу кримськотатарського народу, Світового конгресу українців та 178 народних депутатів України  щодо  оголошення  2018 року Роком утвердження державної мови.

3. Визнати, що проголошення 2018 року в Україні Роком утвердження державної мови сприятиме консолідації суспільства, продемонструє партнерам і союзникам України в усьому світі нашу твердість та впевненість у власних ідеалах, силах та єдності.

Визнати, що в умовах російської агресії державна мова відіграє потужну мобілізаційну роль щодо відновлення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

Враховуючи те, що державна мова є надважливим об’єднуючим фактором України, а в умовах зовнішньої агресії – одним з ключових чинників національної безпеки,  обласна рада вважає, що видання Указу Президента про проголошення 2018 року Роком державної мови посилить роль і значення української мови як конституційного консолідуючого чинника, засобу зміцнення державної єдності України.

4. Голові Волинської обласної ради (Палиці І.П.):

1) забезпечити направлення відповідного рішення та звернення до Президента України;

2) інформацію про результати голосування депутатів обласної ради з цього питання оприлюднити в засобах масової інформації Волинської області та на офіційному сайті Волинської  обласної ради.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову обласної ради та на постійну комісію обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією.

6. Інформацію про результати голосування депутатів обласної ради з цього питання оприлюднити в засобах масової інформації Волинської області та на офіційному сайті Волинської  обласної  ради.

Голова ради
І.П. Палиця
Дата оприлюднення:
12.04.2018