Щодо заслуховування звіту керівників прикордонної та митної служб про роботу з врегулювання проблем, пов’язаних із перетином кордону з Республікою Польща

Депутат: 
Лісова Алла Степанівна, Курстак Валерій Люцлянович
Зміст звернення чи запитання: 
Рішення сесії: 
від 01.12.2016 №9/24 Про спільний запит депутатів обласної ради Курстака В. Л., Лісової А. С. щодо заслуховування звіту керівників прикордонної та митної служб про роботу з врегулювання проблем, пов’язаних із перетином кордону з Республікою Польща
Реагування: 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Волинська сШасна рада
На виконання листа від 02.12.2012р. № 2^84/29/2-16 щодо рішення Волинської обласної ради від 01 грудня 2016 року «Про спільний запит депутатів обласної ради Курстака В.Л., Лісової А.С. щодо заслуховування звіту керівників прикордонної та митної служб про роботу з врегулювання проблем, пов’язаних із перетином кордону з Респубілкою Польща» обласна державна адміністрація повідомляє наступне.
28 листопада ц. p., у с. Римачі Любомльського району та на території міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин» відбулась виїзна нарада щодо вирішення згаданої проблеми. Нараду проводив перший заступник голови облдержадміністрації О. Степанцов. Участь у нараді взяли народні депутати І. Лапін та А. Антонищак, представники департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністарції, служби автомобільних доріг у Волинській області, Луцького прикордонного загону, Волинської митниці ДФС, управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Волинській області, Любомльської райдержадміністрації, Рівненської сільської ради Любомльського району.
За її результатами вирішено:
-     розробити тимчасову схему руху, яка передбачатиме окрему смугу для транспортних засобів з іноземною реєстрацією;
-     вжити заходів щодо організації руху по ній, а саме: нанесення відповідної розмітки, встановлення дорожніх знаків та огороджувальних засобів;
-     забезпечити роботу постів держприкордонслужби та національної поліції.
Станом на сьогодні найбільш проблемною залишається сервісна зона МАПП «Устилуг». Так як, пункт пропуску фактично межує з містом, сервісна зона винесена на 3,5 км. за його межі. У незначній кількості наявних павільйонів функціонують філії страхових компаній, пункти обміну валют, заклади швидкого харчування, громадський туалет, утворюються черги із 200 - 300 і більше автомобілів, виникають аварійні ситуації, адміністративні правопорушення, проблеми із санітарним станом, прибиранням побутових
відходів, тощо. У 2017 році заплановано приведення території сервісної зони до належного стану в рамках реконструкції авгодороги Н-22 Устилуг - Луцьк - Рівне на ділянці км 0+420-13+420 (Устилуг-Володимир-Волинський), за кошти Кредиту наданого на умовах повязаної допомоги, відповідно до договору між Урядом України^ Урядом Республіки Польща.
Голова
В. ГУНЧИК

 

ДЕРЖАВНА ПРИКОРДОННА СЛУЖБА УКРАЇНИ ЗАХІДНЕ РЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ
Першому заступнику голови Волинської обласної ради
Пирожику О.В.    
43027, м. Луцьк, майдан Київський, 9
Шановний Олександре Веніаміновичу!
Керівництвом Західного регіонального управління уважно розглянуто звернення депутатів Волинської обласної ради Валерія Курстака та Алли Лісової. По суті розгляду повідомляю наступне.
Змушений констатувати, що на сьогоднішній день дійсно існує проблематика щодо значного накопичення транспортних засобів перед пунктами пропуску українсько-польської ділянки кордону, якою постійно переймається Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України. З метою забезпечення ритмічності пропускних операцій нами проводиться комплекс організаційних та практичних заходів, спрямованих на створення належних умов для перетину державного кордону подорожуючими.
Хочу зазначити, що у відповідності до Закону України «Про прикордонний контроль» військовослужбовці Держприкордонслужби здійснюють пропускні операції в межах території пунктів пропуску.
Разом з цим, порядок врегулювання дорожнього руху визначено Законом України «Про дорожній рух», який регулює суспільні відносини у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів - учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання.
Цим же Законом визначено компетенцію державних органів влади та виконавчих органів у сфері дорожнього руху. Зокрема, статтею 5 визначено, що до компетенції обласних державних адміністрацій належить затвердження регіональних програм розвитку дорожнього руху та його безпеки, керівництво діяльністю по організації дорожнього руху. Відповідно щштцтцижщд^р.ащздо
державні та виконавчі органи (районні державні адміністрації, міські та селищні ради) здійснюють розробку, затвердження та реалізацію міських, районних та місцевих програм розвитку дорожнього руху та його безпеки, в тому числі з опрацюванням відповідних планів та проектів автоматизованого керування дорожнім рухом.
Крім того, в статті 3 Закону України «Про дорожній рух» зазначено, що забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні покладається на відповідний підрозділ Міністерства внутрішніх справ України.
Також інформую, що розпорядженням Голови Волинської обласної адміністрації №543 від 26.11.2016 року керівництву Управління Національної поліції Волинської області визначено завдання щодо залучення представників Національної поліції для цілодобового спільного чергування перед пунктом пропуску для автомобільного сполучення «Устилуг» та в зоні сервісного обслуговування осіб і транспортних засобів. Цим же розпорядженням визначено завдання сформувати групи громадського контролю з числа громадських активістів для забезпечення цілодобового чергування в зоні сервісного обслуговування осіб і транспортних засобів.
Хочу зазначити, що органи та підрозділи охорони державного кордону Західного регіонального управління готові до плідної роботи та співпраці з усіма органами влади з зазначених проблемних питань та спроможні виконувати завдання задля підтримання порядку на державному кордоні України, в тому числі і в пунктах пропуску через державний кордон.
Дякую за порозуміння та співпрацю.
З повагою,
Тво начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України
полковник
P.M. Краснопортко