Щодо законності дій селищного голови смт. Любешів

Депутат: 
Приходько Олексій Васильович
Зміст звернення чи запитання: 
Рішення сесії: 
від 31.07.2014 №27/81 "Про запит депутата обласної ради Приходька О. В. щодо законності дій селищного голови смт. Любешів"
Реагування: 

ПРОКУРАТУРА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Депутату Волинської обласної ради Приходьку О.В.

Шановний Олексію Васильовичу !
Повідомляю, що у прокуратуру області надійшов Ваш депутатський запит з приводу неналежного технічного стану дошкільного навчального закладу № 1 смт. Любешів та перевірки використання коштів на ремонт дороги по вул. Олеся Гончара цього селища.
Для з'ясування питань, викладених у запиті, необхідно провести перевірку.
Проведення органами прокуратури перевірок врегульовано ст. 21 Закону України "Про прокуратуру", якою визначено, що перевірки прокурором проводяться за заявами фізичних чи юридичних осіб, зверненнями та запитами депутатів усіх рівнів лише у разі їх попереднього розгляду компетентними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування або неприйняття ними у встановлені строки рішень з цих питань.
Вирішення питання щодо створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти, згідно із ст.ст. 17, 18 Закону України "Про дошкільну освіту", віднесено до завдань органів управління системою дошкільної освіти, у тому числі обласної державної адміністрації.
Відповідно до вимог ст. 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є здійснення державного фінансового контролю за використанням коштів і майна, на підприємствах в установах та організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Зазначеними органами питання, наведені у вказаному депутатському запиті, попередньо не розглядались.
Враховуючи наведене, Ваш депутатський запит скеровано за належністю до Волинської обласної державної адміністрації та Державної фінансової інспекції у Волинській області для вирішення в межах компетенції, інформування Вас та обласної ради у відповідності з вимогами Закону України "Про статус депутатів місцевих рад".

З повагою    
Перший заступник
прокурора області                О. Корецький

ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Про розгляд депутатського
запиту Приходька О.В. щодо
законності дій селищного
голови смт. Любешів

Шановний Валентине Степановичу!
Державна фінансова інспекція у Волинській області розглянувши депутатський запит Приходька О.В. щодо законності дій селищного голови смт. Любешів направлений прокуратурою Волинської області від 08.08.2014 № 07/1- 85-14 повідомляє наступне.
Проведеною на виконання п. 1.1.4.2 Плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції у Волинській області на II квартал 2014 року ревізією фінансово-господарської діяльності Департаменту інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації за період з 01.06.2010 по 30.04.2014 (акт ревізії від 21/07/2014 № 060-28/022) встановлено, що виділення та використання коштів на ремонт вул. О. Гончара в смт. Любешів у вказаний період не здійснювалось.
Відповідно до отриманої на запит Держфінінспекції в області інформації від Департаменту інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації за № 1176/1.8.8/2-14 кошти виділялись і роботи проводились у травні-липні 2014 року.
Так, згідно розпорядження голови Волинської облдержадміністрації від 27.05.2014 № 185 на поточний ремонт вул. О. Гончара в смт. Любешів виділено 99000,00 грн. за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг комунальної власності.
Згідно інформації від Любешівської селищної ради від 20.08.2014 № 450/2.14, отриманої на запит Камінь-Каширської міжрайонної державної фінансової інспекції. Рішенням Любешівської селищної ради від 14.04.2014 № 32/1 виділено 2850,00 грн., які використано на виготовлення проектно- кошторисної документації Волинським відділом комплексного проектування ДП «Укрдіпродор».
Замовником робіт з поточного ремонту вул. О. Гончара в смт. Любешів визначено Департамент інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації.
Згідно договору від 08.07.2014 № А-22 роботи з поточного ремонту вул. О. Гончара в смт. Любешів виконувались підрядною організацією ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс».
Згідно акту приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс» виконано робіт на загальну суму 95302,27 грн., які оплачено Департаментом в повному обсязі згідно платіжних доручень від 10.07.2014 №8 та 9 відповідно в сумах 50000,00 грн. та 45302,27 гривень.
Роботи з поточного ремонту вул. О. Гончара в смт. Любешів, відповідно до підсумкової відомості ресурсів до акту приймання виконаних будівельних робіт за липень 2014 року, виконувались з укладанням дорожнього покриття із готової піщано-щебеневої суміші №1, розмір зерен понад 0 до 70 мм, марки М1000.
Враховуючи проведення ревізії Департаменту інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації за період з 01.06.2010 по 30.04.2014 у квітні- серпні 2014 року та відсутність інформації про можливі факти порушень при виконанні вказаних робіт у липні 2014 року перевірка достовірності обсягів та вартості виконаних робіт з поточного ремонту вул. О. Гончара в смт. Любешів буде проведена в ході наступного контрольного заходу в Департаменті інфраструктури та туризму Волинської облдержадміністрації.
Для перевірки зазначених у запиті питань щодо порушень при капітальному ремонті ДДЗ №1 до плану контрольно-ревізійної роботи Держфінінспекції в області на І квартал 2015 року буде включено ревізію Любешівської селищної ради. Про результати ревізії Вас буде проінформовано по її завершенні у встановлені законом терміни.
Можливість проведення вказаних контрольних заходів у 2014 році відсутня у зв'язку із введенням в дію Закону України від 31.07.2014 №1622 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» через зменшення фінансування на утримання Інспекції та відправлення працівників у вимушені відпустки без збереження заробітної плати. Окрім того, ст. 31 вищезазначеного Закону встановлено, що перевірки підприємств установ та організацій контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України) здійснюються протягом серпня-грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за зверненням об'єкта контролю.
Про результати розгляду депутатського запиту депутата Приходька О.В. проінформовано листом від 08.09/014 № 03-015-16-16/6441.
З повагою,   
начальник       А.О. Омельчук

ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
ПРОКУРАТУРА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Голові Волинської
обласної ради Biтepy B.C.

Шановний Валентине Степановичу !
Повідомляю, що прокуратурою області запит депутата Волинської обласної ради Приходька О.В. з приводу неналежного технічного стану дошкільного навчального закладу № 1 смт. Любешів та перевірки використання коштів на ремонт дороги по вул. Олеся Гончара цього селища, на підставі ст. 21 Закону України "Про прокуратуру", надіслано за належністю до Волинської обласної державної адміністрації та Державної фінансової інспекції у Волинській області для вирішення в межах компетенції.
Окрім цього, скеровую для відому копію наданої депутату відповіді.
Додаток: копія відповіді на     арк.

З повагою    
Прокурор області        В. Максимов