Щодо вирішення житлового питання онуки Миколи Куделі

Депутат: 
Гузь Ігор Володимирович
Зміст звернення чи запитання: 

У Волинській області проживав відомий діяч національно-визвольного руху Микола Куделя. В 2007-2008 роках його внучка всі ті речі, які він мав передала у Волинський краєзнавчий музей. Обласна державна адміністрація і Волинська обласна рада підписала з онукою Миколи Куделі угоду про те, що їй нададуть однокімнатну квартиру. Було підписано розпорядження. Минуло декілька років, квартири не надали. Причина в тому, що забудовник не будує. Документи говорять про те, що влада, яка була тоді, не довела до кінця питання. Це не означає, що сьогоднішня влада не мала б взяти під контроль це питання. Прошу взяти на контроль і розібратись.

Рішення сесії: 
від 29.12.2011 №8/64 " Про запит депутата обласної ради Гузя І.В. щодо вирішення житлового питання онуки Миколи Куделі"
Реагування: 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На рішення Волинської обласної ради від 29 грудня 2011 року № 8/64 «Про запит депутата обласної ради Гузя І.В. щодо вирішення житлового питання онуки Миколи Куделі» повідомляємо, що згідно рішення Волинської обласної ради від 07 грудня 2006 № 7/2 у тому ж 2006 році головне управління містобудування, архітектури та ЖКГ облдержадміністрації перерахувало ЗАТ «Західпромбуд» 153600 грн. за квартиру № 99 по вул. Карпенка Карого, 7 у Луцьку для онуки Миколи Куделі Марії Миколаївни Філонюк.
Через відсутність контролю за виконанням прийнятих рішень будинок не був уведений в експлуатацію ні у 2006, ні у 2007, ні навіть у 2009 році. Не вдаючись до критики дій попередньої влади, зазначу лише, що 3 липня 2009 року Господарським судом Волинської області було порушене провадження у справі про банкрутство ЗАТ «Західпромбуд», яке триває до цього часу та законодавчо обмежує повноваження облдержадміністрації у вирішенні по суті житлового питання М. Філонюк.
Мною особисто справа про квартиру скеровувалась на перевірку в обласну прокуратуру. Нею аналізувалися правові підстави та законність використання коштів обласного бюджету під час укладення договору №500 від 15 грудня 2006 року «Про дольову участь у будівництві 162-квартирного житлового у м. Луцьку, вул. Карпенка Карого, 7», а також - дії посадових осіб у процедурі банкрутства ЗАТ «Західпромбуд». Порушень чинного законодавства не виявлено. Як з'ясувала прокурорська перевірка (лист від 18 листопада 2011 року), квартира №99 внесена до переліку кредиторів товариства. Крім обласного бюджету, у реєстрі - 220 громадян та юридичних осіб, що ускладнює розгляд справи. 22 лютого 2010 року ухвалою суду призначено судово-бухгалтерську та будівельно-технічну експертизи, на період яких процесуальні дії зупинені.
З листа Господарського суду Волинської області, 8 грудня 2011 року експерту Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз надіслано вимогу завершити будівельно-технічну експертизу. Після цього суд прийматиме рішення по справі про ЗАТ «Західпромбуд» відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Обласна державна адміністрація контролює виконання рішення Волинської обласної ради від 07 грудня 2006 № 7/2, проте згідно чинного законодавства вирішувати питання про завершення будівництва житлового будинку по вул. Карпенка Карого, 7 та відповідно - квартири №99 в ньому для онуки Миколи Куделі можна буде тільки після остаточної ухвали Господарського суду щодо ЗАТ «Західпромбуд».

Голова обласної державної адміністрації Б.Клімчук