Щодо вирішення питання заборгованості ПАТ «Ковельмолоко»

Депутат: 
Кирда Людмила Федорівна
Зміст звернення чи запитання: 
Рішення сесії: 
рішення від 17.09.2015 №36/68 "Про запит депутата обласної ради Кирди Л. Ф. щодо вирішення питання заборгованості ПАТ «Ковельмолоко»
Реагування: 

ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Департамент агропромислового розвитку:

Запит депутата обласної ради Кирди Л.Ф. від 17 вересня 2015 року № 36/68 щодо вирішення питання заборгованості ПАТ «Ковельмолоко» жителям Маневицького, Ківерцівського та Рожищенського районів перебуває на розгляді в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації .
На ПАТ «Ковельмолоко» направлено запит стосовно надання інформації про стан розрахунків ПАТ „Ковельмолоко” за закуплену молокосировину від жителів Маневицького, Ківерцівського, Рожищенського районів та очікувані терміни погашення даної заборгованості.
Питання перебуватиме на контролі департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації до вирішення.
Директор                                                             Ю.ГОРБЕНКО

 

ПРОКУРАТУРА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ:

Голові обласної ради

Прокуратурою області розглянуто запит депутата Волинської обласної ради Кирди Л.Ф., підтриманий рішенням обласної ради від 17.09.2015 №36/68, з приводу сприяння у відшкодуванні ПАТ «Ковельмолоко» коштів жителям Маневицького, Ківерцівського та Рожищенського районів за здану вказаному товариству молочну продукцію.

 
З повагою
Прокурор області                                                                 Д. Чепіжак


Депутату Волинської обласної ради Кирді Л.Ф.
Шановна Людмило Федорівно!
Прокуратурою області розглянуто Ваш депутатський запит, підтриманий рішенням обласної ради від 17.09.2015 №36/68, з приводу сприяння у виплаті ПАТ «Ковельмолоко» коштів жителям Маневицького, Ківерцівського та Рожищенського районів.
Роз’яснюю, що Законом України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 органи прокуратури позбавлені повноважень щодо проведення перевірок у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів.
Статтею 23 Закону, яка діє з 15.07.2015, визначено підстави, за наявності яких прокурор вправі застосувати повноваження представницького характеру, а саме виключно у випадках, коли особа не спроможна самостійно захистити свої права через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або відповідні органи не здійснюють або неналежно здійснюють її захист.
Таким чином, у органів прокуратури відсутні підстави для представництва інтересів громадян, які через фізичний та матеріальний стан, похилий вік неспроможні самостійно захистити їх у суді.
З урахуванням вказаних вимог чинного законодавства, підняті у депутатському запиті питання не відносяться до компетенції органів прокуратури.
Одночасно роз’яснюю, що ‘ громадяни, перед якими існує борг ПАТ «Ковельмолоко» за здане товариству молоко, вправі самостійно звернутись до місцевого суду з позовом про стягнення вказаної заборгованості.
З повагою Перший заступник
прокурора області                                               О.Корецький

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Голові Волинської обласної ради Вітру B.C.
Шановний Валентине Степановичу!
На виконання рішення Волинської обласної ради від 17 вересня 2015 року № 36/68 Про запит депутата обласної ради Кирди Л.Ф. щодо вирішення питання заборгованості ПАТ «Ковельмолоко» повідомляємо наступне.
В ході розгляду звернення ПАТ „Ковельмолоко” підтвердило заборгованість за здане молоко жителям Маневицького, Ківерцівського та Рожищепського районів в сумі 588 144 гри. 53 коп.
За інформацією генерального директора ПАТ «Ковельмолоко» Паніка Д.Я., підприємство заборговані кошти зобов’язується виплатити тю мірі надходження коштів на рахунки підприємства.
Щодо низьких закупівельних цін, то на сьогодні державне регулювання закупівельних ціп па молоко відсутнє, ціна договірна і формується відповідно до попиту і пропозиції. За оперативною інформацією у вересні 2015 року молокопереробні підприємства області закупляли молоко другого Гатунку базисної жирності від господарс тв населення за ціною 2,50 — 3,00 грн./кг.
Питання низьких закупівельних цін на молоко та пошуку шляхів їх підвищення обговорюється на нарадах в обласній державній адміністрації з керівниками сільськогосподарських підприємств, головами фермерських господарств та представниками молокопереробних підприємств.
14 лютого 2015 року департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації звернувся листом до народного депутата України І.В. Гузя з проханням ініціювати внесення змін до чинного законодавства України в частині державного регулювання закупівельних ціп па молоко.
15 липня поточного року законопроект від 10.02.2015 р. № 2089 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко та підтримки села» був прийнятий на сесії Верховної Ради України у першому читанні. На даний час законопроект готується на друге титання.
З повагою
Заступник голови    С. МИШКОВЕЦЬ