Щодо вимоги начальника управління освіти Луцької міської ради

Депутат: 
Гузь Ігор Володимирович
Зміст звернення чи запитання: 

Прокурору Волинської області
Гілю А.І.
Депутата Волинської обласної ради
Гузя І.В.

Депутатський запит
(зі стенограми другого пленарного засідання четвертої сесії обласної ради шостого скликання 26.05.2011р.)
Гузь І.В., депутат обласної ради: мій депутатський запит адресований прокурору Волинської області Гілю А.І.
До мене звернулись ряд директорів шкіл м. Луцька, які повідомили, що 13 травня 2011 року на нараді управління освіти Луцької міської ради, начальник управління освіти п. Гребенюк, під час розгляду одного з питань, в ультимативній формі примушував директорів шкіл почепити в кабінетах портрети Президента України В. Януковича. Більше того, на нараді було зазначено, що той, хто не почепить портрет - матиме справу, навіть не з міським головою, а з головою обласної держадміністрації Клімчуком Б.П.
Це не моя інформація і я хотів би, щоб її перевірили. З моєї точки зору – немає жодного закону, розпорядчого документу, який зобов’язував би, зокрема, представників освіти і науки розміщувати портрети тих чи інших державних, політичних чи партійних діячів.
Вчора на каналі «СТБ» вийшов репортаж, про цю ситуацію тепер знає ціла Україна. Я хотів би, щоб Ви розібралися стосовно конкретного питання - вимоги, в ультимативній формі, Гребенюка О.В. почепити в кожному кабінеті директора школи м. Луцька портрет Президента України. Ніхто не заперечує, що хтось може почепити, але вимагати… Елементи шантажу в нашій державі неприпустимі, ми ж будуємо демократичну державу.

Клімчук Б.П., голова обласної держадміністрації: як голова обласної держадміністрації підтримую цей запит. Це, дійсно, недопустимо. Застав дурня Богу молитись…Якщо цей випадок був, його потрібно розслідувати. Ви праві, пане Ігорю.
Войтович В.І., голова обласної ради: ставлю на голосування запит депутата Гузя І.В.

Рішення сесії: 
від 13.05.2011 № 4/77 "Про усний запит депутата обласної ради Гузя І.В. щодо вимоги начальника управління освіти Луцької міської ради "