Щодо відновлення проводового радіомовлення у Старовижівському районі

Депутат: 
Пецентій Василь Пилипович
Зміст звернення чи запитання: 

Начальнику обласного відділення «Укрателекому» Коштатому В.Г.
депутата обласної ради Пецентія В.П.

Депутатський запит
Прошу відновити проводове радіомовлення в Старовижівському районі, а там, де воно є, зремонтувати наявні лінії радіомовлення, щоб люди мали змогу отримувати інформацію про життя та діяльність в нашій області та Україні. Навіть у самому селищі Стара Вижівка не зремонтовані проводові лінії.

Пецентій В.П.

Рішення сесії: 
від 29.12.2011 №8/62 "Про запит депутата обласної ради Пецентія В.П. щодо відновлення проводового радіомовлення у Старовижівському районі"
Реагування: 

Голові Волинської обласної ради
В. І.Войтовичу

На запит Волинської обласної ради №47/0/2-12/01.30 від 11.01.2012 стосовно рішення №8/47 від 29.12.2011 «Про запит депутата обласної ради Пецентія В.П. щодо відновлення проводового радіомовлення у Старовижівському районі» повідомляємо наступне.
Станом на 01.01.2012 р. в цеху телекомунікаційних послуг №12 (смт.Стара Вижівка) нараховувається 185 радіоточок, з них: по смт. Стара Вижівка - 134, с. Смідин -38, с. Седлище - 9, с. Глухи - 3, с. Любохини - 1.
Протягом 2011 року ПАТ «Волиньобленерго» здійснювалась вибіркова заміна електричних опор на яких було також проведено лінії радіомовлення. Відновлення абонентських ліній радіо не проводилось через відсутність коштів та попиту на послуги проводового мовлення в цих населених пунктах.
Під час зазначених реконструкцій ліній електропередач і здійснення будівельних робіт сторонніми організаціями було демонтовано близько 2 км ліній проводового радіомовлення.
За останні роки з місцевих бюджетів Волинської області на відновлення проводового радіомовлення, пошкодженого з технічних причин або внаслідок негативного впливу природних явищ, кошти не виділялись.
Орієнтовна вартість відновлення мережі проводового мовлення, на об'єктах де були демонтовані лінії, становить 31 тис. грн.
На даний час, кошторисом Волинської філії ПАТ «Укртелеком», коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації та відновлення вищезазначених ліній не передбачено. Відновлення цих ліній можливе лише за умови фінансування з місцевого бюджету.
Разом з тим слід зауважити, що протягом 2011 року не поступило жодної заявки на підключення до радіотрансляційної мережі Старовижівського району.
За 2010 - 2011 роки тільки по с. Смідин за заявами абонентів, і у зв'язку з довготривалою несплатою за користування радіоточкою виключено 160 абонентів.
Працівниками цеху телекомунікаційних послуг №12 Старовижівського району було проведено опитування можливих користувачів послугою проводового мовлення. Виявлено, що на об'єктах де були демонтовані лінії проводового мовлення попиту немає.
Додатково повідомляємо, що частина існуючих ліній проводового мовлення проходить по приватних ділянках, які засаджені деревами. Місцеві мешканці перешкоджають їх впорядкуванню (обрізка гілок) на цих ділянках, що ускладнює утримання в робочому стані мережі проводового мовлення. Велика протяжність ліній була побудована більше як 25 років назад, тому ймовірність виникнення пошкоджень велика. Тільки по смт.Стара Вижівка біля 10км старих ліній. Разом з тим, поточні пошкодження, по мірі надходження заявок та наших максимальних можливостей, усуваються.
З повагою,

В.Г. Кошлатий
Директор Волинської філії ПАТ «Укртелеком»