Щодо утилізації відходів

Депутат: 
Мельник Євген Іванович
Зміст звернення чи запитання: 

Голові Волинської обласної
державної адміністрації
Клімчуку Б.П.
Депутатський запит
Шановний Борисе Петровичу!
У 2011 році депутатом Володимир-Волинської міської ради Сергієм Кобою було подано звернення до контролюючих органів, в якому він піднімав питання щодо порушення екологічних та санітарних норм при захороненні відходів та падежу птиці ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» на власному гноєсховищі, яке знаходиться у межах території міста Володимира-Волинського.
Йому була дана відповідь, що даному підприємству виділена земельна ділянка на території Зорянської сільської ради, і з кінця 2011 року там буде проводитися утилізація відходів.
Проте, станом на серпень 2012 року жодних зрушень не відбулось. Від жителів міста знову надходять скарги про страшний сморід, люди бояться пити воду, так як рови, в яких захоронюють відходи дуже глибокі, і не можна виключати, що різні інфекції попадуть в ґрунтові води та водойми, які знаходяться неподалік. Більше того, стало відомо, що птахофабрика збільшує свої потужності і будує нові приміщення для вирощування курей.
Щоб запобігти можливим виникненням надзвичайної екологічної ситуації у м. Володимирі-Волинському та розповсюдженню по місту та району інфекцій, хвороб, керуючись Законами України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про охорону навколишнього природного середовища», вимагаю:
1. Негайного втручання всіх контролюючих служб для забезпечення дотримання належного санітарного та екологічного стану у місті Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі.
2. Створити спеціальну слідчу комісію для проведення розслідування обставин бездіяльності посадових осіб та керівництва птахофабрики, і законності будівництва нових об'єктів для розведення курей.
3. Повідомити депутатський корпус на наступній сесії про прийняті рішення та вжиті заходи.
З повагою,
депутат Волинської обласної ради від ВО «СВОБОДА» Є. І. Мельник

Рішення сесії: 
Щодо утилізації відходів (рішення від 05.09.2012 №13/6 "Про запит депутата обласної ради Мельника Є. І. щодо утилізації відходів")
Реагування: 

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКА МІСЬКА РАДА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Клімчуку Б.П.
Голові Волинської обласної ради Войтовичу В.І.
Депутату Волинської обласної ради Мельнику Є.І.
Рішення Волинської обласної ради № 13/6 від 05.09.2012р. відповідно до доручення голови Волинської обласної державної адміністрації №5298/50/1-12 від 12.09.12р. опрацьоване виконавчим комітетом Володимир- Волинської міської ради спільно з представниками Володимир-Волинської санітарно-епідеміологічної станції.
В результаті встановлено, що ПАТ "Володимир-Волинська птахофабрика" орендує земельну ділянку у м.Володимирі -Волинському по вул. Н.Ужвій, 66 площею 16457 кв.м. (1,65 га) для обслуговування приміщень, згідно договору оренди №071020004000061 від 24 лютого 2012 року. При обстеженні з'ясовано, що земельна ділянка, в основному, використовується для зберігання автотранспорту підприємства. Порушень цільового використання земельної ділянки не встановлено. Інших земельних ділянок, в т.ч. самовільно зайнятих, які б використовувались для захоронения гною, відходів та падежу птиці, в межах міста не виявлено.

Додатково повідомляю, що згідно інформації головного державного санітарного лікаря Володимир-Волинської санітарно-епідеміологічної станції № 1731 від 24.09.12р. (копія додається) за порушення санітарного законодавства при утилізації відходів на території гноєсховища, яке знаходиться на землях Володимир-Волинського району, адміністрація ПАТ "Володимир-Волинська птахофабрика" притягнута до адміністративної відповідальності.

Міський голова П.Д. Саганюк