Щодо удосконалення пенсійного страхування суб'єктів, зайнятих сільськогосподарським виробництвом

Депутат: 
Турак Андрій Антонович
Зміст звернення чи запитання: 

Голові обласної ради
Войтовичу В.І.

Голові обласної державної адміністрації
Клімчуку Б.П.
Пенсійна реформа
Пропозиції

'В Україні юридичними особами орендуються мільйони гектарів сільськогосподарських угідь як державної власності так і земель часток (паїв) селян-орендодавців.
В переважній більшості селяни-орендодавці позбавлені роботи і зарплати і як наслідок деградують цілі села і райони, знищені ферми і в цілому галузь тваринництва. Селяни-одноосібники виживають за рахунок особистих селянських господарств, де згідно статистики, виробляється приблизно 80 % с/г продукції.
При досягненні пенсійного віку селяни не мають з чим іти в пенсійний фонд для оформлення пенсії - вони також поза законом в питанні соціального страхування на випадок захворювання і нещасних випадків.
Разом з тим юридичні особи-орендарі в переважній більшості платять тільки не великий фіксований податок, тому що не надавши роботи, немає зарплат, нема зарплати - немає податків і внесків .
Пропоную :
1. Юридичні особи - орендарі землі, платники фіксованого с/г податку платять в солідарну систему єдиний соціальний внесок не від нарахувань на зарплату - 37,19 % , а на гектар орендованої землі в залежності від нормативно-грошової оцінки, це в межах - 200 гривень в середньому по Україні, вирахувавши внески таким чином, щоб не було зменшення надходжень в пенсійний фонд до попереднього року.
Прийняти програму „Полісся", згідно якої орендарі платили б з бідних за гумосом земель мінімальні внески.
2. Фізичним особам, в яких основна робота це в підсобному господарстві, де вирощується с/г продукція і мають статус одноосібника, надати можливість і право сплачувати єдиний соціальний внесок в межах 3,6 % від мінімальної зарплати по Україні кожного місяці (це в межах 400 грн. в рік) і зараховувати їм роботу в осбистому селянському господарстві в стаж роботи .

Запропонований механізм дозволить :
1 . Рівномірно розподілити навантаження по сплаті єдиного соціального внеску між сільгосппідприємствами із застосуванням диференційованого коефіцієнта від нормативної грошової оцінки землі.
2. Збільшити надходження в пенсійний фонд.
3. Унеможливити приховування найманих працівників та їх заробітної плати.
4. Дасть можливість ОСТ отримати страховий стаж та пенсійне забезпечення при досягненні пенсійного віку (ст. 9 Закону України) про особисте селянське господарство.

Депутат обласної ради

Турак А.А.

Рішення сесії: 
від 03.03.2011 №3/45 "Про запит депутата обласної ради Турака А.А. щодо удосконалення пенсійного страхування суб'єктів, зайнятих сільськогосподарським виробництвом "