Щодо сприяння у повторній видачі посвідчення особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи Юзефович Ірині Анатоліївні

Депутат: 
Пирожик Олександр Веніамінович
Зміст звернення чи запитання: 
Рішення сесії: 
від 30.09.2015 №36/127 "Про запит депутата Пирожика О.В. щодо сприяння у повторній видачі посвідчення особи, що потерпіла від Чорнобильської катастрофи, Юзефович Ірині Анатоліївні"
Реагування: 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Волинська обласна рада
В обласній державній адміністрації розглянуте рішення Волинської обласної ради від 30.09.2015 року № 36/127 “Про запит депутата обласної ради Пирожика О.В. щодо сприяння у повторній видачі посвідчення особи, що потерпіла від Чорнобильської катастрофи, Юзефович Ірині Анатоліївні”.
Інформуємо, що громадянці Юзефович І.А. було видане “Посвідчення дитини, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи” серії Д відповідно до пункту 5 статті 27 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (надалі - Закону), оскільки вона народилась від батька, учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії. Дане посвідчення було дійсне до 18 років.
Згідно з пунктом 6 статті 11 Закону особи, які досягли повноліття, та яким у дитячому віці встановлено причинний зв’язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи, за умови проходження переогляду у спеціалізованій медико-соціальній експертній комісії, належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи і їм видається посвідчення першої категорії на підставі експертного висновку про причинний зв’язок захворювання з наслідками Чорнобильської катастрофи та довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності, пов’язаної з наслідками Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до експертного висновку Центральної міжвідомчої експертам комісії МОЗ та МНС України по встановленню причинного зв’язку хвороб, що привели до інвалідності та смерті з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС від 15.07.2015 року № 3464 зв’язок захворювання, що визнане виливом аварії на ЧАЕС, визначено Юзефович І. А. у віці 19 років, на момент його встановлення вона не мала статусу постраждало!' внаслідок Чорнобильської катастрофи і їй не була встановлена інвалідність у дитячому віці (до 18 років).
Враховуючи вищевикладене, видача громадянці Юзефович І.А посвідчення постраждало!' внаслідок Чорнобильської катастрофи першої категорії не передбачена чинним законодавством.
Одночасно повідомляємо, що на попереднє звернення обласною державною адміністрацією була надана відповідь від 09.09.2015 № 5844/50/2-15.
З повагою
Заступник голови    С.    МИШКОВЕЦЬ