Щодо співпраці з Волинською радою Церков та включення ректора Волинської православної богословської академії УПЦ КП до складу ради директорів вищих навчальних закладів

Депутат: 
Собко Віталій Анатолійович
Зміст звернення чи запитання: 

 

30 вересня 2013 р., № 467

на № ___ від _________

Начальнику управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації

п. Олександрові Хомичу

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

21 серпня відбулося засідання колегії управління освіти і науки ОДА. Із ЗМІ стало відомо, що в ньому взяв участь ректор Волинської духовної семінарії УПЦ (МП) і що він увійшов до складу ради директорів вищих навчальних закладів області.

Співпрацю управління з релігійними організаціями, спрямовану на вдосконалення духовно-морального виховання учнів і студентів, можна лише вітати. Проте, залишаються незрозумілими підходи, критерії такої співпраці. Зокрема, за яким принципом управління здійснює вибір конфесії? Бо коли йдеться про духовні навчальні заклади, то слід нагадати, що окрім Волинської духовної семінарії УПЦ (МП) в нашій області є заклади інших конфесій.

У Законі «Про свободу совісті та релігійні організації», зокрема, зазначено, що «встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається» (ст. 5). Тож, звертаючи увагу на важливість співпраці управління з духовними навчальними закладами, прошу Вас взяти до уваги ці аргументи та:

1) налагодити ефективнішу співпрацю з Волинською радою Церков, яка представляє переважну більшість релігійних організацій області традиційних християнських конфесій;

2) включити до складу ради директорів вищих навчальних закладів ректора Волинської православної богословської академії УПЦ КП.

 

 

З повагою

депутат Волинської обласної ради

від ВО «Свобода»

В. А. Собко

 

Рішення сесії: 
рішення від 30.09.2013 №20/66 "Про запит депутата обласної ради Собка В.А. щодо співпраці з Волинською радою Церков та включення ректора Волинської православної богословської академії УПЦ КП до складу ради директорів вищих навчальних закладів"
Реагування: 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

 
Голові Волинської обласної ради

В.І. Войтовичу

Копія: депутату Волинської обласної ради В.А.Собку

На виконання рішення Волинської обласної ради від 30.09.2013 № 20/66 «Про запит депутата обласної ради В.А.Собка щодо співпраці з Волинською радою Церков та включення ректора Волинської академії УПЦ КП до складу ради директорів вищих навчальних закладів» повідомляємо:

1.    Відповідно до Положення про ради ректорів (директорів) вищих закладів освіти України (п.3.1) та Положення про раду директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Волинської області' (п. 3.2) до складу Ради директорів можуть бути включені, за згодою, керівники недержавних ліцензованих вищих навчальних закладів з правом дорадчого голосу.

2.    З метою налагодження співпраці Ради директорів та Волинської ради Церков, зокрема, гищих духовних навчальних закладів, ректор Волинської духовної семінарії УПЦ МП виявив бажання брати участь у роботі Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. і був включений до її складу на засіданні, яке відбулось 21.08.2013.

3.    Згідно з планом роботи Ради на 2013-2014 н.р. чергове засідання відбудеться 25 жовтня об 11 годині на базі Луцького медичного коледжу, на якому до складу Ради директорів ВНЗ І-ІІ р.а. за бажанням буде включений ректор Волинської православної академії УПЦ КП.

Заступник начальника Ю.Таранчук