Щодо придбання трактора для потреб Камінь-Каширського ВУЖКГ

Депутат: 
Філюк Анатолій Миколайович
Зміст звернення чи запитання: 
Рішення сесії: 
від 01.12.2016 №9/44 Про запит депутата обласної ради Філюка А. М. щодо придбання трактора для потреб Камінь-Каширського ВУЖКГ
Реагування: 

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
Волинська обласна рада
Обласною державною адміністрацією розглянуто запит депутата обласної ради Філюка А.М. щодо виділення коштів з обласного бюджету в сумі 130 тис.грн. на придбання трактора МТЗ 892 „Бєларус” для потреб Камінь- Каширського ВУЖКГ, про що повідомляємо.
Відповідно до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню належить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Статтями 62-63 Господарського кодексу України визначено, що комунальне підприємство, яке діє на основі комунальної власності територіальної громади - це самостійний суб'єкт господарювання, створений для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності з метою одержання прибутку. Комунальне підприємство діє на підставі Статуту, втручання в господарську та іншу діяльність підприємства з боку державних, громадських та інших органів не допускається, крім випадків, передбачених законодавством України.
Враховуючи, що комунальне підприємство Камінь-Каширської міської ради не належить до об’єктів спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, підстави для виділення коштів з обласного бюджету на придбання техніки відсутні.
Одночасно інформуємо, що розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 13.12.2016 року № 576 розподілено кошти стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам, з яких для Камінь- Каширського районного бюджету виділено 5 961,405 тис. грн., що за рішенням районної ради можуть бути спрямовані на придбання трактора для потреб Камінь-Каширського ВУЖКГ. Порушене питання може вирішуватися також за рахунок Камінь-Каширського районного бюджету, який за 11 місяців поточного року перевиконано на 7,5 відсотка, або додатково отримано 1,5 млн. гривень.
З повагою
Голова
В. ГУНЧИК