Щодо порушення законності в роботі працівників податкової міліції ДПА у Волинській області

Депутат: 
Столяр Василь Андрійович
Зміст звернення чи запитання: 

У середу, 11 травня 2011 року, в результаті незаконних дій працівників податкової міліції ДПА у Волинській області, на протязі робочого дня було заблоковано роботу готелю-ресторану «Альтаміра», який знаходяться за адресою: Волинська область, Луцький район, с. Струмівка, вул. Рівненська, 184А, а також заблоковано мою роботу, як депутата Волинської обласної ради та Голови федерації футболу Волинської області, оскільки я знаходився в приміщенні готелю-ресторану і до закінчення обшуку змоги покинути приміщення не мав.
Близько 11.40 години 11.05.2011 року увесь готельно-ресторанний комплекс був заблокований невідомими людьми. Ними виявилися працівники податкової міліції, які провели обшук, зі слів податківців, приміщення ТзОВ «СВА плюс» у зв'язку із розслідуванням кримінальної справи, порушеної відносно директора 1111 «Мега-Транс-Авто» відповідно до санкції прокуратури. Про те, на якій підставі і чому проводився обшук у приміщеннях готелю-ресторану «Альтаміра», яка не має абсолютно ніякого відношення до вказаного підприємства, не зрозуміло і ніяких пояснень ніхто не надав. На даний момент з протоколу обшуку слідує, що обшук проводився у зв'язку з розслідуванням кримінальної справи № 55-015-11, у будівлі, що знаходиться за адресою є. Струмівка, вул. Рівненська, 184.
Незважаючи на мої пояснення та пояснення директора готелю-ресторану, що даний заклад не має ніякого відношення до приміщення та діяльності ПП «Мега-транс-авто», і за даною адресою знаходиться готель¬ресторан «Альтаміра», а не офіс ТзОВ «СВА плюс» в підтвердження чого слідчому були надані відповідні документи, співробітники міліції провели обшук та вилучили документи та комп'ютерну техніку.
Складається враження, що представниками силових структур ведеться «полювання» за Головою федерації футболу Волинської області, адже два місяці тому 10 лютого 2011 року в приміщенні федерації міліціонерами вже проводився обшук з підстав розслідуванням тієї самої кримінальної справи, порушеної відносно директора ПП «Мега-Транс-Авто». Під час першого обшуку було вилучено установчі документи Федерації футболу Волині, документи фінансово-господарської діяльності, печатку Федерації футболу Волині, факсиміле Голови Федерації футболу Волині, грошові кошти в сумі близько 11 тисяч 200 гривень.
Цього разу 11 травня 2011 року, я був затриманий, а обшук проводився в приміщенні будівлі, що знаходить у власності ТзОВ «СВА плюс» де я є одним із засновників.
Незрозумілим є той факт яким чином вищезгадані події стосуються розслідування кримінальної справи відносно ПП «Мега-Транс-Авто».
Вказані дії посадових осіб міліції - Панасюка A.B., Санаєва С.В., Кошелева A.B., Яцука М.М. та інших працівників міліції при проведенні «обшуку» є незаконними з наступних підстав:
Відповідно до ст. 177 КПК України, обшук проводиться в тих випадках, коли є достатні підстави вважати, що знаряддя злочину, речі й цінності, здобуті злочинним шляхом, а також інші предмети і документи, які мають значення для встановлення істини в справі чи забезпечення цивільного позову, знаходяться в певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи. Не існує будь-яких підстав вважати, що у приміщенні готелю-ресторану «Альтаміра» знаходяться предмети і документи, які мають відношення до тієї кримінальної справи у ході «розслідування», якої здійснено «обшук».
В даному випадку відбулося незаконне проникнення до житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ст. ЗО Конституції України: „Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов'язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку."
Оскільки проведення обшуку не було пов'язано з врятуванням життя людей чи майна, або з безпосереднім переслідуванням осіб підозрюваних у вчиненні злочину, проникнення до цього приміщення і проведення в ньому огляду чи обшуку можливе було тільки за вмотивованим рішенням суду. А санкцію на проведення обшуку дала прокуратура.
Крім того, цей обшук не можливо назвати невідкладним оскільки з дня винесення постанови до моменту проведення обшуку пройшло 7 (сім) днів (постанова від 04.05.20111р, а обшук проведено 11.05.2011р.).
Зважаючи на обставини, при яких незаконно проводився обшук, зокрема приміщень Федерації футболу Волинської області (10.02.2011р.) та готелю-ресторану «Альтаміра» (11.05.2011р.), можна зробити висновок про провокаційні дії правоохоронних органів, руками яких чиниться тиск на колективного члена Федерації Футболу України.
Прокуратура області - єдиний правоохоронний орган, який не тільки може, а й зобов'язаний здійснювати належний нагляд за діяльністю інших правоохоронних органів, зокрема податкової міліції ДПА у Волинській області. Однак, працівники прокуратури Волинської області з незрозумілих причин самоусунулися від виконання покладених на них Конституцією України та Законами України прямих обов'язків -здійснювати належний нагляд за проведенням дізнання та досудового слідства. Заступник прокурора області Невірець Валерій Петрович зобов'язаний не лише давати санкції на проведення обшуку у необхідних випадках, а й здійснювати нагляд за роботою правоохоронців, які цей обшук проводять. Більше того, в структурі прокуратури Волинської області є спеціальний відділ, працівники якого повинні здійснювати нагляд за діяльністю податкової міліції при проведенні дізнання та досудового слідства. Вказаний відділ очолює колишній прокурор м. Луцька Чернота Руслан Миколайович. Однак усі вищеперераховані працівники прокуратури з незрозумілих причин своїх прямих службових обов'язків не виконують. Це стало можливим в результаті неналежного контролю за їх роботою з боку прокурора області, який несе персональну відповідальність за стан правопорядку в області.
Зважаючи на вищевикладене, сподіваюсь на об'єктивне встановлення обставин, що мали місце 11 травня 2011 року при проведенні незаконного обшуку. У зв'язку з цим прошу Вас організувати належну перевірку вищевикладених фактів та вжити мір по встановленню конкретних посадових осіб, які неналежно віднеслися до виконання своїх прямих службових обов'язків, притягненню їх належної відповідальності, та вжиттю мір по недопущенню подібних порушень в майбутньому.
Додаток: копія протоколу обшуку від 11.05.2011 року. Депутат Волинської обласної ради,
голова Федерації футболу Волинської області В.А. Столяр

Рішення сесії: 
від 13.05.2011 №4/60 "Про запит депутата обласної ради Столяра В.А. щодо порушення законності в роботі працівників податкової міліції ДПА у Волинській області "