Щодо передачі гуртожитку в комунальну власність Луцької міської ради

Депутат: 
Пирожик Олександр Веніамінович
Зміст звернення чи запитання: 

Як стало мені відомо, 7 жовтня 2010 року Вищий господарський суд України поставив крапку в нашумілій історії 1996 року про те, як гуртожиток у Луцьку продали новому власнику разом із людьми. Йдеться про сумновідомий гуртожиток тресту «Волиньрембуд» на вулиці Сагайдачного, 1 у місті Луцьку та його багатостраждальних мешканців, які ось уже більше тринадцяти років шукають правди і справедливості в різних інстанціях.
Згідно з рішенням Господарського суду Волинської області від 23.04.2008 року, приватизація гуртожитку тресту «Волиньрембуд» на вулиці Сагайдачного, 1 була визнана неправомірною. Це рішення залишене без змін постановою Львівського апеляційного господарського суду від 23 квітня 2009 року, а тепер уже й постановою Вищого господарського суду України від 7 жовтня 2010 року.
Таким чином, як підтверджено судами різних інстанцій, сумнівні оборудки гр. Голєва Миколи Кузьмовича та його партнерів по бізнесу щодо цього гуртожитку є неправомірними. Вважаю, що винні у цьому мордуванні простих людей та зневажанні їхніх прав та інтересів повинні понести відповідальність за всією суворістю закону.
З іншого боку, суди різних інстанцій дійшли однакового висновку, що будівлю гуртожитку на вулиці Сагайдачного, 1 належить визнати об’єктом комунальної власності м.Луцька, а отже, повернути в комунальну власність міста.
У зв’язку з цим справу щодо витребування з чужого незаконного володіння будівлі гуртожитку на вулиці Сагайдачного, 1 у місті Луцьку та передачі його у комунальну власність Луцької міської ради прошу взяти на особистий контроль, забезпечивши максимальну відкритість, прозорість та публічність цього процесу.
Вважаю також, що представництво у судах в інтересах порушених прав та інтересів держави і територіальної громади міста Луцька в особі Луцької міської ради має здійснювати не пересічний помічник прокурора, а один із найдосвідченіших та найдостойніших працівників органів прокуратури, за посадою не нижче заступника прокурора міста.
Про вжиті заходи прошу повідомити мене в терміни, передбачені ст. 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Рішення сесії: 
2/34
Реагування: 

Прокуратурою області розглянутий запит депутата Волинської обласної ради Пи-рожика О.В. з приводу виконання рішення господарського суду Волинської області від 23.04.2008 за позовом прокуратури області в інтересах держави в особі Луцької міської ради, третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог на предмет спору - Реги-онального відділення Фонду Державного майна України по Волинській області до ВАТ «Волиньрембуд», Волинської обласної ради, Волинської обласної державної адміністра-ції про визнання недійсним акту оцінки вартості цілісного майнового комплексу та зо-бов'язання зменшити розмір статутного фонду товариства, а також з інших питань. По суті порушених у запиті питань повідомляю, що вищезазначеним рішенням, яке на даний час набрало законно!' сили, будівлю гуртожитку по вул. Сагайдачного, 1 у м. Луцьку визнано об'єктом комунальної власності. У зв'язку з цим, 06.12.2010 прокурату-рою області Луцькому міському голові надіслано вимогу щодо безвідкладного вирішен-ня питания про постановку на баланс комунальної власності приміщення цього гуртожи-тку. Листом від 20.12.2010 Луцькою міською радою інформовано прокуратуру про те, що після проведения Комунальним підприємством «Волинське обласне бюро технічної ін-вентаризації» реєстрації права власності на нерухоме майно та виключення із статутно¬го фонду ВАТ «Волиньрембуд» вказаної будівлі, питания про визначення балансоутри-мувача будівлі буде вирішуватись на черговому засіданні виконкому Луцької міської ра¬ди. Також повідомляю, що 17.11.2010 прокуратурою міста Луцька пред'явлено позов в інтересах держави в особі Луцької міської ради до Семко Л.Д., Цісарука О.О., Марчука М.Й., акціонерного комерційного банку «Укрсиббанк», відділення № 391 АКІД «Укрси-ббанк», третя особа без самостійних вимог на стороні позивача - Шурма В.В. про витре-бування з чужого незаконного володіння секції № 15 спірного гуртожитку. На даний час справа перебуває на стадії судового розгляду. Представництво інтересів держави по да-ній справі забезпечується працівниками прокуратури міста Луцька, які мають достатній практичний досвід для надежного виконання цієї функції. Щодо порушеного у запиті питания про забезпечення відкритості, прозорості та публічності цього процесу роз'яснюю, що у відповідності до ч. 1 ст. 6 Цивільного проце-суального кодексу розгляд справ у всіх судах проводиться усно і відкрито, крім випад-ків, встановлених ч. 3 цієї статті. З повагою прокурор області А.Гіль