Щодо оцінки дій начальника податкової міліції Боглі С.С.

Депутат: 
Олешко Петро Степанович
Зміст звернення чи запитання: 

Прокурору Волинської області
Параці Андрію Андрійовичу
Депутата Волинської обласної ради
Олешко Петра Степановича
Волинська область, Ківерцівський район,
с. Вишнів, вул, Київська, 14

Депутатський запит
До мене, як до депутата Волинської обласної ради, звернувся один з моїх виборців, голова об'єднання роботодавців деревообробної галузі Волинської області Бойко Олег Ігорович зі скаргою на явно неправомірні та зухвалі дії працівників податкової міліції Волинської області, які проявилися в наступному.
11 жовтня 2011р. на Приватне підприємство "Ампер-3", директором якого є Бойко О.І., прийшов капітан податкової міліції Цибулін Тарас разом з чотирма працівниками податкової міліції, які не представились.
Вказані особи відмовились розписатись в книзі перевірок та на прохання Бойко О.І. відмовились надати будь-які направлення на проведення перевірки, яку вони почали негайно здійснювати шляхом опитування працівників підприємства з вимаганням надати для огляду фінансово-бухгалтерські документи.
Цибулін пояснив, що перевірка проводиться в рамках вимог ст. 97 КПК України по заяві щодо ніби скоєного на ПП "Ампер-3" злочину по питанню ухилення від сплати податків.
На усну вимогу Цибуліну та його колегам були надані фінансово-бухгалтерські документи, зокрема: накладні (податкові, видаткові), договори, банківські виписки.
По результатах проведеної перевірки Цибулін склав акт про відсутність будь- яких порушень податкового законодавства в діяльності приватного підприємства "Ампер-3", який був підписаний Бойко О.І., як керівником підприємства.
Однак, надати копію вказаного акту Бойку Q.I. Цибулін категорично відмовився.
24.10.2011р. Приватне підприємство "Ампер-3" звернулося із запитом на інформацію на ім'я начальника УПМ ДПА у Волинській області Боглі С.С., в якому просило повідомити: на якій правовій підставі була проведена 11 жовтня 2011 р перевірка Приватного підприємства "Ампер-3", яке рішення прийняте по результатах вказаної перевірки.
27.10.2011р. Богля С.С. у своїй письмовій відповіді повідомив, що в жовтні 2011р. заяви, повідомлення та інша інформація про злочини, вчинені посадовими особами ПП "Ампер-3" не приймались.
Однак, незважаючи на відсутність законних підстав для подальшої перевірки діяльності вказаного підприємства, посадовці податкової міліції Волинської області продовжують незаконні дії відносно працівників ПП "Ампер-3".
Зокрема, працівник АПМ ДПА Володимир Шикула дзвонить додому до працівників ПП "Ампер-3" і розпитує, коли вони влаштувалися на вказане підприємство, розмір їх заробітної плати та загальні доходи сім'ї.
Вказані дії схожі на незаконний збір особистої інформації щодо фізичної особи, яка охороняється в Україні відповідними законами.
Крім того, В. Шикула по телефону викликає на співбесіди керівників інших підприємств, які співпрацюють з Приватним підприємством "Ампер-3", і залякуючи та погрожуючи останнім вже ніби порушеними проти них кримінальними справами, домагається отримання будь-яких компрометуючих даних щодо керівника Приватного підприємства "Ампер-3" Бойко О.І.
Зокрема, 08.12.2011р. начальник УПМ ДПА у Волинській області Богля С.С.

мотивуючи здійсненням перевірки діяльності Приватного підприємства "Ампер-3", просив надати копії договорів оренди трактора.
Також, працівники податкової міліції зобов'язують інші контролюючі органи, зокрема - інспекцію з охорони праці у Волинській області та Держгірпромнагляд по Волинській області, проводити позапланові перевірки діяльності Приватного підприємства "Ампер-З".
Так, 08.12.2011р. начальник УПМ ДПА у Волинській області Богля С.С. направив начальнику Держгірпромнагляду по Волинській області лист: "Ініціювання перевірки ПП "Ампер-3", в якому, посилаючись на "виявлення фактів, які свідчать про можливі порушення податкового законодавства", просив провести перевірку та зафіксувати: "Чи забезпечені працівники ПП "Ампер-3" спецодягом, окулярами, штанами"
Вище вказані "ініціювання" перевірок начальником УПМ ДПА у Волинській області Боглею С.С. не лише явно виходить за межі повноважень працівників податкової міліції, в компетенцію якої не входить проведення перевірок на предмет забезпечення працівників приватного підприємства "штанами", і а явно схожі на елементарні переслідування відомого на Волині підприємця Бойко О.І., або простіше кажучи - запланований та замовлений "наїзд".
Очевидно, що вище зазначені, явно неправомірні дії працівників податкової міліції, не сприяють покращенню мікроклімату в області та довірі представників малого бізнесу до працівників податкових органів.
З врахуванням викладеного, я прошу Вас перевірити законність дій працівників податкової міліції Волинської області та її керівника - Боглі С.С., щодо Приватного підприємства "Ампер-3" та його керівника Бойко О.І., для можливості надання мною об'єктивної відповіді на звернення мого виборця.
Додаток: 1. Копія відповіді УПМ ДПА від 27.10.2011р.
Дві копії допоповідних Чернети В.В. та Шмиги О.С.
Копія запиту в КП "Зелене господарство".
Копія ініціювання перевірки в Держгірпромнагляд.
27 грудня 2011 р.
З повагою, депутат
Волинської обласної ради: Олешко П. С.

Рішення сесії: 
від 29.12.2011 №8/63 "Про запит депутата обласної ради Олешка П.С. щодо оцінки дій начальника податкової міліції Боглі С.С."
Реагування: 

ПРОКУРАТУРА ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Голові Волинської обласної ради Войтовичу В.І.
Депутату Волинської обласної ради Олешку П.С.

Повідомляю, що прокуратурою області проведено перевірку за запитом депутата Волинської обласної ради Олешка П.С. з приводу неправомірних дій працівників податкової міліції області, які виразились у безпідставній перевірці діяльності приватного підприємства «Ампер-3».
В ході розгляду запиту вивчались відповідні матеріали перевірки УПМ ДПС в області, відбирались пояснення у осіб, дії яких Олешко П.С. вважає незаконними.
Встановлено, що до управління податкової міліції в області надійшла інформація з приводу порушення службовими особами 1111 «Ампер-3» вимог податкового законодавства при здійсненні господарської діяльності.
З метою перевірки отриманої інформації, у відповідності до наданих ст. 22 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст. 11 Закону України «Про міліцію» та Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» повноважень, працівниками податкової міліції правомірно направлялись запити керівнику 1111 «Ампер-3» щодо надання копій документів, а також викликались для дачі пояснень працівники підприємства.
Таким чином, за наслідками проведеної перевірки не встановлено порушень вимог чинного законодавства з боку співробітників управління податкової міліції ДПС у Волинській області.
Прийняте за наслідками розгляду депутатського запиту рішення Ви можете оскаржити вищестоящому прокурору або до суду в порядку і строки, передбачені законодавством.
З повагою

Виконувач обов'язків прокурора області

старший радник юстиції
В. Троц