Про неприйнятність підписаних у м. Мінську в березні 2020 року домовленостей про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб'єкт, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинил

проєкт рішення

 

Відповідно до ст.43, ст.46, Закону України  "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.19, ст.20 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" Волинської області,  обласна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Висловити власну незгоду з незаконними та нелегітимними діями при підписанні у м. Мінську 11 березня 2020 року домовленостей про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб'єкт, а  Російська Федерація в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та  ОБСЄ. 

 

2. Звернутися до Верховній Раді України щодо невідкладної потреби на законодавчому рівні зупинити дію акту «Рішення тристоронньої контактної групи про заснування Консультативної ради (робочої групи)» як такого, що суперечить положенням Конституції України та Закону України "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях".

 

3. Підтримати заяви та звернення керівництва політичних партій ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", "Європейська Солідарність", "Самопоміч", "Радикальна партія",  "Голос",  групи народних депутатів України від партії "Слуга Народу", громадських  діячів,  що  засудили вказані у п.1 цього рішення    протиправні "домовленості" представників від України на цих переговорах (заяви та звернення – додаються).

 

4. Голові Волинської обласної ради :

4.1. Забезпечити направлення відповідного  рішення, звернень  та заяв до  Президента  України,   Верховної  Ради  України,  Міністерства закордонних справ України,  обласним радам,  Посольствам Німеччини та Франції в Україні та СММ ОБСЄ в Україні, а також народним депутатам України від Волині;

4.2. Інформацію про результати голосування депутатів обласної ради з цього питання оприлюднити в засобах масової інформації Волинської області та на офіційному сайті Волинської  обласної  ради .

 

5. Доручити секретаріату сесії з урахуванням зауважень і пропозицій депутатів обласної ради, висловлених під час обговорення цього питання,  провести редакційну підготовку проєкту супровідного документу і акту та передати його на підпис голові Волинської обласної ради для подальшого направлення до державних установ України та іншим органам виконавчої і місцевої влади.

 

6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову обласної ради.

 Додаток

 Голова ради                                                                                           Вахович  І.М.

 

 

 

Суб'єкт подання: 
депутат обласної ради Сергій СЛАБЕНКО
Дата оприлюднення:
16.03.2020