Про необхідность негайного зупинення розгляду законопроєкту № 2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»

проєкт рішення

 

 

Відповідно до ст.43, ст.46, Закону України  "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.19, ст.20 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" Волинської області,  обласна рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.  Звернутися до Верховній Раді України щодо невідкладної потреби зупинити розгляд законопроєкту №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». 

У разі прийняття вказаного законопроєкту в цілому вимагаємо від Президента України накласти на нього вето.

У випадку підписання Закону Президентом України звертаємось до фракцій Верховної Ради про оформлення відповідного звернення до Конституційного Суду України.

Вважаємо за необхідне Верховній Раді України та Президентові України - утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ.

Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин в Україні.

Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає  оприлюдненню та схваленню  в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно його змісту та суті.

Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних Законів України.

 

2. Звернутися до народних депутатів України від Волині з пропозицією щодо можливості останніх активно протидіяти всіма можливими конституційними парламентськими методами розгляду законопроєкту №2178-10 від 10.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» та перешкоджати продажу української землі.

 

3. Висловити особливу стурбованість тою обставиною, що в угоду так званим "рейдерам" та "латифундистам" до кінця березня 2020 року може відбутись голосування щодо відкриття ринку землі за результатами розгляду законопроекту № 2178-10 у другому читанні і прийняття Закону в цілому.

 

4. Підтримати ініциативу Тимошенко Юлії Володимирівни та партії ВО "Батьківщина" розпочати підготовку до всеукраїнського референдуму про продаж землі.

 

5. Голові Волинської обласної ради :

5.1. Забезпечити направлення відповідного рішення та додатку до Верховної Ради України,  Президента України та народних депутатів України від Волині.

5.2. Інформацію про результати голосування депутатів обласної ради з цього питання оприлюднити в засобах масової інформації Волинської області та на офіційному сайті Волинської  обласної  ради .

 

6. Доручити секретаріату сесії з урахуванням зауважень і пропозицій депутатів обласної ради, висловлених під час обговорення цього питання,  провести редакційну підготовку проєкту супровідного документу та передати його на підпис голові Волинської обласної ради для подальшого направлення до державних установ України та іншим органам виконавчої і місцевої влади.

 

7. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову обласної ради.

 

Додаток

 

 Голова ради                                                                                         Вахович  І.М.

 

 

Суб'єкт подання: 
депутат обласної ради Сергій СЛАБЕНКО
Дата оприлюднення:
16.03.2020