Звітує Надія ХвищунЗвіт депутата Волинської обласної ради

Надії Віталіївни Хвищун

Обрана депутатом Волинської обласної ради VII скликання на виборчому окрузі № 56  від Волинської обласної регіональноїпарторганізації політичної партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП». Член політичної партії «УКРОП», член фракції «УКРОП» у Волинській обласній раді. Секретар постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій.

За звітний період не пропустила жодного пленарного засідання сесії обласної ради, фракції; не була присутньою лише з поважної причини на засіданні постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій. Додатково приймала участь у засіданнях інших комісій обласної ради.

За перший рік роботи подано запити та звернення, а саме:

1.    щодо розроблення проектно-кошторисної документації та проведення робіт з реставрації садиби Габріелі Запольської у с.Прилуцьке Ківерцівського району (пам’ятка історії місцевого значення ХІХст., взята під охорону держави рішенням облвиконкому від 04.08.1969 року № 360);

2.    щодо ремонту НВК села Гута Ратнівського району(отримано відповідь Волиськоїоблдерадміністрації, однак ситуація потребує подальшого втручання)

3.    про надання матеріальної допомоги волинянам на дороговартісне лікування.

За моєї ініціативи бюджетною комісією було погоджено добудову-реконструкцію ДНЗ с. Ричиця Ратнівського району в сумі 800 тисяч гривень.

Всі вищезгадані пропозиції було підтримано на сесію обласної ради.

Мною в повній мірі було використано депутатський фонд, всі кошти якого були використані для надання допомоги людям, які до мене зверталися. Як правило, кошти із депутатського фонду спрямовувалися на допомогу важкохворим людям не лише із мого округу, а й з Луцька, Ковеля, Рожище.

З метою налагодження спільних контактів та підготовки грантових заявок мною було взято участь інформаційних днях, які проводилися секретаріатами Програми транскордонного співробітництва Білорусь – Україна в м. Брест (Білорусь), Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна на 2014 – 2020 роки у м. Луцьк; Програми «ERASMUS+» в м. Львів (Україна); взято участь в проекті «Інноваційний університет та лідерство) в м. Варшава (листопад 2015 року).

За вказаний період підготовлено та подано:

- 4 грантові проекти за програмою транскордонного співробітництва Білорусь–Україна, що стосувались розвитку підприємництва, реабілітації людей з обмеженими можливостями, доступу до освіти сільських мешканців та покращення екологічного стану. Заявки високо оцінені експертами та після додаткового опрацювання будуть подаватися на Програми Транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна на 2014 – 2020 роки.

- надано допомогу в підготовці проекту для участі в обласному конкурсі проектів місцевих ініціатив, розроблених сільськими, селищними, міськими та районними радами Волинської області. Проект стосувався створення медико-пожежного пункту села Піщане Камінь-Каширського району Волинської області. На жаль, проект був не рекомендований до фінансування.

Є членом Громадсько-експертної ради партії «УКРОП» з питань освіти. Засідання ради відбулося 17-18 жовтня в Києві, в якому взяли участь 22 представники партії з різних регіонів України: юристи, викладачі вишів та вчителі, активісти громадських організацій, які займаються питаннями освіти. Результатом засідання став пакет близько 50-ти пропозицій та зауважень до проекту закону України «Про освіту» (№ 3491-Д), які були передані на розгляд парламентського комітету з питань науки і освіти.

Наразі основним завданням є формування аналогічної  ради з питань освіти у Волинській області, щоб згуртувати патріотів для відстоювання інтересів громад і забезпечення якісних послуг та формування української системи освіти.

16 листопада 2016 року  взяла участь в парламентських слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні». Предметом обговорення були нагальні проблеми фінансування галузей освіти і науки та пошук шляхів їх вирішення, зокрема: питання дотримання законодавства щодо фінансування освіти і науки в Україні; незадовільний стан фінансування дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти; вкрай низьке фінансування вітчизняної науки, що призводить до руйнації наукових шкіл, скорочення науковців, відтоку молодих спеціалістів і науковців з наукової сфери, у тому числі за кордон; зрив державного замовлення з підготовки науковців в аспірантурі; соціальний статус освітян і науковців, рівень оплати їх праці.

Зініціювала та підтримала проведення першої на Волині «Зимової школи бізнесу для сільських дітей». Близько 80 школярі з усіх районів області мали нагоду ознайомились із передовими підприємствами області та пройти тренінги з питань менеджменту, маркетингу, підприємництва, торгівлі, економіки та економічних відносин.

Беру активну участь у заходах районного значення.

Постійно здійснюю прийом громадян у своєму окрузі незалежно від офіційних днів і годин прийомів.

 

Всі звіти депутатів обласної ради