Звіт Вячеслава РубльоваЗвіт депутата Волинської обласної ради

Рубльова Вячеслава Володимировича

 

Обраний депутатом Волинської обласної ради  на виборчому окрузі № 53 від Волинської обласної регіональної політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». Голова фракції УКРОП в обласній раді, радник голови Волинської обласної ради. Голова тимчасової комісії обласної ради з питань перевірки підприємств, установ та організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Член постійної комісії обласної ради з питань майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Найголовнішими досягненнями за 2018 рік Вячеслав Рубльов вважає виділення коштів з обласного бюджету для потреб сіл, міст та районів області, проведення капітальних ремонтів в медичних закладах обласного підпорядкування та  збереження комунальних підприємств області. Крім того, одним із досягнень укропівець вважає об’єднання освітніх закладів одного спрямування в єдине.

Впродовж року Вячеслав Рубльов подав більше 10 запитів, які стосувалися ремонту доріг Волинської області, відновлення транспортного сполучення між селами та районними центрами, будівництва спортивних майданчиків, подальшої роботи ФАПів та надання дороги на лікуванню волинянам.

Крім того, за рік роботи в обласній раді укропівець зініціював звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо підтримки законопроекту 9139 (про внесення змін до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (щодо засудження та заборони «російського світу» («руского міра») в Україні) а також виступав за те, аби Волинська обласна рада звернулася до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо звільнення політичних бранців в РФ.

Вячеслав Рубльов став ініціатором рішення обласної ради щодо відновлення права територіальних громад області на ведення лісового господарства через відповідні органи на землях, які перебували у користуванні дочірніх підприємств обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Волиньоблагроліс» та зініціював звернення депутатського корпусу до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням здійснити правовий аналіз постанови Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 року № 277, якою внесені зміни в Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 594 та Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року № 615, що закріпило державну монополію на отримання цих дозволів державними компаніями без аукціону.

Також депутат виступав за підтримку звернення Сумської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності вдосконалення окремих питань нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

 

Медицина

Вячеслав Рубльов – один із тих депутатів, хто відстоював виділення коштів на ремонт Волинської обласної інфекційної лікарні. Так, на капітальний ремонт приміщень здравниці завдяки спільній позиції депутатів обласної ради у 2018 році спрямували  майже 43 мільйони гривень.

Вячеслав Рубльов також відстоював можливість розширення відділень для лікування онкохворих в обласному онкологічному диспансері, доцільність перенесення хоспісу з території диспансеру, матеріальне забезпечення потреб обласної клінічної лікарні.

Аби вивчити потреби медичних закладів області, Вячеслав Рубльов постійно відвідує населені пункти в різних районах краю. Так, за сприяння депутата, з обласного бюджету були виділені кошти на заміну вікон у ФАПі с. Крижівка Рожищенського району. Також у ФАПі с. Тумин Локачинського району придбали та замінили вікна і вхідні двері. Із цим проханням до Вячеслава Рубльова звертався голова Війницької сільської ради.

«Медична сфера – найбільш важлива і потребує підтримки від обласного бюджету, щоб волиняни отримували якісні медичні послуги, – переконаний керівник фракції УКРОП в обласній раді, радник голови облради Вячеслав Рубльов. – На кожній сесії Волинської обласної ради ми відстоюємо потреби закладів охорони здоров’я і разом з депутатами працюємо над швидким вирішенням особливо гострих проблем».

Вячеслав Рубльов спільно із директором комунального підприємства «Волиньфармпостач» привозить найнеобхідніші медикаменти для сільських амбулаторій та ФАПів. Так, пакети із ліками першої необхідності та необхідними медичними інструментами передали в Горохівський, Локачинський, Рожищенський райони. Окремо пакети із медикаментами отримали лікарі Затурцівської об’єднаної територіальної громади.

«Є чітка позиція Волинської обласної ради та голови – Ігоря Палиці допомагати медикам. Тому крім найнеобхідніших ліків та матеріалів ми завжди передаємо додаткові медикаменти, що стануть в нагоді людям, які йдуть на виклик», - каже Вячеслав Рубльов.

Депутат активно відстоює питання медичних закладів у сільській місцевості. На сесії 26 вересня він звернувся із запитом до голови Волинської облдержадміністраціїпроконтролювати доцільність закриття в селах фельдшерсько-акушерських пунктів. Як відомо, у зв’язку з проведенням медичної реформи, зокрема через реформування центрів первинної медико-санітарної допомоги, в багатьох селах області закривають фельдшерсько-акушерські пункти. Тож вимагає аби це питання взяло на контроль управління охорони здоров’я Волинської ОДА. 

 

Освіта

Багато уваги Вячеслав Рубльов приділяє і освітній сфері області. Так, в 2018 році в дитсадку «Пізнайко» селища Локачі за кошти обласного бюджету поремонтували пральню. Як розповідає працівниця пральні Любов Янчук, приміщення було в жахливому стані, бо після того, як садочок здали в експлуатацію у 1970 році, ремонту тут ніхто не проводив.

«Були поцвілі стіни, сантехніка вся погнила, - розповідала завідувачка ДНЗ Ольга Крупеня. – За гроші обласного бюджету ми замінили каналізацію, двері, труби, опалення та відремонтували стелю».

Тож на проведення цих робіт з обласного бюджету виділили 150 тис грн.

В Затурцівській школі-інтернаті за кошти обласного бюджету провели капітальний ремонт коридорів та сходових кліток. На це з обласного бюджету за сприяння голови фракції УКРОП у Волиньраді Вячеслава Рубльова виділили більше мільйона гривень.

«У коридорах стіни були оббиті так званою вагонкою, а на стелі - касетони. Це легкозаймисті і дуже небезпечні матеріали. Крім того, у нас не було сигналізації. Тож після того, як ми все зняли, потрібно було зробити ремонт. Ми звернулися в обласну раду», - розповідала директорка закладу Лариса Лопухович.

Загалом капітальний ремонт коридорів та сходових клітин, заміна електропроводки та освітлення, ремонт підлоги та заміна дверей на сходових клітках та в спальних кімнатах обійшлося обласному бюджету в 1 млн. 200 тис. грн.

А ще в Затурцівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» у 2019 році запрацювала кулінарна студія. Адже можливо саме завдяки вмінню куховарити, вихованці цього закладу зможуть обрати свою професію у майбутньому.

«Тут діти вчаться готувати. Нещодавно ліпили вареники, смажили картоплю. У нас навчаються діти, які мають інтелектуальні порушення. Заклад працює з 60-х років минулого століття. Ми робимо все, аби вихованці змогли соціалізуватися», – розповідає заступник директора з навчальної роботи Марія Калинич.

Вячеслав Рубльов підкреслив: депутати нинішньої каденції сконцентрувалися на тому, аби максимально підтримати та виділити кошти для освітніх закладів і медустанов області.

«Особливі діти, які навчаються у спеціалізованих закладах, ті, що вчаться у звичайних сільських школах, мають мати такі ж комфортні умови навчання, як і діти, які здобувають освіту в школах Луцька. Є відомий вислів про те, що хто економить на школах, той будуватиме тюрми. Тому ми мусимо зробити все, аби в навчальних закладах були максимально сучасні та зручні умови для наших дітей», – наголосив депутат.

Нові енергоощадні вікна завдяки позиції депутата є у школи с. Перемиль, (100 тис. грн.), у ЗОШ с. Лобачівка (100 тис. грн.), у ЗОШ с. Вільхівка (70 тис. грн.), у ЗОШ с. Рачин (30тис. грн.),  Горохівського району, у ЗОШ с. Крижівка (90 тис. грн.), ЗОШ с. Переспа (76 тис. грн.), у ЗОШ смт. Дубище (70 тис грн.), у ЗОШ с. Духче (25 тис. грн.), Рожищенського району, у ЗОШ с. Шельвів (195 тис. грн.) Локачинського району.

До слова, на заміну енергоощадних вікон в школі села Шельвів гроші з обласного бюджету виділяли двічі. Так, у 2017 році на сесії Волинської обласної ради у листопаді уже було виділено 200 тисяч гривень на заміну вікон, але через бюрократичні зволікання управління освіти кошти вчасно не використало і відповідно до чинного законодавства, гроші повернулися назад.

«На жаль, рішення обласної ради про виділення коштів на заміну вікон було не реалізовано, – свого часу зазначив керівник фракції УКРОП в обласній раді, радник голови облради Вячеслав Рубльов.– Тепер Шельвів належить до об’єднаної територіальної громади і обласна рада має змогу напряму скеровувати фінансування на потреби села. ОТГ – найкращий розпорядних коштів, бо ніхто не зацікавлений у поверненні коштів. Думаю, проблем із використанням фінансових ресурсів уже не буде».

Крім того, за сприяння депутата з обласного бюджету були виділені кошти на проведення ремонтів у приміщеннях освітніх закладів та на заміну покрівлі у низці навчальних осередків області. Так, у ДНЗ «Дзвіночок» м.Рожище на умовах співфінансування обласного та міського бюджетів був проведений капітальний ремонт актового залу на який в обласному бюджеті передбачили 100 тис. грн. та благоустрій території та дитячих майданчиків (400 тис. грн.).

До слова, цей дитячий садочок – найбільший в Рожищі і працює близько 50 років. Його відвідують більше 260 діток, які навчаються в 11 групах. За словами завідувачки освітнього закладу Людмили Козакевич, за майже 50-річну історію, дитсадок потребував ремонту приміщень. Актовий зал був оббитий деревом, яке було в неналежному стані. Тож одним із прохань директорки до депутата обласної ради Вячеслава Рубльова було допомогти із коштами для ремонту актового залу.

У селі Сенкевичівка Горохівського району за кошти обласного бюджету для місцевої школи-інтернату придбали парти, дошки та мультимедійні комплекси. Це сталося після приєднання Сенкевичівської школи-інтернату до Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату. Ініціатором цього рішення став депутат від УКРОПу Вячеслав Рубльов. У результаті об’єднання Володимир-Волинський ліцей перейменували у Володимир-Волинський ліцей «Центр освіти» Волинської обласної ради.

«У першачків тепер справжня «Нова українська школа». Завдяки новим технологіям уроки стали набагато змістовнішими й веселішими. Нас забезпечили технікою, принтерами, тому зараз набагато краще вчитися», – розповідали вчителі.

Позитивні зміни в установі торкнулися не тільки облаштування навчального процесу, але й дозвілля вихованців. Тут уже працюють гуртки з боксу, футболу, баскетболу, тхеквондо, планують залучити викладача ритміки. Це все стало можливим завдяки активній роботі депутата та не менш активним працівникам освітнього закладу.

У дитсадку села Любче Копачівської ОТГ Рожищенського району за кошти обласного бюджету замінили дах. На це депутати виділили 300 тис. грн. зі скарбниці області.

Капітальний ремонт даху провели і в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Привітне Локачинського району. На ці роботи з обласного бюджету виділили 200 тис. грн.. 

«Коридор в школі тік так, що треба було підставляти відра, аби далі не лилося. Через це в школі по стінах пішов грибок, - пригадує в. о. директора школи Любов Кондратюк. – Після проведених робіт із ремонту покрівлі, ми почнемо ремонтувати фасад школи».

За кошти обласного бюджету утеплили фасади приміщень двох шкіл Турійського району. Зокрема у ЗОШ І- ІІІ ст. с. Бобли (250 тис. грн.) та в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Купичів (250 тис. грн.). Крім того відремонтували НВК «ЗОШ І ст. – ДНЗ» с. Селець. На ці потреби з бюджету виділили 500 тис. грн. 

Також були за сприяння Вячеслава Рубльова з бюджету області були виділені кошти на  ремонт санітарних кімнат в ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.К.Липинського с.Затурці (100 тис. грн.).

 «За останні кілька років ми зробили дуже багато для розвитку населених пунктів області, адже саме скликання депутатів облради під головуванням Ігоря Палиці роблять наголос на локальних проблемах. Депутат повинен працювати з людьми і для людей – їздити в села, бачити те, на що нарікають місцеві, на власні очі. Ми спільно маленькими кроками вирішуємо проблеми в населених пунктах усієї Волині і будемо продовжувати цю роботу десь зусиллями обласного бюджету, десь – районного, десь зможемо залучити Фонд Ігоря Палиці», - підкреслює Вячеслав Рубльов.

 

Соціальна сфера

За сприяння Вячеслава Рубльова в територіальному центрі соціального обслуговування селища Локачі у 2018 році замінили дах. Загалом із обласного бюджету на ремонт покрівлі виділили 470 тис. грн. Крім того, з районного бюджету залучили ще 370 тис. грн.

«Нам вдалося перекрити дах якісним металопрофілем, зробити утеплення та систему водовідливу й провести всі необхідні протипожежні заходи – обробку дерев’яних конструкцій, горища», - розповів директор терцентру Микола Томчук.

А селі Затурці одноіменної ОТГ Локачинського району за кошти обласного бюджету провели реконструкцію водопровідної мережі та каналізаційної системи. На це передбачили 200 тис. грн.

Вячеслав Рубльов активно сприяє проведенню освітлення вулиць у селах області. Так, впродовж 2018 року освітили вулиці в с.Привітне (46 тис. грн.), в с.Замличі (100 тис. грн.), в с. Шельвів  (200 тис. грн.) Локачинського району.

Також з обласного бюджету за сприяння депутата були виїдені кошти на поточний ремонт адмінприміщення сільської ради в с.Затурці Локачинського району. На це передбачили  195 тис. грн.

 

Культура і спорт

Вячеслав Рубльов переконаний, що державна та обласна влада мають піклуватись про збереження будинків культури та клубів в селах і містечках області, адже це дозволяє молодому поколінню переймати автентичні звичаї в старших місцевих мешканців, та проводити цікаво дозвілля.

Тому за сприяння депутата з обласного бюджету виділили кошти на поточний ремонт даху у Коритницькому будинку культури Локачинського району (20 тис. грн.). Також замінили вікна на енергоощадні в Будинку дитячої творчості м. Рожище (20 тис. грн.) та в будинку культури с. Навіз (30 тис. грн.) Рожищенського району.

У селі Рокині Княгининівської ОТГ відкрили оновлений спортивний зал для занять важкою атлетикою. Зараз у залі вже відбуваються тренувальні процеси. Нині там займається близько 30 людей. З бюджету області депутати виділили кошти на придбання необхідного інвентарю.

«Волинська обласна рада підтримує федерації боксу, веслування, легкої атлетики, адже спорт – це інвестиція у щасливе майбутнє нашої країни, яке можливе лише за здорової та міцної молоді, – зазначив Вячеслав Рубльов. – Знаю, що заняття спортом можуть докорінно змінити життя, подарувати людині сили та бажання працювати та розвиватися. Ці слова уже давно стали аксіомою і для голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці та для депутатів».

 

Дороги та перевезення

Вячеслав Рубльов – один із тих депутатів, хто відстоює право сільського населення на комфортні пасажирські перевезення. Так через недолугу політику чиновників щодо забезпечення транспортних перевезень по Волинській області, укропівець неодноразово звертався із відповідними депутатськими запитами до управління інфраструктури та туризму Волинської ОДА а також до голови ОДА.

Зокрема, до Вячеслава Рубльова звернулися мешканці Новодвірської сільської ради Турійського району зі скаргою стосовно відсутності маршрутного автобуса сполученням Синявка-Турійськ-Ковель. Донедавна цим маршрутом курсував автобус і люди могли дістатися до медичних закладів, аптек, державних установ. Тепер люди фактично відрізані від цивілізації. Мешканцям населених пунктів сільради доводиться шукати автомобіль, аби доїхати до сусіднього населеного пункту або до траси, де можна дочекатися автобус.

Анатогічні проблеми у жителів Війницької та Замличівської сільських рад Локачинського району мешканцями яких є близько 3000 волинян. З лютого 2018 року через відсутність дорожнього покриття перевізники відмовляються здійснювати перевезення у с.Губин, с.Тумин, с.Залужне, с.Старий Загорів, а відстань до траси становить близько 7 кілометрів.

«Дуже багато населених пунктів Волині та їхні мешканці позбавлені можливості користуватися автобусами, адже до їхніх сіл маршрутки не ходять. Перевізники відмовляються їздити, або їздять по зручному для них графіку. На такий самовільний графік нарікають жителі Рожищенського району, зокрема із села Духче, куди автобус приїжджає в незручний для мешканців час. Десять років взагалі відсутнє автобусне сполучення до сіл Новосілківської сільської ради Турійського району. Така ж ситуація із автобусними перевезеннями склалася у Рожищенському та Горохівському районах. Мешканці цих населених пунктів не можуть добратися ні в лікарню, ні в районний центр. Через те, що рейси до сіл неприбуткові, перевізники відмовляються від маршрутів.

У зв’язку з цим неодноразово звертався до управління інфраструктури та туризму ОДА та до голови ОДА з проханням розглянути можливість об’єднувати прибуткові рейси із соціальними і лише після цього оголошувати конкурс на рейс. Така система дозволить забезпечити маршрутні сполучення із найдальшими селами та дотримання умов договору із перевізниками», - розповів Вячеслав Рубльов.

За сприяння депутата з бюджету області виділили кошти на ремонт доріг в Горохові та в Рожищенському районі. Зокрема, на капітальний ремонт центральних доріг м. Горохів (вул..Шевченка, вул.. Богдана Хмельницького)з бюджету передбачили кошти в сумі 500 тис. грн. А на ремонт дороги місцевого значення Рожищенського району, яка з’єднує села  Дубище та Єлизаветин – 199 тис. грн.

 

Благодійність

Вячеслав Рубльов продовжує підтримати ініціативу Волонтерського центру «Серце патріота», волонтери якого возять допомогу на Схід України нашим військовим та тим мирним жителям, хто лишився жити в зоні проведення ООС. 

Також спільно із депутатами Луцької, Ківерцівської міської ради та Ківерцівської районної ради від УКРОПу Вячеслав Рубльов передав солодощі та подарунки діткам, які на період новорічних свят лишилися на лікування у Волинській обласній дитячій лікарні.

 

Всі звіти депутатів обласної ради