ЗВЕРНЕННЯ Волинської обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів для населенняМи, депутати Волинської обласної ради, які представляють інтереси мільйонної Волинської громади, глибоко обурені ситуацією щодо чергового необґрунтованого підвищення цін на енергоносії для населення. В умовах тривалого карантину внаслідок коронавірусної інфекції, введення обтяжуючих нормативних актів для малого та середнього бізнесу, зростання рівня безробіття, падіння економічних показників в усіх сферах життєдіяльності українців, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та уряд, підготували «різдвяний подарунок» для населення, піднявши тарифи на житлово-комунальні послуги. В січневих платіжках українці вкотре побачать реальну «турботу та підтримку» від найвищих керманичів держави. Ми, депутати Волинської обласної ради, не можемо стояти осторонь гострих проблем, які хвилюють мешканців нашого краю.

На сьогодні Українська держава володіє достатнім потенціалом щодо повного забезпечення себе газом власного видобутку, який необхідно направити цілеспрямовано за ціною видобутку на потреби населення. Водночас третій місяць поспіль в Україні зростають ціни на газ, і за такого підходу вони зростатимуть надалі. Ситуація, що склалася в енергетичній сфері держави, вже спровокувала соціальний вибух, який призвів до масового перекриття доріг та інших акцій протесту, які у разі невжиття дієвих заходів будуть наростати.

Підняття тарифів – не той шлях, яким мав би йти український уряд. Для початку необхідно ліквідувати корумпованість, непрозорість та неефективність у енергетичній галузі України та провести дієві реформи. Отже, вимагаємо збільшити видатки на субсидії, які були зменшені в порівнянні з Державним бюджетом України на 2020 рік на 10,9 млрд грн, та ухвалити відповідні зміни уже на першому в цьому році пленарному засіданні Верховної Ради України.

В період затяжної війни з російським агресором, боротьби з пандемією коронавірусу, центральні органи влади  в першу чергу повинні дбати про своїх громадян, підтримати бізнес, відновити економічну стабільність, віру і надію співвітчизників.

На підставі вищевикладеного, враховуючи широкий суспільний резонанс, що призводить до зростання соціальної напруги, Волинська обласна рада висловлює рішучий протест проти зростання ціни на природний газ, електроенергію, підвищення ціни за транспортування, розподіл природного газу для газорозподільних компаній та вимагає від Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України відмінити постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року № 1325, відмінити підвищення тарифів та не допустити підвищення їх в майбутньому.

 

Прийнято на 3 позачерговій сесії

Результати голосування